Fiat Egea 1.4 Triger Seti Ne Zaman Değişir?

Ortalama 40 ile 60 bin kilometrede bir triger kayışı set halinde değiştirilmelidir.

EGEA triger kayış mı zincir mi?

1.3 Dizel, 0.9 Twinair ve 1.6 E torq araçlarda triger zincir olarak kullanılırken diğer tüm araçlarda kayış kullanır.

Palio 1.4 triger kayışı kaç km değişir?

Triger kayışının değiştirilmesi 40.000 ile 60.000 km arasında olmaktadır.

EGEA zincir ne zaman değişir?

Triger zincir değişim km’sini ortalama olarak 200.000 km. diyebiliriz. Fiat marka araçların 1.3 multijet motorlarında ise ortalama 160.000 km. de triger zinciri değişimi tavsiye edilir.

Triger kayışı kaç km de bir değişir?

Triger kayışının değişimi sadece ömrünü doldurduğu zaman gerçekleştirilmez. 3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre katedildiyse triger kayışı kontrol edilir ve çoğunlukla değiştirilir. Kısacası 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde kayış değiştirilmelidir.

Fiat Egea 1.3 MultiJet triger ne zaman değişir?

Değişim aralığı ise 160 bin km YADA 5 yıl.

1.4 TSI triger zincir mi kayış mı?

1.4 TSI da zincir var ve değişimi 180.000 km de yapılır.

You might be interested:  Citroen C Elysee Nasıl Bir Araba?

Triger kayışının değişmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı aşınmaya başladığında, motorun içinde bir tıkırtı sesi çıkarabilir. Bu sesi duyduğunuzda, en kısa sürede bir oto servisine uğramanız sizin için iyi olur. Tecrübeli bir motor ustası, sesin kaynağını ve sebebini size söylecektir. Çünkü motordan gelen her tıkırtı sesi triger kayışına işaret etmez.

Triger kayışı değişimi nasıl yapılır?

8 kolay adımda triger kayışı nasıl monte edilir

Yeni kayışı kasnaklar üzerine yerleştirin; zorlamadığınızdan emin olun. Kullanılmış bir kayışı asla yeniden kurmayın; gerginlik değerleri yeni kayışlar için hesaplanır. Gergi ayarlama cıvatasını yavaşça gevşetin; böylece kayışa karşı geri esneyecektir.

Triger kayışı koparsa ne olur?

Özetle triger kayışının kopması durumunda, otomobilin krank mili, supaplar, pistonlar ve diğer bunlara bağlı parçalar hasar görür. Birbiriyle eş zamanlı çalışan bu parçalar aslında bir zincirin halkalarını oluşturur. Triger kayışı değişim süresi geçtiğinde ise kopmalar meydana gelir.

EGEA 1.6 e torq triger zinciri ne zaman değişir?

Fiat Egea Triger kayışının değişimi sadece ömrünü doldurduğu zaman gerçekleştirilmez. 3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre gitmesi durumunda triger kayışı kontrol edilir ve genellikle değiştirilir. Ortalama 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde Fiat Egea triger kayışı değiştirilmelidir.

Triger zincirinin bittiğini nasıl anlarız?

Arızalı Zamanlama Zinciri Gergisi Belirtileri

  1. Motor Arıza Işığının Yanması
  2. Motor Performans Sorunları
  3. Motor Kranklıyor Ama Çalışmıyor.
  4. Motordan Gelen Tıkırtı Sesi.

Fiat EGEA triger zincir mı?

1.3 Dizel, 0.9 Twinair ve 1.6 E torq araçlarda triger zincir olarak kullanılırken diğer tüm araçlarda kayış kullanır.

Triger kayışı fiyatı ne kadar?

%13 indirimle TRIGER SETI+SU POMPASI (190) 145/146/147/156/MAREA 1.9 JTD 96- INA-530062230 1.545 TL’ye, %8 indirimle Focus 2011-2014 Arası Triger Seti (OTOSAN) 990 TL’ye, %16 indirimle TRİGER KAYIŞI 123×240 TOYOTA COROLLA 1.3 12V 83-01 STARLET 1.3 12 245 TL’ye sahip olabilirsiniz.

You might be interested:  Citroen Elysee Yakıt Tüketimi Nasıl?

Triger değişirken başka ne değişir?

Bu sebeple triger değişimi sırasında aracınızın soğutma sistemi elemanları ve kayışlarını da eğer gerekli ise değiştirmeyi ihmal etmeyiniz ve mutlaka bu konuya dikkat ediniz. Soğutma sistemi elemanları, devirdaim su pompası, termostat, radyatör ve bunların bağlantı borularıdır diyebiliriz.

Triger kayış mı zincir mi?

Şu anda var olan zamanlama zincirlerine bir alternatifti. Bir triger kayışının yararı, daha sessiz çalışmaları ve çok güçlü olmalarıdır. Diğer bir faydası da fiyatlarıdır. Malzemeleri ve basit yapıları nedeniyle, triger kayışının değiştirilmesi, zamanlama zincirlerine göre çok daha ucuzdur.