Fiat Egea Adblue Nasıl Doldurulur?

Aracınıza AdBlue Doldurma Adımları

  1. Adım 1: AdBlue tankınızı bulun. AdBlue tankının bulunduğu en yaygın yer dizel depo kapağının hemen yanıdır.
  2. Adım 2: Huniyi AdBlue kabınıza ekleyin.
  3. Adım: AdBlue miktarını belirleyin.
  4. Adım 4: Ellerinizi yıkayın ve dökülenleri silin.

EGEA 13 AdBlue deposu kaç litre?

Fiat bayisinden alınan bilgiler doğrultusunda Egea modelinin Adblue tank kapasitesi motor seçeneklerine göre değişiyor olsa da, maksimum 12 litre olarak belirtilmiştir.

AdBlue nedir nasıl eklenir?

SCR’ye gelen zararlı NOx gazlarının egzoz vasıtasıyla havaya karışmasından önce bu gazlara AdBlue sıvısı püskürtülüyor. Burada NOx gazları ile AdBlue sıvısı tepkimeye girerek saf azot ve su oluşturuyor. Bu şekilde asit yağmurlarına ve bitki örtüsünün yok olmasına sebep olan NOx gazının salınımı minimize edilmiş oluyor.

EGEA AdBlue biterse ne olur?

AdBlue nun Araçta Bitmesi Durumunda Ne Olur? Aracın yakıt püskürtme sistemi otomatik olarak yakıt püskürtmeyi azaltır ve araç çekişten düşer. İzin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür.

AdBlue bittikten sonra kaç km gider?

Aracınızı genel bakım için servise verdiğinizde AdBlue tankı da dolduruluyor ve bir AdBlue tankı ile 10 bin ila 15 bin km arasında yolculuk yapabiliyorsunuz.

You might be interested:  Audi A6 Ne Kadar Yakar?

AdBlue deposu kaç litre alır?

Ortalama 60 litre AdBlue deposu olan bir aracın deposunu yeniden doldurması normal şartlar altında 15-20 bin km sürüyor. Yani tam dolu AdBlue deposu en az 15 bin kilometre gidiyor.Aksi bir durumda ise aracınız önce AdBlue seviyesinin azaltığını gösterge panelinden size ikaz eder.

13 EGEA yakıt deposu kaç litre?

Yakıt Kapasitesi 45 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 5.4 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 3.5 lt.

AdBlue olmadan araç nasıl çalışır?

Eğer Adblue tankı boşalırsa, Aracın yakıt püskürtme sistemi otomatik olarak yakıt püskürtmeyi azaltır ve araç çekişten düşer. İzin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür.

AdBlue içinde ne var?

AdBlue ürünü, dizel motorlu araçların oluşturduğu egzoz salınımı azaltmak için kullanılan % 32,5 üre ve %67,5 saflaştırılmış sudan oluşan su bazlı üre çözeltisidir.

EGEA AdBlue Işığı yandıktan sonra kaç km gider?

Yaklaşık 20.000 kilometre menzil sunar.

AdBlue ikaz lambası yandıktan sonra kaç km gider?

Avrupa standartlarına göre bir aracın yakıt ışığı yandıktan sonra en az 80 km yol gitmesi gereklidir

AdBlue iptal edilirse ne olur?

Beyinden adblue iptal işlemi sonrasında aracınız yazılımsal olarak adblue sistemi yok gibi davranır. Fakat fiziki var olan adblue sistemi (DPF,SCR filtreleri gibi) işlevlerini sürdür. Ve aracınızda yazılımsal olarak bir adblue sistemi olmadığından rejenerasyon işlemi ile bu fiziki ünitelerin temizliği gerçekleşmez.

AdBlue bozulur mu?

AdBlue®’nun raf ömrü, gölge ve kuru bir yerde -10° C ilâ +30° C arası sıcaklık şartlarına uyulması halinde 12 aydır. Güneş ışığından korunmalıdır. Paslanmaz veya polipropilen kaplarda ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir.

You might be interested:  Fiat Brava Krank Sensörü Nerede?

AdBlue kalitesi fark eder mı?

AdBlue®’nun yüksek olması gereken kalitesine atıfta bulunmak önemlidir. DİN 70070/ ISO 22241-1 ihtiyacını karşılamayan bir katkı maddesi kullanımı, yüksek egzoz emisyonundan başlayıp da katalizatörün toptan imhasına kadar gidebilecek çeşitli problemlere neden olur.

AdBlue donar mi?

Adblue donar mı? Yanıt evet. Adblue -11 santigrat derecede donmaya başlıyor. Aracınızın deposunda bulunan bir ısıtma sistemi donan Adblue’nun sıvılaştırılması görevini yerine getiriyor.