Audi A4 Far Yükseklik Ayarı Nasıl Yapılır?

Audi A4’imde kısa huzmeli ve uzun huzmeli farın yüksekliğini ayarlayın. Yani duvara sabitlenen işaret farları ayarlamak için Audi A4’ünüzün kaputunu açın. Vidayı optiğin yanında bulun ve yüksekliği ayarlamak için sağdan sola çevirerek ayarlayın.

Audi far yükseklik ayarı nasıl yapılır?

Standart far uzunluk ayarını aktifleştirmek için kolu -1- konumuna bastırın. Gösterge tablosu ekranındaki kontrol lambası yanar ve uzun far otomatik olarak açılır ve de kapanır. Uzun far kısmen veya tamamen devreye alınırsa kontrol lambası yanar.

Far yükseklik ayarı nasıl olmalı?

Farların duvara verdiği ışık hüzmesinin tam ortasını bulun ve işaretleyin. Bu amaçla bir bant kullanabilirsiniz. Tam ortadan geçecek şekilde bir yatay-bir dikey yapıştırdığınız bandın tam ortası farın ışık yansımasının tam ortasını gösterir. Orta çizgi, yerden en fazla bir metre yukarıda olmalı.

Far ayar düğmesi kaçta olmalı?

Araçtaki yük durumuna göre 1-2-3’e ayarlanır. Normal şartlarda 0’da durması lazım.

Far ayarı ağır kusur mu?

Örnek vermek gerekirse ilk zamanlarda hangi otomobil giderse gitsin far ayarından dolayı muayeneden geçemiyor ve ağır kusur alıyordu. Şimdi ise far ayarı hafif kusur olarak değerlendiriliyor. Araca sonradan takılan trafikte görüşü engelleyen veya tehlike oluşturan tüm malzemeler muayeneden geçememenize neden olur.

You might be interested:  Chevrolet Aveo Boya Kodu Nerede Yazar?

Audi A3 far yükseklik ayarı nasıl yapılır?

Audi A3’imde kısa huzmeli ve uzun huzmeli farın yüksekliğini ayarlayın. Bu nedenle, duvara sabitlenmiş işaret, farları ayarlamak için Audi A3’inizin kaputunu açın. Optiğin yanındaki vidayı bulun ve yüksekliği ayarlamak için sağdan sola çevirerek ayarlayın.

Audi Q5 far ayarı nasıl yapılır?

Bu nedenle, işareti duvara asıldığında, farları ayarlamak için Audi Q5’inizin kaputunu açın. Optiğe yakın vidayı bulun ve yüksekliği ayarlamak için sağdan sola çevirerek ayarlayın. Amaç, Audi Q5’inizin ışık huzmelerinin, göz kamaştırmadan yolu düzgün bir şekilde aydınlatmak için işaretin hemen altında olmasıdır.

Far yükseklik ayarı ne işe yarar?

Far yükseklik ayarı, tüm yük koşullarında aydınlatma mesafesinin aynı kalmasını sağlar ve karşıdan gelenlerin gözlerin kamaşmasını önler. Farlar, otomatik gerçekleşen ayarlama esnasında eğime ve yük durumuna göre uyarlanır.

Bozuk far ayarı nasıl anlaşılır?

Eğer aracınızın farı yolu değil de yol kenarını aydınlatıyor, yolu görmenizi sağlamıyor ise far ayarlarınızda bozulma meydana gelmiş demektir. Bozuk far ayarı sadece sizi değil diğer araç sürücülerini olumsuz yönde etkileyerek görüş bozukluğuna ve sonrasında da kazalara neden olabilmektedir.

Far ayarı kim yapar?

Far Ayarı Yapan Yerler

Yetkili servisler ve sanayideki birçok servis far ayarı işlemini yapmaktadır. Ayrıca rot-balans servisleri, oto elektrik firmaları da araç far ayarını yapabilmektedir.

Far ayarı yaptırmak ne kadar?

Far ayarı fiyatı: 50 – 100 TL aralığındadır. Far ayarı yaptırdığınız yere göre değişiklik gösterebilir. Aracınızın marka modeli ne olursa olsun fiyat değişmez.

Far sağ sol ayarı nasıl yapılır?

Önce aracı duvara 5-10 santimetreye kadar yaklaştırın, farları yakın ve önce far merkezlerinin olduğu yere bir işaret koyun. O işaretlerin 10 santimetre altına da bir işaret koyun. Sonra aracı hiç sağ sol yapmadan dümdüz geri gidip 10 metreye açın. Yani farlar duvardan 10 metre uzak olacak.

You might be interested:  Citroen Hangi Ülkenin Markası?

Araç far ayarı nerede yapılır?

Far Ayarı Nerede Yaptırılır? Araç muayenelerinde, oto check-up esnasında ve periyodik bakımlarda farların durumuna bakılır. Burada ampül kontrolü, far camının kontrolü ve far ayarı kontrolü yapılır. Far ayarı yaptırmak üzere size en yakın Otopratik noktasına ulaşabilirsiniz.

Far arızası muayeneden geçer mi?

LED far ampulü takılmış araçlar, yalnızca far yön hatası (hafif kusur) alarak muayeneden geçebilir. Muayene sonucunda hafif kusur olması muayenenin onaylanması ve etiket verilmesi için engel değildir.

Araç muayene ağır kusurlar nelerdir?

Ön sağ, sol rotilde aşınma, yamukluk ya da hasarın tespit edilmiş olması Jant tipinde hata olması ve yanlış ebatta jant kullanılmış olması Ön ve arka aksta stabilizörlerin bozulmuş olması ya da bağlantı cıvatalarının aşınması Lastikler de yanlış lastik ebadı kullanılması

Araç far ayarı kaç olmalı?

Far ayarı doğru olan bir araçta, farlar her 10 santimetrede 1 santimetre aşağı gelecek şekilde ayarlanmıştır. Bu tekniğin amacı farın yansıyan ışığını, zemine değmesini sağlayarak sürücünün görüş açısını temiz şekilde göstermektir.