Audi A3 Klima Nasıl Çalışır?

Sıcaklık sürücü ve ön yolcu tarafı için her iki düğme ile ayrı biçimde ayarlanabilir. Sıcaklık +16 °C ila +28 °C alanında ayarlanabilir. Bu bölgenin dışında, klima ekranında DÜŞÜK veya YÜKSEK belirir. Her iki son konumda klima sürekli maksimum soğutma veya ısıtma gücüyle çalışır.

Çift yönlü klima nasıl çalışır?

Aynı anda iki ayrı sıcaklık ayarı yapma olanağı sağlayan bu sistemde otomobilin sağ ve sol tarafı için farklı iklimlendirme yapabilmek mümkün hâle geliyor. Söz konusu farkın 5 ila 8 derece arasında değişebildiği çift bölgeli klima sistemi, otomatik olarak çalışıyor.

Dual klima ne demek?

Çift bölgeli klimanın çalışma prensibi olarak sürücü ve yolcuya farklı sıcaklıklar sunması gösterilebilir. Aynı anda iki farklı sıcaklık ayarı yapmaya imkân tanıyan çift bölgeli klima sisteminde aracın sağ ve sol kısmı için farklı iklimlendirme ayarları yapmak mümkündür.

Audi a6 klima nasıl açılır?

Klima OFF tuşu ile açılıp kapatılabilir. Düğmeye bastığınızda da açılır. Klima kapalıyken dışardan hava akışı önlenir. Arka koltuktaki OFF tuşu ile arka koltuk kliması açılıp kapatılır.

Klima Dual tuşu ne işe yarar?

Çift bölgeli klimanın sürücü ve yolcular için farklı sıcaklıklar sağladığı görülüyor. Aynı anda iki farklı sıcaklığın ayarlanmasına imkan tanıyan çift bölgeli bir klima sisteminde aracın sol ve sağ kısımlarında farklı klima ayarları yapılabilmektedir.

You might be interested:  Fiat Albea Şase Numarası Nerede?

Araç klima düğmeleri ne işe yarar?

iç hava konumunu açıp kapatır.yani dışarıdan değil de içerideki hava tekrar üfler.bölece içerisi daha kolay ısıtılıp soğutulur.

Klima ECON ne demek?

Cevap: ECON tuşu? Econ lambası yanarsa klima çalışmaz, sadece havalandırma moduyla çalışır. ECON lambasını söndürürseniz klima devreye girer yani klima için yakıt tüketimi de aktif hale gelir, o tuşu sonra AC on/off olarak adını değiştirdiler

3 zone nedir?

Kalp atış bölgesi 3 / Zone 3: Egzersizlerin zorluğu kalp hızını, temel hızın %70-80ine çıkarır ve kalp hızı 135-150 vuru/dk.dır. Yaklaşık olarak 10-40 dk arasında önerilir. Genel olarak egzersiz temposunun artışını, hızlanmayı, verimliliği arttırmaya yarar.

Auto klima ne demek?

AUTO Modu:

Otomatik mod (AUTO) seçildiğinde klima otomatik olarak fabrika ayarlarına göre çalışacaktır. Ayar sıcaklığı otomatik modda görüntülenmez ve ayarlanamaz. Klimanız ayarlanan sıcaklığa yaklaştığında otomatik olarak fan hızını ve hava akışı yönünü kontrol eder.

Audi a4 klima nasil calisir?

3 bölgeli otomatik konforlu klimada * sürücü ve ön yolcu tarafı ayrı ayrı ayarlanabilir. Ayarlar klima ekranında da gösterilir. Klima OFF tuşu ile açılıp kapatılabilir. Düğmeye bastığınızda da açılır.

Audi q7 klima nasıl açılır?

Klima cihazı tuş OFF ile açılır / kapatılır. Diğer bir tuşa veya döner düğmeye basarak da açabilirsiniz. Klima kapalıyken dışarıdan hava akışı önlenir.

A C tuşu ne işe yarar?

Bu durum sürücü için, özelliklede uzun yolculuklarda, araç içindeki doğru dereceyi ayarlanabilmesi için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda güvenli sürüşün anahtarı olarak gösterilir. Çoğunlukla servislerde, bu anlamda, kişilerin oturdukları noktaları bile derece olarak ayarlamak mümkündür.

Otomatik klima nasıl çalışır?

Yaz mevsiminde aracınızın iç ısısı 21 dereceye düşürülene kadar klima kompresörü çalışır ve aracınızın içi 21 dereceye düştüğünde klima çalışmaya ara verir. Araç içindeki dijital termometreyi sürekli okuyan dijital alt yapı, 21 derecenin üstüne çıktığında klimayı otomatik olarak devreye alır ve soğutma yeniden başlar.

You might be interested:  2012 Chevrolet Aveo 1.4 Lt Otomatik Nasıl?

Elektronik iklim kontrollü klima ne demek?

ECC (Elektronik Klima Kontrolü) yolcu bölmesinde seçili sıcaklığı sağlar ve sürücü ve yolcu tarafı ayrı ayrı ayarlanabilir. Otomatik fonksiyon, sıcaklığı, klimayı, fan hızını, iç hava dolaşımını ve hava dağıtımını otomatik olarak kontrol etmek için kullanılır.