Bmw Nasıl Okunur?

ayrica bir not olarak dusmek gerekir ki turkcenin guzel kurallari cinde okunus sekli ‘be me ve’ degil ‘be me dubleve’ dir. be me vu yu da duymuşluğum var. orta direğin fiyatlarını duyduktan sonra tek bir okuyuşu vardır: de me be bayerische motoren werke.

Ingilizcede BMW nasıl okunur?

BMW: Almanların en iyi arabalarından biri olan BMW’ye “Be Me Ve” diyoruz, İngilizce okunuşu ise “Bi. Em. Dabulyu.”. Cadillac: Amerikalı lüks otomobil markası, bizde iki -l ile “Kadillak”, ancak İngilizcede tek -l ile ve “Kedilak”.

BMW nasıl okunur Türkçe?

Alfa Romeo ve Ferrari gibi İtalyan markalar da melodik yapıları nedeniyle kafaları karıştırıyor. Videoda buna da cevap var. Bu arada ilginç bir bilgi daha var: Ülkemizde ‘Be-Me-Ve’ olarak telaffuz edilen BMW’nun doğru okunuşu da açılımın ülkedeki dile göre çevirisi.

Mercedes AMG nasıl okunur?

amg aufrecht melcher grossaspach kelimelerinin baş harfleridir. yani almancadır dolayısıyla almanca okunması gerekir. bu durumda doğru okunuş ‘aemgi’ şeklinde olur. türk olduğumuza göre kısaltmayı ‘amege’ şeklinde türkçe okumak da doğrudur.

Mercedes nasil okunur?

kisinin okurken neyi amacladigina baglidir. eger kisi ‘ben yabanci dil bilirim’ sevdasindaysa ve bunu gostermek icin yanip tutusuyorsa ‘möğr-sii-diiz’ seklinde okuyacak ve telaffuz edecektir. fakat kisi eger sade, kendi halinde bir vatandas ise gayet normal bir ‘mersedes’le karsimiza cikacaktir.

You might be interested:  Alfa Romeo Araba Hangi Ülkenin?

Yabancı markalar nasıl okunur?

Ortamlarda Rezil Olmayın! Telaffuz Etmesi Zor Olan 41 Moda Markasının Doğru Okunuşu

  1. Loewe – Löve.
  2. Christian Louboutin – Kıristiyan Lubuten.
  3. Issey Miyake – İsse Miyake.
  4. Louis Vuitton – Lui Viton.
  5. Balenciaga – Balensiyaga.
  6. Moschino – Moskino.
  7. Balmain – Balma.
  8. Givenchy – Jivanşi.

H&M nasıl okunur?

isveççe okunuşu ho-emdir. eğer doğru okuma takıntınız varsa heme değil hoem dersiniz. ayrıca bu firma dünyaya açıldığından beri kendini ‘eyçenem’ diye de tanıtmaktadır. yani bu firmanın isminin doğru okunuşları arasında ‘eyçenem’ yer almaktadır.

Al Fakher nasıl okunur?

el faahir diye okunur. serttir, çarpar. orta kalitedir. premium ve gold serileri muhteşemdir. al fakher i al fakher yapan çift elma tütünüdür.

Lamborghini nasıl telaffuz edilir?

Etrafta şekil yapmak için lamborjini ya da lamborcini diye okunan bu muhteşem markada aslında hiç çekinmeden g harfini de telaffuz ederek lamborgini şeklinde okumanız gerekmekte.

SUV nasıl okunur?

SUV nasıl okunur – Es Yu Vi

SUV İngilizce Suburban Utility Vehicle ( Şehir dışı Faydalı Aracı) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur.

Hamsik nasıl okunuyor?

italyancada kelimelerin başındaki ‘h’ harfi telaffuz edilmediğinden, italyan spikerlerin ismini ‘amsik’ şeklinde telaffuz ettiği, şu günlerde yıldızı parlayan, gelecek vaad eden futbolcu.

Volkswagen nasıl okunur sesli?

2. Volkswagen

Özellikle Vosvos modelini bildiğimiz Wolkswagen’ın okunuşu ‘folksvagın’.

Almancada Mercedes ne demek?

Alman motorlu taşıt. Almanca sözlükte «Mercedes-Benz» sözcüğünün özgün tanımını görmek için tıklayın.

Peugeot nasıl okunur?

pöjo’dur. ‘pöjo’dur. fransız alfabesinde zaten bizim ‘e’ dediğimiz harf ‘ö’ diye telaffuz ediliyor ve ‘eu’ da ‘ö’ şeklinde telaffuz ediliyor. bunun yanında pek çok kelimenin son harfinin telaffuz edilmediğini düşünürsek bu telaffuz çok da garip gelmeyebilir.

You might be interested:  Fiat Uno Nun Hangi Modeli Tutuluyor?

Renault nasıl okunur?

renoğlt diye okunur. fransızlar hırıltılı bir ğ ile ğöno diye okuyorlar. ülkemizde reno yaygın kullanımdır. renolt şeklinde yuvarlanabilir.