Fiat Doblo Hangi Köprüden Geçer?

Daha önce köprüyü kullandığı için ceza kesilen panelvan ve kamyonetler de artık 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçebilecek. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden ise 1. ve 2. sınıf araçların yanı sıra tüm servis araçları, toplu taşıma araçları kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı araçları geçebilecek.

Doblo 15 Temmuz köprüsünden geçer mi?

UKOME kararı varmış. Kararda değişiklik yapılarak, 1. sınıfa giren taksi ve doblo araçlar, 15 Temmuz köprüsünden geçebilecek” dedi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü kamyonet geçer mi?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçebilecek araçlar, dingil mesafesi 3.20 altında olan panelvan, kamyonet dışında kalan 1. Sınıf tüm araçlar. İETT otobüsleri, taksi ve dolmuşlar da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanabiliyor.

15 Temmuz hangi araçlar geçebilir?

– 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü; 1. Sınıf araçlar, Tüm yolcu servis araçları, (Turizm, Personel, Okul vb.) Toplu Taşıma Araçları (IETT ve Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş. vb. Taksi dolmuş) ve N1 Sınıfı acil yardım ambulansı ve Acil Sağlık Araçları kullanabileceklerdir.

1 ve 2 köprüden hangi araçlar geçebilir?

İETT otobüsleri, taksi ve dolmuşlar da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanabiliyor. Kamyon ve kamyonet dışında kalan, dingil mesafesi 3.20 ve üzerinde olan 2. sınıf araçlar ve 1. Sınıf tüm araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçebilecek. Tüm araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçebilecek.

You might be interested:  Audi A1 Ne Zaman Çıktı?

Kamyonetler hangi köprüden geçer 2022?

Tüm araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü ‘nden geçebilecek. Diğer köprülerden geçişlerine izin verilmeyen ağır tonajlı araçlar, kamyonet ve kamyon geçişleri de bu köprüden yapılacak.

15 Temmuz köprü geçiş ücreti ne kadar?

15 Temmuz, Fatih Sultan ve Yavuz Sultan Köprülerinde fiyatlar tek yönlü köprü geçiş ücretleridir. 2022 yılından itibaren iki yönlü ücret alınma uygulamasına geçildi. Yani 15 Temmuz Şehitler Köprü’sünden geçen bir otomobil gidiş geliş şeklinde köprüyü kullanırsa 16,50 TL olarak ücretlendirilecektir.

Avrasya Tüneli kamyonet geçiyor mu?

Avrasya Tüneli’nden kamyonet geçer mi? Avrasya Tüneli’nden kamyonet geçer mi sorusuna vereceğimiz cevap maalesef ki hayır.

2 ci sınıf araçlar hangileri?

2. Sınıf Araç : AKS aralığı (dingil mesafesi) 3.20 metre ve üzerinde olan her türlü 2 akslı araç 2. sınıf araçtır. Minibüsler 2. sınıf araç kategorisine giriyorlar. 3. Sınıf Araç : AKS adedi (dingil sayısı) 3 tane olan her türlü araç 3. sınıf araçtır.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü trafiğe kapalı mı?

İSTANBUL’DA KÖPRÜLER AÇIK MI? İstanbul Valiliği’nden alınan önlemler kapsamında birçok alanda faaliyet sınırlamasına gidildi. AVM, motor kurye ve şehirlerarası otobüslerde çeşitli kısıtlama kararları alındı. İstanbul’da bulunan YSS, FSM ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü için alınmış herhangi bir karar yok.

Boğaz köprüsünden günde kaç araç geçiyor?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (eski adı Boğaziçi) ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nden yıllık geçen araç sayılarını açıklıyor. İki köprüden geçen günlük ortalama araç sayısı son 20 yılda 327 bin ile 418 bin arasında değişiyor.

Hangi köprü ücretsiz?

Ücretsiz yollar ve köprüler içerisinde yap İşlet Devret modeliyle yapılan otoyol ve köprüler yer almıyor. Bayram süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollardan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullananlar geçiş ücreti ödemeyecek.

You might be interested:  Citroen C5 Hangi Yağ Kullanılır?

2 köprü hangi araçlara yasak?

– 2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf ve 5. Sınıf araç olup, ruhsatında Kamyon, Otobüs (Tüm yolcu servis araçları, Toplu Taşıma Araçları, Turizm, Okul, İETT ve Özel Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş., Taksi dolmuş vb. hariç) Tır ve Çekici yazan araçlara Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde uygulanan yasaklar

N2 araç sınıfı FSM den geçer mi?

Düzenlemeye göre kamyon, otobüs, çekici tipi araçlar hariç kamyonet, minibüs, panelvan, van tipi 2. sınıf araçlara, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) geçiş hakkı tanındı.

Ford Tourneo 1 köprüden geçer mi?

İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü(Boğaziçi)’nü bugüne kadar kullanması yasak olan en fazla 9 koltuğu bulunan otomobil ve minibüsler ile, pick-up ve kombivan türü kamyonet grubu araçlar artık bu köprüden geçebilecek.