Fiat Doblo Adblue Deposu Nerede?

AdBlue tankının bulunduğu en yaygın yer dizel depo kapağının hemen yanıdır.

Doblo AdBlue ışığı yandıktan sonra kaç km gider?

Avrupa standartlarına göre bir aracın yakıt ışığı yandıktan sonra en az 80 km yol gitmesi gereklidir Avrupa standartlarına göre bir aracın yakıt ışığı yandıktan sonra en az 80 km yol gitmesi gereklidir Bunun sebebide avrupadaki standartlara gore en fazla 80 km de bir yakit istasyonu bulunmasidir.

Fiat Doblo AdBlue tank kaç litre?

Fiat Ducato Adblue Deposu Kaç Litre? Fiat Ducato’nun Adblue tankı tam olarak 15 litredir.

Fiat Doblo 2021 AdBlue deposu kaç litre?

AdBlue–deposu yakl. 20 litre alır.

Fiat Doblo AdBlue biterse ne olur?

Eğer Adblue tankı boşalırsa, Aracın yakıt püskürtme sistemi otomatik olarak yakıt püskürtmeyi azaltır ve araç çekişten düşer. İzin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür.

AdBlue Uyarısı sonra kaç km gider?

Aracınızı genel bakım için servise verdiğinizde AdBlue tankı da dolduruluyor ve bir AdBlue tankı ile 10 bin ila 15 bin km arasında yolculuk yapabiliyorsunuz.

You might be interested:  Fiat Linea Mazot Pompası Ne Kadar?

AdBlue iptal edilirse ne olur?

Beyinden adblue iptal işlemi sonrasında aracınız yazılımsal olarak adblue sistemi yok gibi davranır. Fakat fiziki var olan adblue sistemi (DPF,SCR filtreleri gibi) işlevlerini sürdür. Ve aracınızda yazılımsal olarak bir adblue sistemi olmadığından rejenerasyon işlemi ile bu fiziki ünitelerin temizliği gerçekleşmez.

1 depo AdBlue kaç litre?

Ortalama 60 litre AdBlue deposu olan bir aracın deposunu yeniden doldurması normal şartlar altında 15-20 bin km sürüyor. Yani tam dolu AdBlue deposu en az 15 bin kilometre gidiyor.Aksi bir durumda ise aracınız önce AdBlue seviyesinin azaltığını gösterge panelinden size ikaz eder.

1.3 multijet doblo mazot deposu kaç litre?

Yakıt deposu hacmi 60 litre. Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 6.5 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 4.2 lt/100km ve ortalama olarak da 5.0 lt/100km yakıt tüketiyor.

Fiat Doblo 2021 deposu kaç litre?

Yakıt Kapasitesi 60 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 6.4 lt.

AdBlue kaç litre?

5 litrelik, 10 litrelik ve daha büyük boyutlarda satılan Adblue fiyatı markaya göre değişmekle birlikte ortalama 5 litresi 40 TL ile 60 TL arasında değişebiliyor.

Rifter AdBlue deposu kaç litre?

Peugeot Rifter Rifter 1.5d (130hp) için tam teknik özellikler ve yakıt tüketimi

Marka Peugeot
Azami hız 180 km/saat
Yerden 100 km/saat kadar hızlandırma 10.4 saniye
Yakıt deposu hacmi 61 litre
İmalata geçirme yılı 2018 yıl

AdBlue bozulur mu?

AdBlue®’nun raf ömrü, gölge ve kuru bir yerde -10° C ilâ +30° C arası sıcaklık şartlarına uyulması halinde 12 aydır. Güneş ışığından korunmalıdır. Paslanmaz veya polipropilen kaplarda ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir.

AdBlue iptal ederse muayeneden geçer mi?

AdBlue iptali sonrası muayeneden geçebilir miyim? Yukarıda belirtildiği gibi eğer profesyonel hizmet aldıysanız %100 muayeneden sorunsuz geçebilirsiniz. “Not: Bu işlem aracınız için bir kez yapılıp ömür boyu sorunsuz kullanmanızı sağlamaktadır.”

You might be interested:  2010 Fiat Fiorino Fiyatları Ne Kadar?

AdBlue arızası nasıl giderilir?

Kontak açıldığında 10 saniye kadar yanar, sonra söner. Sürekli yanıyorsa AdBlue tankındaki sıvı miktarı düşüktür. Yanıp sönüyorsa, AdBlue tankında hiç sıvı kalmamış demektir. Bu durumda en kısa sürede AdBlue tankını doldurun.