Chevrolet Cruze Lpg Uyumu Nasıl?

Cruze’un sübapları çelik değil, alaşımlı. Lpg’nin benzine göre yüksek bir yanma ısısı olduğundan, LPG takılmasını müteakip 30.000-60.000 km arasında (ne kadar devirli ve sert kullanırsanız o kadar çabuk olur) sübaplar erime yapıyor.

Chevrolet Cruze lpgli alınır mı?

chevrolet cruze lpg uyumlu bir araç değil. İlla cruze almak istiyorsanız 1.4 turbo olanını tercih ediniz. Kesinlikle uzak dur, LPG’de bile su gibi yakıyor, motor çekmiyor, piyasası yok, servis sıkıntı.

Cruze LPG ile ne kadar yakıyor?

1.5lt tork konvertörlü otomatik farkı, kullanım yada şehir için olsa. = 14lt lpg eder. Ortalama hız ve yumuşak kullanım ile 12-13lt arasında olabilir.

Cruze sübap erimesi nasıl anlaşılır?

Aracınızın motorunun sübap ayarına ihtiyaç duyup duymadığını anlamak için şayet aracınızdan sübap sesi geliyorsa; örneklendirerek anlatmak gerekirse, ”şık şık şık” olarak duyuluyorsa ya da birbirine çok zıt yapıda olan ve çok hızlı çarpan iki metalin sesine benzer bir ses veriyorsa, motorunuz çekiş yapmıyorsa ve

Cruze çelik subap kaç km gider?

mu subaplar max 650 dereceye kadar dayanabiliyor çelik subaplar 1200-1300 arası dayanabiliyor.

Chevrolet yedek parça bulunur mu?

Türkiye genelinde 66 yetkili servisle hizmet veren markanın ayrıca araç garantisi ve yedek parça konusunda da herhangi bir sorunu bulunmuyor.

You might be interested:  Bmw 116I Hangi Yağ Kullanılır?

Chevrolet geri dönecek mi?

Chevrolet yaptığı açıklamada Türkiye pazarına geri döneceğini açıkladı. Fiyatların uygun olacağına dair iddialar söz konusu. TeknolojiOku’dan alınan bilgilere göre; 1911 yılında Chevrolet 110 yıl önce ABD’de Michigan’da kurulmuş sonrasında General Motors satın almıştır.

Chevrolet Cruze 100 km ne kadar yakıyor?

Araç Euro 5 emisyon standardına sahip. Yakıt deposu hacmi 60 litre. Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 9.0 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 5.3 lt/100km ve ortalama olarak da 6.6 lt/100km yakıt tüketiyor.

LPG ne kadar yakıyor Hesaplama?

LPG yakıt hesaplama formülü

Aldığınız yakıtın 5.14 TL olduğunu varsayalım. 5.14 x 100 = 514 çıkan bu sayıyı da katedilen mesafeye bölmemiz gerekiyor. 514/240(km) = 2,14 litre sonucunda 100 km’de 2,14 litre benzin kullanıldığını görüyoruz. Bu formül ile araç yakıt hesaplama oldukça kolay yapılabilir.

Chevrolet Cruze 20 dizel ne kadar yakıyor?

Yakıt deposu hacmi 60 litre. Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 7.3 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 4.2 lt/100km ve ortalama olarak da 5.4 lt/100km yakıt tüketiyor.

Araçlarda subap erimesi nasıl anlaşılır?

Subap Erimesinin Belirtileri Nelerdir?

 1. Aracınız tek marşta çalışmamaya başlar,
 2. Rölantide titreme ve sarsıntılar,
 3. Performans kaybı ve aracın çekişten düşmesi.

Subap kaçağı nasıl anlaşılır?

Subap Arızası Belirtileri

 1. Araç tekleyerek çalışır.
 2. Yakıt tüketimi artar.
 3. Motor sesli çalışır.
 4. Sabah ilk çalışmada duman oluşur.
 5. Araç geç çalışır.
 6. Performans düşüşü görülür.

Subap ayarı bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Supap Ayarı Bozuksa Nasıl Anlaşılır?

 1. Ayarı bozulmuş supaplar motor ısınırken kararsız rölantiye neden olabiliyor.
 2. Hava ve yakıt girişindeki senkronizasyon bozularak yüksek yakıt tüketimi meydana geliyor.
 3. Ateşleme sırasında motora uygun yakıt-hava karışımı gönderilmediği için motorda tekleme ve sarsıntı görülebiliyor.
You might be interested:  Chevrolet Camaro Ne Kadar Yakar?

Çelik subap ne kadar dayanır?

4Çelik Subap Değişim Periyodu

Ortalama 100.000 kilometre de bir çelik subap kontrolü yapılması gerekir. Elbette ekonomi yapmak isterken daha masraflı sorunlarla karşılaşmayın. Lpg sistemi ekonomi açısından faydalı olsa da, bilindik yerlerde yapılmaması durumunda sürekli size sorun yaratacaktır.

Chevrolet Cruze da ne motoru var?

124 hp güç ve 155 nm tork üreten 1.6 litre, ve 200 nm tork üreten 1.4 litre turbo destekli benzinli motorların yanı sıra 2.0 lt hacimli 163 hp güç 360 nm tork üreten seçenekleri bulunmaktadır. 5 ileri manuel, 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği vardır.

Çelik sübap nedir?

Supap, otomobil lastiklerinin içindeki havanın dışarıya kaçmasını engelleyen ve aynı zamanda içeriye hava geçişine izin veren bir mekanizmadır. Bu mekanizma sayesinde tekerleklerin ideal performanslarını göstermesini sağlayan hava basıncı dengelenir.