Fiat Egea Ilk Bakım Ne Zaman?

2021 model yeni kasa Fiat Egea 1.4 urban aracımın yol bilgisayarı 365 gün ve 20000 km bakım periyodu olarak belirlenmiş ancak servis her 10 bin km ya da 365 günde bir bakım yapılacağını söylemektedir.

Fiat EGEA 1.4 benzinli ilk bakım kaç km?

Her 20.000 km’de yapılması gerekir, 20.000 km dolmazsa senede bir kez bakım yapılması tavsiye edilir.

Sıfır araç ilk bakımı ne zaman yapılır?

Sıfır araçların periyodik bakımı 10 bin km ile 20 bin km arasında yapılır. Hibrit araçlarda da 15 bin km veya yılda bir kez yapılması gerekir. Dizel araçlarda da bu ölçü 10 ve 20 bin km arasındadır.

Fiat EGEA servis kaç km bakım?

Aracın uzun ömürlü olması için doğru bakım gerekli. Bu nedenle 1.3 Multijet araçlarda her 10.000 kilometrede bir yağ bakımı olmak üzere, tüm araçlarda her 20.000 kilometrede (veya kilometre dolmazsa yılda bir kez) periyodik bakımların yapılması gereklidir.

Fiat EGEA bakımda neler yapılır?

Düzenli periyodik bakım aracınızı çok daha uzun süre problemsiz kullanmanızı sağlar. Sürüş emniyetini üst seviyeye çıkarır. Fiat Egea periyodik bakımında aracın motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılır. Hava filtresi ile polen filtresinin durumu gözden geçirilir.

You might be interested:  Fiat Palio 1.4 Km Ne Kadar Yakar?

EGEA 1.4 benzinli hangi yağ kullanılır?

Petronas Selenia Multipower Gas 5W-40 Motor Yağı 3 L.

Fiat Egea Cross kaç binde bakım yapılır?

60.000 km bakım Fiat Egea’nın tüm motor türleri için genel bakım ve kontrol zamanıdır. Fiat Egea 60.000 km bakım kapsamında motor yağı, yağ filtresi, hava ve polen filtresi değişimi yapılır.

Sıfır arabada yağ değişimi ne zaman yapılır?

Cevap: Sıfır arabada ilk yağ değişimi

Bayinin çağırmasını beklemeyin 1000 km olunca yağı değiştirin, rodajı tamamladığında da yani 5000-8000 km civarı tekrar değişim yaptırın. Sonrasında rutin normal şekilde devam edersiniz.

Arabanın ilk bakımı geçerse ne olur?

Periyodik bakım yapılmadığında aracın bir parçasında meydana gelebilecek herhangi bir arıza sonucu, zincirdeki uyum bozulur. Bu da onarılması oldukça maliyetli hasarları ve çok daha kötüsü olan sürüş güvenliğinin kaybolmasını beraberinde getirir.

Ilk bakımdan sonra yakıt düşer mi?

Bir de şöyle bir açıklama var.Özetle ‘Yeni nesil araçlarda parçalar lazer teknolojisiyle montaj edildiği için artık eskisi gibi araçlarda rodaj süresi mevcut değil.Yeni nesil araçlarda tüketim kurumlaşma dolayısıyla bazı parçaların tıkanması nedeniyle düşer.Bakımdan sonra bu tıkanan kısımlar açıldıktan sonra yakıt yine

Fiat EGEA 10 bin bakımı kaç TL?

Fiat 10 Bin bakım Astronomik Yağ Fiyatı

Fiat Egea marka (2019 model) aracımı 10bin bakımına götürdüm. Bakım ücreti 475 TL aldılar.

EGEA triger kayışı kaç km de değişir?

Ortalama 40 ile 60 bin kilometrede bir triger kayışı set halinde değiştirilmelidir.

Fiat servis ücreti ne kadar?

Genel olarak Fiat servis fiyatları 100 TL – 1.200 TL gibi bir fiyat aralığında olsa da aracın hasar ağırlığı da fiyat üzerinde etkili olacaktır.

Fiat Periyodik bakımda neler yapılır?

Fiat Periyodik Bakım Kapsamı

You might be interested:  Fiat Fiorino'Ya Hangi Yağ Kullanılır?

Fiat marka aracınızın periyodik bakımında temel olarak motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılır. Hava filtresi ve polen filtresinin durumu kontrol edilir. Tozlanma, tıkanma ve yıpranma fazla ise hava filtresi ve polen filtresi değişimi de yapılır.

EGEA 1.3 multijet triger zincir mi kayış mı?

1.3 Dizel, 0.9 Twinair ve 1.6 E torq araçlarda triger zincir olarak kullanılırken diğer tüm araçlarda kayış kullanır.