Citroen C4 Torpido Soğutma Nasıl Çalışır?

Soğutmalı torpido, klima yardımıyla çalışır. Otomobilin içine soğuk hava gönderen kanallardan bir tanesi torpido gözü içine yönlendirilir. Bu kanaldan gelen soğuk hava torpido gözünü devamlı olarak soğutur.

Torpido soğutma hangi araçlarda var?

 • A3 Sedan.
 • A3 Sportback.
 • A4 Sedan.
 • A4 Avant.
 • A4 allroad quattro.
 • A5 Cabriolet.
 • A5 Coupe.
 • A5 Sportback.
 • Astra H torpido soğutma var mı?

  Yaz mevsiminde içine soğuk olarak koyduğunuz herşey araç çalıştıkça soğuk kalıyordu. Şimdiki aracım Astra H, torpido küçücük ve soğutma yok.

  Aracı ne soğutur?

  Motor bloğunda dolaşıp ısınan sıvı ise, radyatöre gelerek arkasındaki fan yardımıyla soğutulur ve tekrar devirdaime katılır. Yani sıvı soğutmalı sistemde hem sıvı hem de hava soğutma beraber kullanılır. Bazı eski araçlar ve çok az modern araç(örneğin Volkswagen) hava soğutma sistemi kullanır.

  Araç Torpido ne demek?

  Torpido (Türkçe: Torpil), dümeni ve pervanesi bulunan suyun altından veya üstünden suya atılan, dümenini ve pervanesini kullanarak hedefine ilerleyen, patlayıcı bir sualtı silahıdır. Genel olarak denizaltılarda, savaş gemilerinde kullanılır.

  Araba torpidosu ne ile temizlenir?

  Temizlik sırasında özel temizleyiciler ve fırçalar yardımı ile torpido ve plastik aksam temizlenir sonrasında ise mikrofiber bez yardımı ile kurulanır. Silikon ile parlatma işlemi plastik aksama zarar vereceğinden zaman zaman çeşitli işletmelerce uygulanan bu işlemi aracınıza yaptırtmamanızı tavsiye ediyoruz.

  Araba göğsündeki yapışkan nasıl çıkar?

  gölge biryerde, eczaneden temin edeceğiniz saf izopropil alkol yani İPA ile temizleyebilirsiniz.fısfısla sıkıp yumuşattıkyan sonra bezle silmeye çalışın. gölge biryerde, eczaneden temin edeceğiniz saf izopropil alkol yani İPA ile temizleyebilirsiniz.fısfısla sıkıp yumuşattıkyan sonra bezle silmeye çalışın.

  You might be interested:  Aston Martin Türkiye Sahibi Kim?

  Araç göğsü ne ile silinir?

  Bir kez daha yumuşak bir mikrofiber beze, malzemeye uygun bir temizlik maddesine (deri temizleyici/kumaş temizleyici) ihtiyaç duyacaksınız. Malzemeye özel temizleyiciyi bezinize uygulayarak başlayın; emilmesini bekleyin.

  Su motoru nasıl soğutur?

  Sıvı soğutmalı motorlar; soğutucu akışkan olarak genellikle soğutma suyu (saf su ile antifiriz karışımı) kullanılır. Sıvı soğutmalı motor, motorun içerisinde meydana gelen ısı, motor soğutma suyu tarafından alınır ve radyatörde soğutulur. Soğutma suyu, su pompası vasıtasıyla devirdaim eder.

  Motoru soğutmak için ne yapmalı?

  Isınan sıvı su pompası vasıtasıyla basınçlı bir şekilde radyatöre gönderilir. Radyatöre giren sıcak sıvı burada soğutulur ve motor kanallarına tekrar gönderilir. Termostat yüksek sıcaklık tespit ederse radyatör fanını devreye alır ve ekstra soğutma sağlar.

  Kaç çeşit soğutma sistemi vardır?

  Bunlardan biri Hava soğutma, diğeri ise sıvı soğutmadır.