Citroen Ami Ne Zaman Geliyor?

Citroen aracılığıyla 2020 senesinde tanıtılan iki kişilik mini elektrikli araç Ami, Aralık 2021’den bu yana ülkemizde olmasına rağmen yalnızca kurumsal müşterilere satılıyordu. Fransızca ‘Arkadaş’ manasına gelen Ami’yi artık ülkemizde herkes satın alabilecek.
Ami’nin elektrikli motoru 8 PS (6 kW) güç ve 40 Nm tork üretebiliyor. Şimdilik modelin fiyatı resmi olarak açıklanmadı fakat Citroen, Ami’nin satışlarına 2022 yılının Mart ayında başlayacak. Bununla birlikte modelin Fransa’da 7.000 Euro’ya satıldığını belirtelim.

Citroen Ami ne zaman Türkiye geliyor?

Hem ürünleriyle hem de hizmetleriyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran marka, geçmişten gelen bu geleneğini tamamen elektrikli ‘Ami – 100% electric’ ile geleceğe taşıyor. 2021 Aralık ayında Türkiye yollarına kurumsal müşterilerle çıkan Citroën Ami, şimdi ise son tüketiciye ulaşıyor.

Citroen Ami ne kadara satılacak?

Citroen Ami Türkiye’de 210 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Türkiye’nin en ucuz otomobili olarak satışa çıkan Citroen Ami, 210 bin TL’den başlayan fiyatlarla ülkemizdeki müşterilerle buluşacak. Öte yandan, araçtan motorlu taşıtlar vergisi (MTV) de alınmayacak.