Audi A Tuşu Ne Işe Yarar?

Audi A Tuşu Nasıl Kullanılır? A tuşuna bastığınız anda yokuş kalkış desteği devreye girer. Bu durumda aracınızda frene basıp tamamen hareketsiz duruma geldiğiniz andan itibaren vitesle oynamanıza gerek kalmadan, ayağınızı frenden çekip rahat edebilirsiniz.
Tuşu -A- bıraktığınızda veya daha fazla gaz verdiğinizde frenleme işlemi iptal edilir. Yaklaşık 3 km/h bir hızdan itibaren tuş -A- çekilirse ve tutulursa acil fren fonksiyonu devreye girer.

Audi Check tuşu ne işe yarar?

Kendi kendine kontrol, belirli fonksiyonların ve araç parçalarının durumunu kontrol eder. Bu kontak açıkken ve sürüş sırasında da sürekli gerçekleşir. Kontak açıkken SET tuşuna basarsanız, manuel olarak kontrol işlemi’ başlatılabilir. Fonksiyon kontrolü 5 km/h araç hızına kadar yapılabilir.

Audi A off button ne işe yarar?

Aracın eğimi sistem aktif iken değişir ise aracın polis çekicisi tarafından çekildiğini varsayarak pasif alarma geçmesini sağlayan sistem

Audi A harfi ne demek?

Her birinin adı bir halka ile temsil edilerek iç içe geçmiş dört halka olan yeni markanın amblemi ortaya çıkmıştır. Baş harfleri dikkate alınarak alfabetik olarak yapılan sıralamada; İlk baştaki halka Audi, 2.sırada DKW, 3 sırada Horch ve son sırada da Wanderer markası temsil edilmektedir.

Audi a3 Sedan start stop nasıl çalışır?

Düz şanzıman: Debriyaj pedalına tamamen basın ve vites kolunu rölantide çalışma pozisyonuna getirin. Otomatik şanzıman: Fren pedalına basın ve vites kolunu P veya N konumuna getirin. MOTOR START STOP uşuna basın. Motor çalışır.

You might be interested:  Fiat Albea Triger Seti Ne Zaman Değişir?

Start Stop marş motorunu bozar mı?

Genel kanının aksine start stop sistemi marş motoruna zarar vermez. Start stop sistemine sahip araçların marş motorları bu sisteme uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır. Start stop sistemi, tasarruf sağlaması ve çevreye zarar vermemesi gibi avantajlara sahiptir.

Start Stop arızası neden olur?

Dış sıcaklık çok yüksek veya çok düşük olabilir. Motoru soğutması veya ısıtması için gereken enerji fazla olursa start stop sistemi hata verecektir. Bu durumun ayarı aracın üreticisine bağlıdır. Yüksek eğimde motora verilen güç fazla olacağı için start stop sistemi arıza verebilir.

Start Stop zararlı mı?

Ancak Start & Stop sistemi, yeni nesil otomobillerde akü ve marş motoru gibi parçalarla uyumlu çalışır. Sistemin çalışma prensiplerine uygun olarak dizayn edilen motor parçaları zarar görmez ve uzun yıllar dayanıklılığını korur.

Audi logosu ne anlama gelir?

Audi Logosu: “Dinle”

Audi’nin dört halkası 4 Alman otomotiv üreticisinin -Audi, DKW, Horch ve Wanderer-1932 yılındaki birleşmesini ifade ediyor. Daha da ilginç olanı, Audi adının August Horch’un oğlu Latince çalışırken bulunmuş olması. Horch Almanca’da “dinlemek” anlamına geliyor, Audi ise Latince aynı anlamda.

Audi ne anlama gelmektedir?

Eski Almancada anlamı ‘Dinle!’ olan ‘Horch’, Latincede aynı anlama gelen Audi’yi kendi markası olarak kullanmaya başladı. 1932 yılında Audi, Auto Union’ı oluşturmak üzere Horch, DKW ve Wanderer şirketleri ile birleşti. Auto Union’ın kullandığı birbirine bağlı dört halka da bugün Audi’nin logosu olarak kullanılmaktadır.

D3 vites nedir?

D1,d2,d3 ise şöyle; D3: rampa çıkarken, 4e geçtiğinde araç bayılacaksa, 4e geçebilme şansınız yoksa, şanzımanı 3 vitesle sınırlamış olursunuz.

Audi start-stop nasıl çalışır?

Araç durma noktasına geldiğinde (örneğin trafik ışıklarında) vites değiştirme kolu boştayken ve sürücü debriyaj pedalından ayağını kaldırdığında Start-stop sistemi motoru kapatır. Debriyaja tekrar basıldığında motor yeniden çalışmaya başlar.

You might be interested:  Fiat Doblo Hangi Köprüden Geçer?

Audi start-stop nasıl kapatılır?

Sistemi kullanmak istemediğinizde manuel kapatabilirsiniz. Start-Stop sistemini manüel olarak kapatmak/açmak için tuşuna basın. Sistem kapalı olduğunda, tuştaki LED yanar. Sistemi Stop evresinde kapatırsanız motor otomatik olarak tekrar çalışır.