Citroen C4 Şase Numarası Nerede?

Şase numarasını nerede bulabilirim? Şase numarası otomobilin şasesine işlenir. Genel olarak, aracınızın sürücü kapısının direkte veya aracın ön camının sol alt köşesinde bulunabilir.

Motor ve şasi numarası nerede yazar?

Şasi numarası genellikle kaputun altına yerleştirilen küçük bir metal plakanın üzerine ekleniyor. Motor üzerinde ise kabartma şeklinde görebilirsiniz. Birçok araçta bu iki yerin yanında sürücü tarafındaki kapının iç kısmında da yer alabilir.

Şase numarası nerede yazdırılır?

Araç şasi numarası, kaput altında ya da motor üzerinde de yazıyor olabilir. Bazı araçlarda plakalık kısmında gizlenmiştir. Bazı durumlarda bagaj altında, stepnenin bulunduğu bölümün yan taraflarında da yazıyor olabilir. Şasi numarasının, teker boşluklarına yazılmış olduğu modeller de mevcuttur.

Renault Clio 4 şase numarası nerede yazar?

Şasi numarası çoğunluk kaput altında veya motorun üst kısmında yer alır.

H 100 şase numarası nerede?

Hyundai’nizin ön camının sol iç kısmında ya da ruhsat dokümanından şasi numarasına ulaşmanız mümkün.

Motor numarası nerede yazıyor?

Camda yazıyor ve koltuk paspasını kaldırın plastik kapak var, açın.

Motor şase numarası sorgulama nasıl yapılır?

Şasi numarası ile değişen parçaları öğrenmek için PARCA yazıp boşluk bırakarak S yazıp boşluk bırakarak şasi no bilgisini yazıp boşluk bırakarak hasarın oluştuğu tarihi (gg/aa/yyyy) aşağıdaki örnekteki gibi yazıp sorgulama yapabilirsiniz. DETAY boşluk Plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin.

You might be interested:  Chevrolet Kalos 1.4 Hangi Motor Yağı?

Şase numarası okunmuyor ağır kusur mu?

Sayın Müşterimiz Araç üzerinde bulunan şasi numarasının okunamaması kusur olarak değerlendirilerek aracın muayeneden geçmesine engel teşkil etmektedir.

Şase numarası nasıl yenilenir?

tüv türk muayene istasyonundan dönen araçlardaki süreç

  1. Aracınızın muayene istasyonundan şase numarası için geri çevrilmesi.
  2. Tespit için MMO dan randevu alınması
  3. Randevu gününde araç kontrolü ve harçların yatırılması
  4. Alınan rapor ile Noter onayı alınması
  5. Şase numarasının Uygun bulunan Yere tekrar yazılması

Arabaya yeni şasi numarası nasıl alınır?

Onaylı şasi projesi ile trafik kayıt tescile gidilir. Oraya dilekçe verilir. Aracımın şasi si değişmiştir. Yeni şasi numarası verilmesine Yeni şasi numarası alınır.

Araç şasesi nerede?

Şaseler aracın bir kaza anında alınan darbeyi optimum olarak emilişini ve aracın ön ve arka kısmındaki güvenliği sağlayan ana iskelet kısmıdır.

Motor numarası kaç haneli olur?

4. ve 8. hanelerin de dâhil olduğu 5 rakam, sırasıyla aracın markası, motor hacmi ve tipi konusunda fikir edinilmesini sağlıyor. 9. hane, motorlu taşıtın ya da römorkun güvenlik kodunu temsil ediyor.

Paslı şase numarası nasıl temizlenir?

Şase numarasının üzerine bir bez yardımı ile az miktarda kola sürün ve ardından fırça ile fırçalayın. Pas tamamen geçene kadar bu işleme devam edin. Asidik yapısı ile birkaç dakika içinde pastan tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır.

Honda Civic şase numarası nerede yazar?

Şasi no’ya bakmak için resimdeki sol su fıskiyesinin aşağısında ince uzun sürgülü bir kapak var,onu aç ve biraz eğilerek bakarsan görürsün.

Motosiklet şase numarası kaç haneli?

Genellikle, Şase numaraları 17 karakter bulunur.

Mobilet şase numarası nerede yazar?

Şase numarası büyük çoğunlukla sürücü tarafına yakın yerde bulunmaktadır. Ön camın sol alt kısmında yer aldığı gibi, sürücü tarafı kapısının iç kısmında da yazılı olarak üretilmektedir.