Audi Amblemi Ne Anlama Gelir?

Her birinin adı bir halka ile temsil edilerek iç içe geçmiş dört halka olan yeni markanın amblemi ortaya çıkmıştır. Baş harfleri dikkate alınarak alfabetik olarak yapılan sıralamada; İlk baştaki halka Audi, 2.sırada DKW, 3 sırada Horch ve son sırada da Wanderer markası temsil edilmektedir.

Audi sembolü ne anlama gelir?

Audi Logosu: “Dinle”

Audi’nin dört halkası 4 Alman otomotiv üreticisinin -Audi, DKW, Horch ve Wanderer-1932 yılındaki birleşmesini ifade ediyor. Daha da ilginç olanı, Audi adının August Horch’un oğlu Latince çalışırken bulunmuş olması. Horch Almanca’da “dinlemek” anlamına geliyor, Audi ise Latince aynı anlamda.

Audinin anlamı ne?

Eski Almancada anlamı ‘Dinle!’ olan ‘Horch’, Latincede aynı anlama gelen Audi’yi kendi markası olarak kullanmaya başladı. 1932 yılında Audi, Auto Union’ı oluşturmak üzere Horch, DKW ve Wanderer şirketleri ile birleşti. Auto Union’ın kullandığı birbirine bağlı dört halka da bugün Audi’nin logosu olarak kullanılmaktadır.

Audi halkalarının anlamı nedir?

Ambleminde 4 adet halka birbirine geçmiş halde bulunan Audi’nin bu amblemle anlatmak istediği şey kurulduğu yıl “Auto Union” (Otomobil Birliği anlamını taşımaktadır) isimli faal kuruluşun dört farklı üyesini temsil etmektir. Bu birliğin içerisindeki dört üye Wanderer, DKW, Audi ve Horch üreticileridir.

Audi amblemi ne kadar?

Araç Markası Audi

İlan Başlığı Araç Markası Fiyat
AUDİ ARMA ORJİNAL Audi 111 TL
AUDI S LINE LOGO Audi 350 TL
Audi motor amblem logo arma Audi 210 TL
AUDİ RS6 A6 ARKA BAGAJ YAZISI ARMA RS6 2012 2019!! Audi 350 TL
You might be interested:  Chevrolet Aveo 1.4 Triger Zinciri Ne Zaman Değişir?

Volvonun açılımı nedir?

Volvo Latince Yuvarlanıyorum anlamına gelmektedir. Simgelerindeki yuvarlak ve ok simyadaki 7 metalden biri olan demiri ve sağlamlığı simgeler. İsimle logo birleştirildiğinde devinimdeki sağlamlık anlamı ortaya çıkar.

TOGG logosu nedir?

Logo tasarımında iki ok, ortasında değerli taş şeklini oluşturacak şekilde bir araya gelerek; Doğu ve Batı’nın bir araya gelmesini simgeliyor. Logo aynı zamanda Togg’un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı; bugünün ve yarının kesişim noktasını temsil ediyor.

Mercedes anlamı nedir?

Emil Jelinek’in elde ettiği satış başarısı üzerine Daimler, 1901 yılından itibaren ürettiği araçları ‘Mercedes’ olarak adlandırmaya karar verdi. Mercedes İspanyolca konuşulan ülkelerde çok kullanılan bir isimdir. Kelime olarak da Mars gezegeninin İspanyolca adıdır. Lütuf ve zarafet anlamına da gelmektedir.

Audi hangi ülkeye ait?

Audi, BMW, Mercedes Benz, Mini, Opel, Porsche, Smart, Volkswagen, Seat ve Skoda sektörde öncü rol üstlenen Alman araba markaları arasında yer alıyor.

Toyota ambleminin anlamı nedir?

Toyoda, Japoncada ‘bereketli pirinç tarlası’ anlamındadır. 3 elipsten yapılmış amblem Toyota’nın geleceğe yönelik kararlılığını gösterir. İlk elips Toyota sahibini, ikinci elips Toyota’yı iki elipsi çevreleyen üçüncü elips ise Toyota teknolojisi ve yeniliğinin sınırsız olanaklarını ve yaratıcı ruhunu simgeler.

Audi hisseleri kimin?

237 milyon Euro karşılığında Audi, tamamen Volkswagen’e ait olacak. Volkswagen, 1964 yılından beri Audi’nin bir kısmına sahip. Daimler-Benz’den satın alınan marka, o günden beri hisselerinin yüzde 50’sini Volkswagen’in elinde bulunduruyor.

Audi ismi nereden geliyor?

audi: audi kelimesi latince ‘duydum, işittim’ anlamına gelir. aston martin: adını kurucularından biri olan lionel martin’in ürettiği yarış otomobillerini, aston tepesinde denemesiyle alır. bentley: ismini kurucusu walter owen bentley’den almıştır.