Fiat Marea Nasıl Bir Araç?

Fiat Marea, c segmenti bir otomobildir. Sedan kasa tipiyle satılmıştır. Zaten hatchback olanları Brava adı altında satılmıştır.

Fiat Marea tutulan modeli hangisi?

-En çok tutulan modelleri 2002 yılına kadar olanlarda ELX’tir.İtalyan üretimdir.Yere biraz daha yakındır.2002 den sonra ise Liberty’dir. Türkiye üretimdir.Biraz daha yüksektir, soğutma sistemi türkiye şartlarına göre tekrar tasarlanmıştır. Fakat en dolusu 2002’den sonra Exclusive, 2002’den önce ELX tir.

Fiat Marea neden çok yakıyor?

Yakıt tüketimi şehir içinde kullanılıp kullanılmamasına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Çok sık dur kalk yapmak fazla yakıt harcanmasına neden olabiliyor. Bu model şehir içinde 100 kilometrede 9 ile 12 L arasında yakıyor.

Fiat Marea en dolu modeli hangisi?

Fiat Mareanın en full modeli Exculisive die 2002 -2007 yılları arasında üretilmiştir. Fiat Mareanın en full modeli Exculisive die 2002 -2007 yılları arasında üretilmiştir.

Fiat Marea nerede üretiliyor?

1997 yılından itibaren İtalya’dan ithal edilmeye başlayan Fiat Marea artık Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretiliyor. Anahtar teslim fiyatı 7 milyar 445 milyon ile 8 milyar 490 milyon arasında olacak yerli Marea’ya piyasaya sunuldu.

Fiat Marea hangi motoru kullanıyor?

Fiat Marea ELX (1.6 16v-Manuel, 1.6 16v-Otomatik, 1.9 JTD 105 hp)

You might be interested:  Fiat Araçlar Ne Zaman Gelecek?

Fiat Marea Liberty hangi yağ kullanılır?

valla arkadaşım tamam her şeyi iyi yapmışsında,marea araçlarında selina yağı kullanılırsa daha iyi olur,bu araçlar yağ seçiyorlar,servisin kullandığı yağı kullanmalıyız,isterseniz bir araştırın,bu araçlarda sadece selenia yağı kullanılır

Benzinli aracın yakıt tüketimi neden artar?

Çünkü bakımı yapılmamış ve geciktirilmiş motorlar fazla yakıt tüketiminin birincil sebebini oluşturuyor. Söz konusu benzinli motorlar olduğunda aşınmış bujiler, tıkanmış hava ve yakıt filtreleri, bakımı yapılmamış gaz kelebekleri ve oksijen sensörleri yakıt tüketimini artıran başlıca sebepler arasında yer alıyor.

Araç LPG yi neden çok yakar?

-Programsal olarak ayarlarının ya çok kısık ya çok açık olmasından dolayı fazla yakar. -Bunun yanında regülatör arızalarından dolayı araç fazla yakar. -Ayrıca enjektör bozuk ise fazla yakmaya sebep olabilir. -Otogaz nedeniyle fazla yakmanın bir sebebi de araçta bulunan sızdırmalar ve kaçaklarıdır.

Fiat Marea Liberty ne kadar yakar?

EKONOMİ

Yakıt Tüketim (Şehir İçi) 10.8 LT
Yakıt Tüketim (Şehir Dışı) 5.8 LT
Yakıt Tüketim (Ortalama) 7.7 LT
CO2 Salınımı 192 g/km

Fiat Marea 1.6 Liberty kaç beygir?

1996 Fiat Marea (185) 1.6 16V (103 bg)

Marea Exclusive hangi segment?

marea,focus sedan ve bora c segment otomobiller.

Fiat Marea kac kilo?

BOYUTLAR

Dingil Mesafesi 2540 cm
Bagaj Kapasitesi 430 LT
Boş Ağırlık 1140 KG
Maksimum Ağırlık 1730 KG
Lastik Boyutları 185/65/14

Fiat Bravo üretimi neden durdu?

Bravo, Brava nın spor modeli olarak düşünülür.Brava spor ve aile kullanıcıları için ideal ve yüksek performanslı bir otomobildir Brava’nın üretimi 2001 yılının Kasım ayında Fiat tarafından Stilo modelinin piyasaya sürülmesinden dolayı durdurulmuştur.

Fiat Bravo nerede üretiliyor?

Fiat’ın C segmentinde yer alan hatchback modeli Bravo’nun İtalya’daki üretimi bir süre önce durdurulmuş olsa da Brezilya’da üretim devam ediyor. Büyük bir yatırımla 2016 yılından itibaren Türkiye’de üretilecek olan yeni modele kadar araç makyajlı haliyle satılacak.

You might be interested:  Bmw Ix3 Ne Kadar?

Fiat Brava hangi segment?

Fiat Bravo, Fiat’ın C Segmentinde konumlandırdığı hatchback karöserli otomobil modelidir. İlk kez 1995 yılının Şubat ayında sedan kardeşi Fiat Marea ve 4 kapılı liftback kardeşi Fiat Brava ile birlikte satışa sunuldu.