Audi A4 Nasıl Çalıştırılır?

Motorun çalıştırılması Audi A4. START ENGINE STOP ”MOTOR START STOP” tuşuyla kontak açılır ve motor çalıştırılır. Düz şanzıman: Debriyaj pedalına tamamen basın ve vites kolunu rölantide çalışma pozisyonuna getirin. Otomatik şanzıman: Fren pedalına basın ve vites kolunu P veya N konumuna getirin.

Audi a4 Kalorifer nasıl çalışır?

Sıcaklık ayarı otomatik olarak gerçekleşir. Buğu çözme AUTO tuşuna basılarak kapatılabilir. Arka cam rezistansı sadece motor çalışırken çalışır ve dış sıcaklığa bağlı olarak 10 ila 20 dakika sonra otomatik kapatılır. Arka cam ısıtmasını sürekli açmak için REAR tuşuna 2 sn’den uzun süre basın.

Audi a4 start stop nasıl çalışır?

Start – Stop (Çalıştır-Durdur) sistemi yakıt tasarrufunda CO2 ve emisyonlarının düşürülmesine yardımcı olur. Çalışma prensibi çok basittir. Örneğin, araç bir trafik ışığında durduğunda motor otomatik olarak durdurulur. Sürüşe devam ederken de motor otomatik olarak çalıştırılır.

Audi a4 benzin kapağı nasıl açılır?

Açmak için depo kapağının sol tarafına basın Şekil 1 -Ok-. Depo kapağını sol yönde çevirerek çıkarın. Depo kilidini üst taraftan açık olan kapağa sokun Şekil 2. Depo kilidini sağa doğru dolum ağızlarına artık dönmeyene kadar çevirin.

You might be interested:  Chery Nasıl Bir Arabadır?

a4 Nasıl bir araba?

audi a4

 • 2.0 tfsi quattro olanında 190 km/s ile viraj alabilen, kullanıldığında ne bmw ne mercedes en büyük audi diye bağıracağınız, hem performansı olsun hemde konforuyla beni audi’ye aşık etmiş araçtır.
 • güzel arabadır, özellikle 1.8 tfsi modeli usturuplu sürüşlerde hem çok fazla üzmez hem de basınca sağlam gider.
 • Audi a3 Kalorifer nasıl çalışır?

  Sıcaklık sürücü ve ön yolcu tarafı için her iki düğme ile ayrı biçimde ayarlanabilir. Sıcaklık +16 °C ila +28 °C alanında ayarlanabilir. Bu bölgenin dışında, klima ekranında DÜŞÜK veya YÜKSEK belirir. Her iki son konumda klima sürekli maksimum soğutma veya ısıtma gücüyle çalışır.

  Çift yönlü klima ne işe yarar?

  Aynı anda iki ayrı sıcaklık ayarı yapma olanağı sağlayan bu sistemde otomobilin sağ ve sol tarafı için farklı iklimlendirme yapabilmek mümkün hâle geliyor. Söz konusu farkın 5 ila 8 derece arasında değişebildiği çift bölgeli klima sistemi, otomatik olarak çalışıyor.

  Audi start stop nasıl çalışır?

  Araç durma noktasına geldiğinde (örneğin trafik ışıklarında) vites değiştirme kolu boştayken ve sürücü debriyaj pedalından ayağını kaldırdığında Start-stop sistemi motoru kapatır. Debriyaja tekrar basıldığında motor yeniden çalışmaya başlar.

  Audi a4 start stop düğmesi nerede?

  MMI * olmayan araçlarda tuşu vites kolu altında bulunur.

  Start stop nasıl aktif edilir?

  Peki start stop sistemi nasıl çalışır? Manuel araçlarda kırmızı ışıkta durulduğunda ya da trafiğin akmadığı durumlarda vites boşa alındığı takdirde motor kapanır. Harekete hazır olunduğunda debriyaja dokunulur, 1 saniye sonra motor tekrar çalışmaya başlar.

  Audi A4 benzin kapağı açma tuşu nerede?

  Audi A4 2014 yılı Depo kapağı manuel kilit açma. Merkezi kilit arızalıysa depo kapağı manuel olarak açılabilir. Manuel kilit açma düzeneği bagajın sağındaki yan döşemenin arkasında bulunmaktadır.

  You might be interested:  Bmw En Çok Hangi Ülkede Satılıyor?

  Audi benzin kapağı nasıl açılır?

  Açmak için depo kapağının sol tarafına basın Şekil 1 -Pfeil-. Depo kapağını sol yönde çevirerek çıkarın. Depo kilidini üst taraftan açık olan kapağa sokun Şekil 2. Depo kilidini sağa doğru dolum ağızlarına artık dönmeyene kadar çevirin.

  Audi depo kapağı nasıl açılır?

  Manuel kilit açma düzeneği bagajda sağ yan döşemede bulunmaktadır. Yan parçadaki kapağı çıkartın. İlmeği tutucusundan ayırın -Pfeil- ve bunu dikkatlice çekin Dikkat!. Depo kapağı kilidi acil açılmıştır.

  Audi A4 dizel mi benzinli mi?

  Yeni Audi A4 Türkiye’de tamamı S tronik şanzımana sahip, 1.4 TFSI 150 PS ve 2.0 TFSI 252 PS quattro seçenekleri ile iki benzinli; dizelde ise 2.0 TDI 190 PS ve bu motorun quattro teknolojisi ile sunulan versiyonu olmak üzere toplam üç motor seçeneğiyle sunuluyor.

  Audi A4 çok yakar mı?

  2020 Audi A4 Sedan 2.0 TDI İnceleme

  D Segment içinde bulunan Audi A4, Dizel yakıt kullanır. Yakıt fiyatları ile son güncel bilgileri görmek için TIKLAYIN. 68 litrelik deposu ile şehir içinde 5.00 lt/100km, şehir dışında 3.90 lt/100km ve ortalama tüketimine baktığımızda da 4.30 lt/100km sahiptir.

  Audi hangi serisi tutuluyor?

  Audi’nin ‘tüm dünyada en çok satan modeli’ A4, yeni nesliyle yola çıktı. Yeni A4, özellikle teknolojik geliştirmeleriyle yine sınıfının en iddialı modeli olma özelliğini devam ettiriyor.