Fiat Egea Hangi Otomatik Şanzımanı Kullanıyor?

Ülkemizde ise son zamanlarda çevremizde çokça gördüğümüz Egea modelinin otomatik modellerinde dikkatimizi çekti. Yakıt tasarrufu başarısı ile ünlenen Multijet motorda DCT şanzıman da kullanılınca ortaya memnun edici bir sonuç çıkıyor. 6 ileri vitesli bir şanzımandır.

Fiat EGEA 1.6 e torq otomatik hangi şanzıman?

Egea’nın fi yat listesindeki tek otomatik şanzıman 1,6 litrelik benzinli motorla geliyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzıman sarsıntısız ve akıcı vites geçişleriyle konforu arttırıyor.

Fiat EGEA otomatik vites var mı?

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç tarafından yapılan açıklamaya göre otomatik şanzıman seçeneğine sahip Egea modelleri 2022 yılının başında geleceğini açıkladı. Otomatik vites seçeneği başlangıçta benzinli modellere gelecek. Akabinde ise dizel motor seçenekleri de listeye eklenecek.

DCT otomatik şanzıman hangi araçlarda var?

DCT. Hyundai ve Kia modellerinde kullanılan DCT, doğrudan teknolojinin kısaltması aslında – Dual Clutch Transmission; yani çift kavramalı şanzıman.

DCT şanzıman iyi mi?

Böylece, bir vitesten diğerine geçiş sadece milisaniyeler alır ve DCT ile vites değişimlerini geleneksel manuel şanzıman veya geleneksel otomatik şanzımandan çok daha hızlı yapar. Bu özellikle, bölünmüş saniyelerin kazanma ve kaybetme arasındaki fark olabileceği performans ve yarış arabalarında faydalıdır.

You might be interested:  Fiat Linea Kilometre Sensörü Nerede?

At 6 şanzıman ne demek?

Peugeot ve Citroen’in EAT6 kodu ile tam otomatik 6 Kavramalı şanzımanına verdiği isimdir. Açılımı Efficient Automatic Transmission Six’dir. Rakipleri olan DSG, PowerShift ve EDC gibi çift kavramalı Semitronic’lerden daha ekonomik, seri, sarsıntısız ve sessiz bir mekanik yapıya sahiptir.

Egea e-torq ne demek?

e-Torq motor Fiat Brezilya’nın geliştridiği bir motor ve hava yoğunluğunun daha düşük olduğu yüksek mevkilerde fire motora göre daha iyi performans sunuyor. Her ikisi de atmosferik. Fire motor eski 77 HP atmosferik motorun revize hali.

Fiat Egea otomatik vites ne kadar?

2022 Fiat Egea otomatik vites fiyat listesi:

Egea Sedan Easy 1.6 M.Jet 130 HP DCT: 469.900 TL. Egea Sedan Urban 1.6 M.Jet 130 HP DCT: 499.900 TL. Egea Sedan Lounge 1.6 M.Jet 130 HP DCT: 529.900 TL. Egea Hatchback Street 1.6 M.Jet 130 HP DCT: 489.900 TL.

Fiat Egea 2021 otomatik vites yok mu?

2021 Fiat Egea Station Wagon (SW)

188.900 TL ile en baz donanımından satışa sunulan model için, hiçbir versiyonda otomatik vites seçeneği bulunmuyor.

Egea Cross otomatik ne kadar?

Motor Seçenekleri (5)

Yakıt Tüketimi Fiyat
Street 6.8 Lt/100 Km 393.900 TL
Urban 6.8 Lt/100 Km 428.900 TL
Lounge 6.8 Lt/100 Km 468.900 TL

DCT şanzıman tipi nedir?

Otomatik şanzıman tiplerinden biridir. Tam açılımı Dual Clutch Transmission olan DTC, bir çeşit hızlı kavramalı şanzıman sistemidir. Otomatik şanzıman, sürücüye vites değiştirme ve debriyaj pedalı kullanma gibi zahmetler olmaksızın konforlu bir sürüş sunar.

DCT şanzıman kim üretiyor?

Fiat DCT şanzımanın üreticisi yine Fiat’tır. FPT (Fiat Powertrain Technologies: Fiat Güç aktarma organları Teknolojileri) tarafından geliştirilmiştir. Fiat (FPT) bu şanzımanı geliştirirken Magneti Marelli ve BorgWarner gibi dev üreticilerle birlikte çalışmıştır.

You might be interested:  Chrysler 300C Ne Kadar Yakıyor?

CVT şanzıman mı DSG şanzıman mı?

DSG; yüksek yakıt verimliliği ve hızlı vites geçişleri ile öne çıkıyor. CVT ise uzun süre kullansanız bile dayanıklı yapısı ve ideal devir arayanların tercihi olabilir.

Otomatik şanzıman hangisi daha iyi?

Tam Otomatik Vitesler

Diğer şanzıman türlerine oranla daha uzun ömürlü, daha ucuz bakım ve onarım maliyetlerine sahip, halen geliştirilmeye devam edilen eski bir teknolojidir. Vites geçişleri kullanıcının minumum seviyede hissedeceği biçimde hızlıdır. Diğer şanzıman türlerine göre daha fazla yakıt tüketimine sahiptir.

Geartronic şanzıman çift kavrama mi?

“Geartronic” isimli tam otomatik vites seçeneği ile, “Power-Shift” ismindeki şanzıman ise çift kavrama şanzımandır.

7G DCT nasıl bir şanzıman?

7G-DCT çift debriyajlı şanzıman sistemi 3 şaftlı çift debriyajlı bir şanzımandır ve 7 ileri ve bir geri vitese sahiptir. Debriyaj ve vites değişimleri tamamen otomatiktir. Çift debriyaj sayesinde bir sonraki düşük ya da yüksek vitese geçerken çekiş gücü düşmez.