Citroen Ds5 Nasıl Bir Araba?

Muhteşem bir tasarıma ve donanıma sahip 1.6 hdi motorlar hem yakıt tasarrufu sağlıyor hemde performansı tatmin ediyor. Yarı otomatik eat şanzıman silkme yapabilir ama çabuk ısınma ve sürekli arıza verme gibi problemler yok. Türkiye de bu donanımda ve bu sınıfta 80 90 bin TL aralığında başka araba yok.

DS5 nedir?

DS 5, Citroën ve daha sonra DS Automobiles tarafından 2011-2018 yılları arasında üretilen kompakt üst sınıf otomobil modelidir. DS 5, 2005 yılındaki Citroën C-SportLounge konseptinden esinlenilmiş olup ilk kez Nisan 2011’de Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştır. Araç, DS alt markası altında üretilen üçüncü modeldir.

DS5 hangi marka?

Fransız otomobil üreticisi Citroen başarılı bir stratejiyle tarihinin en parlak modellerinden birinin adı olan DS’i kullanarak bir alt seri yaratmış ve mevcut Citroen modellerinin platformları üzerinde ufak dokunuşlar yaparak geliştirdiği DS3, DS4 ve DS5 modelleriyle alışılmışın dışında bir çizgi yakalamıştı.

DS5 cam tavan açılıyor mu?

DS4’ün aksine arka camları açılabilen DS5’te yine orijinal bir fikir kullanılarak cam açma butonları, orta konsolun arkasına konumlandırılmış. Havalandırma kanalı altındaki bu tuşlar hiç de pratik değil. Ön ve arka camların ön koltuklardaki kontrolleri de yine orta konsola konumlandırılmış.

DS kime ait?

DS Automobiles, Groupe PSA’nın lüks otomotiv bölümüdür. DS, başlangıçta 2009 yılında Citroën’in premium bir alt markası tanıtılmış olup 2014’te bağımsız bir marka haline geldi. Markanın araçları, bazı ülkelerde Citroën bayilerinde satılırken birçok ülkede kendi bayilerinde satılmaktadır.

You might be interested:  Citroen C4 Hangi Motor Yağ Kullanılmalı?

DS 7 Crossback nasıl?

4 aydır kullandığım bir araç her ne kadar çok tarz ve lüks olsada ancak yürüyen ve şanzıman iyi değil, aşırı hisli bir şanzıman ve malzeme kalitesi içeride çok iyi olmasına rağmen göremediğiniz parçalarda o kadar iyi olmadığını kullandıkça anlıyorsunuz esaslı bir kullanıcı için üst segment bir araç değil.

DS 9 fiyatı ne kadar?

Sahip olduğu aks mesafesi, yeni tasarımı ve iç mekan teknolojileri ile fark yaratan 2022 DS9, 1 milyon 320 bin TL’lik fiyatı ile dudak uçuklatıyor.

DS 9 Türkiyeye ne zaman gelecek?

Fransa’da tasarlanan ve Çin’de üretilecek olan DS 9, tüm pazarlarda satışa sunulacak. Türkiye pazarında yollara ilk çıkışı 2021’in ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

DS 9 hangi segment?

Önünümzdeki Eylül ayında Türkiye yollarında olacak olan 2021 DS 9, sahip olduğu özelliklerle büyük sedan segmentine yeni bir nefes getiriyor.

DS 4 Arka cam açılıyor mu?

DS4 bu konuda göreceli olarak çok başarılı. C sütunu nefis hatlarla dolu ve bu bölgenin çekiciliğinin en büyük etkenlerinden biri, arabanın arka kelebek camlarının olmaması. Bunun doğal sonucu da, arka camların açılmıyor olması. Dört kapısı olup da arka camları açılmayan başka bir otomobil hatırlamıyoruz.

DS 7 Crossback ne kadar?

DS 7 CROSSBACK PureTech 225 Otomatik Performance Line: 440.800 TL. DS 7 CROSSBACK PureTech 225 Otomatik So Chic Rivoli: 449.200 TL. DS 7 CROSSBACK PureTech 225 Otomatik So Chic Opera: 477.100 TL. DS 7 CROSSBACK BlueHDi 130 Otomatik Performance Line: 432.700 TL.

DS 7 hangi segment?

DS 7 Crossback Rakipleri Kimler? DS 7 2018 modeli, premium SUV segmentinde yarışıyor. Audi Q5, BMW X3, Volvo XC60 modelleri DS 7 ‘nin rakipleri arasında yer alıyor.

Citroen DS farkı nedir?

2009 yılında Citroen imzalı olarak DS3, 2010 yılında DS4, 2011 yılında ise DS5 modeli tanıtıldı. 2014 yılında ise Citroen, DS modellerini ayırarak farklı bir alt markasını yarattı. Yani DS modelleri Citroen’den ayrılarak, kendi isimleriyle kendi halinde marka oldu.

You might be interested:  Bmw F30 Hangi Segment?

Citroen neden DS oldu?

Ds Citroen’in lüx markası oldu. Lexus gibi. Hocam; DS Citroen logosu kullanıyorken bu markadan ayrı duramıyordu, yeni makyaj ile Citroen tamamen ayrılarak DS AUTOMOBİLES olarak markayı aslında olması gerektiği yere oturtmaya başladılar. İyide oldu, bu markanın o logodan ayrılması gerekliydi.