Audi A6 Klima Nasıl Çalışır?

Hava sıcaklığı, hava miktarı ve hava dağılımı otomatik ayarlanır. Tuşa uzun süre basarsanız, 22 °C ye ayarlanır. Sıcaklık +16 °C ila +28 °C alanında ayarlanabilir. Bu bölgenin dışında, klima ekranında LO ”ALÇAK’ veya HI ‘YÜKSEK’ belirir.

Audi klima nasıl çalışır?

Otomatik klima, bir kez ayarlanmış bir sıcaklığı tam otomatik olarak sabit tutar. Bunun için, hava akımının sıcaklığı, fan kademeleri ve hava dağılımı kendiliğinden ayarlanır. Isıtma modunda, buğu çözme fonksiyonu dışında fan ancak soğutma suyu yeterli sıcaklığa ulaştığında bir üst devire çıkar.

Çift yönlü klima nasıl çalışır?

Aynı anda iki ayrı sıcaklık ayarı yapma olanağı sağlayan bu sistemde otomobilin sağ ve sol tarafı için farklı iklimlendirme yapabilmek mümkün hâle geliyor. Söz konusu farkın 5 ila 8 derece arasında değişebildiği çift bölgeli klima sistemi, otomatik olarak çalışıyor.

Otomatik klima nasıl çalışır?

Standart klima ile dijital klima arasındaki en büyük fark ise “Auto” seçeneğidir. Bu özellik aktif edildiğinde sistem otomatik olarak araç içerisini belirlenen sıcaklıkta tutacaktır. İstenilen derece ayarlanır ve sisem araç içini otomatik olarak o sıcaklıkta tutar.

Dual klima ne demek?

Çift bölgeli klimanın çalışma prensibi olarak sürücü ve yolcuya farklı sıcaklıklar sunması gösterilebilir. Aynı anda iki farklı sıcaklık ayarı yapmaya imkân tanıyan çift bölgeli klima sisteminde aracın sağ ve sol kısmı için farklı iklimlendirme ayarları yapmak mümkündür.

You might be interested:  Fiat Egea 100 Km Ne Kadar Yakar?

Audi a4 klima nasil calisir?

3 bölgeli otomatik konforlu klimada * sürücü ve ön yolcu tarafı ayrı ayrı ayarlanabilir. Ayarlar klima ekranında da gösterilir. Klima OFF tuşu ile açılıp kapatılabilir. Düğmeye bastığınızda da açılır.

Audi a3 klima econ tuşu ne işe yarar?

Cevap: ECON tuşu? Econ lambası yanarsa klima çalışmaz, sadece havalandırma moduyla çalışır. ECON lambasını söndürürseniz klima devreye girer yani klima için yakıt tüketimi de aktif hale gelir, o tuşu sonra AC on/off olarak adını değiştirdiler

Klima Dual tuşu ne işe yarar?

Çift bölgeli klimanın sürücü ve yolcular için farklı sıcaklıklar sağladığı görülüyor. Aynı anda iki farklı sıcaklığın ayarlanmasına imkan tanıyan çift bölgeli bir klima sisteminde aracın sol ve sağ kısımlarında farklı klima ayarları yapılabilmektedir.

Araç klima düğmeleri ne işe yarar?

iç hava konumunu açıp kapatır.yani dışarıdan değil de içerideki hava tekrar üfler.bölece içerisi daha kolay ısıtılıp soğutulur.

3 zone nedir?

Kalp atış bölgesi 3 / Zone 3: Egzersizlerin zorluğu kalp hızını, temel hızın %70-80ine çıkarır ve kalp hızı 135-150 vuru/dk.dır. Yaklaşık olarak 10-40 dk arasında önerilir. Genel olarak egzersiz temposunun artışını, hızlanmayı, verimliliği arttırmaya yarar.

Araba çalışmadan klima çalışır mı?

Araç durduğu yerde çalışmasının hiç bir sakıcnası yoktur. Eğer motorun soğutma sisteminde arıza yoksa. Termostat, fan müşürleri falan herşey yerinde çalışıyorsa. Araba kendi fanları ile kendini soğutacaktır, hararet yapmadan saatlerce çalışabilir.

Elektronik iklim kontrollü klima ne demek?

ECC (Elektronik Klima Kontrolü) yolcu bölmesinde seçili sıcaklığı sağlar ve sürücü ve yolcu tarafı ayrı ayrı ayarlanabilir. Otomatik fonksiyon, sıcaklığı, klimayı, fan hızını, iç hava dolaşımını ve hava dağıtımını otomatik olarak kontrol etmek için kullanılır.

Kışın klima nasıl kullanılır?

Kışın klima sıcaklık derecesi 23 – 24 dereceyi aşmamalıdır. Klimanın sıcaklığını düşürürken her bir derecenin elektrik tüketimini %10 artırdığını unutmamanız gerekir. Klimanın üfleme hızını gereğinden yüksek tutmayarak da harcanan enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

You might be interested:  Sıfır Fiat Egea Ne Kadar?

Auto klima ne demek?

AUTO Modu:

Otomatik mod (AUTO) seçildiğinde klima otomatik olarak fabrika ayarlarına göre çalışacaktır. Ayar sıcaklığı otomatik modda görüntülenmez ve ayarlanamaz. Klimanız ayarlanan sıcaklığa yaklaştığında otomatik olarak fan hızını ve hava akışı yönünü kontrol eder.

Dijital klima ne demek?

Dijital (Otomatik) klima ise, Yine, siz klimayı açtığınız anda soğutmaya başladı ve siz bir sıcaklık derecesi tayin ettiniz. O dereceye kadar soğutma yapan ve tayin ettiğiniz dereceye ulaştıktan sonra soğutmayı kesen klima diyebiliriz.

Elektronik klima ne demek?

Yaz mevsiminde aracınızın iç ısısı 21 dereceye düşürülene kadar klima kompresörü çalışır ve aracınızın içi 21 dereceye düştüğünde klima çalışmaya ara verir. Araç içindeki dijital termometreyi sürekli okuyan dijital alt yapı, 21 derecenin üstüne çıktığında klimayı otomatik olarak devreye alır ve soğutma yeniden başlar.