Bmw Longlife-01 Ne Demek?

Tüm marka standartlarının en çok yönlü olanı BMW Longlife 01, Longlife 98’in yerini almıştır. 98’den daha sert, bir dizi çok kalın yağ hariç tutuldu, yarı sentetikler de. Sadece 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40 sentetikler ve viskoziteler vardı.

BMW LL 01 ne demek?

Longlife-01 yağları BMW Longlife-01 motor yağları, benzin partikül filtresi bulunmayan ve model yılı 2002 sonrasında olan BMW Group benzinli motorlar ve dizel partikül filtresi bulunmayan model yılı 2003 sonrasında olan BMW Group dizel motorlar için bir minimum gerekliliktir.

BMW longlife ne demek?

yağın özelliği bozulmadan 2 yıl kullanılabilen, veya 40000kmden daha fazla çalışabilen, dizel partikül filtresine zarar vermeyen yağ kullanımınından emin olmak için bmw’nin öngördüğü onay sınıfıdır. kardeşi bmw longlife-01den farkı dpfli araçlarda kullanılabiliyor olmasıdır.

Longlife yağ ne demek?

Sentetik teknolojiye dayanan Longlife 3 jenerasyonunun düşük sürtünmeli motor yağı. Mükemmel motor temizliğini sağlar. Zorlu birikintilerin birikmesini azaltır. Güvenilir çalışma sağlar ve dizel partikül filtresinin (DPF) çalışma ömrünü maksimuma çıkarır.

BMW LL 04 nedir?

Ürünler ‘bmw longlife-04’ ile etiketlenen ürünler

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 emisyon standartlarını karşılayan benzin partikül filtresi (GPF) veya dizel partikül filtresi (DPF) olan ve olmayan benzinli ve dizel araçlar için geliştirilmiştir. Yazılımlı /modifiyeli araçlara da uygundur.

You might be interested:  Citroen C Elysee Kilometrede Ne Kadar Yakıyor?

Ll01 nedir?

ll-01 yüksek sülfürlü yakıtlar için konulmuş standarttır, ll-04 ise tam tersi. Avrupa ülkeleri ve Tr’de yakıtlar düşük kükürtlüdür bu bölgelerde ll-04 standardında yağ kullanmalısınız fakat eğer amerikadan yazıyor olsaydınız kesinlikle ama kesinlikle ll-01 standardında bir yağ kullanmanız gerekiyordu.

BMW hangi marka yağ kullanılmalı?

BMW Motor Yağı Markaları:

Shell Helix Ultra Racing ve BMW önerisi Olan Castrol EDGE Trubo Diesel 5W-40 en üst düzeyde koruma ve performans sağlar.

BMW hangi motor yağını kullanıyor?

BMW önerisi Castrol dür. (motorda yazıyor zaten.) Kritik Motor Parçaları üzerinde yüksek koruma ve performans sağlayan tam sentetik Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40, dizel araçların istemiş olduğu en üst seviyedeki korumayı ve performansı sağlar.

BMW TwinPower turbo nedir?

BMW TwinPower Turbo benzinli motorlar.

BMW EfficientDynamics stratejisinde bir kilometre taşı olan bu yenilikçi donanım, verimliliği ve dinamizmi artırmak için en son enjeksiyon teknolojisi ve çift VANOS’a sahip tümüyle değişken Valvetronic valf kontrolünü yenilikçi turboşarj teknolojisiyle birleştiriyor.

Liqui Moly 5w30 kaç km gider?

Araç üreticilerinin tavsiyelerine bağlı olarak 50,000 km’e veya düşük kilometre yapan sürücüler için 2 seneye varan uzun yağ değişim aralıkları sağlar. Gazlı (LPG / CNG) binek araçlar için uygundur.

Motor yağı kaç yıl dayanır?

Normal raf ömrü: Genel olarak yağlar ve gresler için önerilen raf ömrü, orijinal sızdırmaz kaplarda saklanmış olmak koşuluyla, tipik olarak beş yıldır.

Liqui Moly hangi araca uygun yağ?

LIQUI MOLY TOP TEC MTF 5200 75W-80 (20845) ŞANZIMAN YAĞI

Özellikle BMW, Ford, GM / Opel, Honda, Nissan, Toyota / Peugeot / Citroën (PSA), Volvo ve diğer üreticilerin araçları için önerilir.

BMW f30 benzinli hangi yağ kullanılır?

Mobil 1™ ESP LV 0W-30, Avrupa’da kullanim için BMW tarafindan Longlife-12 FE yağı olarak onaylanmistir.

You might be interested:  Bmw Hangi Ülkenin?

BMW e46 motor yağı hangisi?

Bmw Twinpower Turbo 5W-30 Motor Yağı 12 x 1 L

bmw e46.

BMW 116i hangi motor yağı kullanılır?

Bmw 1 Serisi E87 Kasa 116i benzinli araçlara uyumlu periyodik bakım filtre setidir. Motor Yağı Castrol Edge 5W30 5 Litre Olmak Üzere Set Fiyatıdır.