Fiat Palio 1.6 Hangi Motor Yağı Kullanılır?

FIAT PALIO aracın 1996 – 2012 model yılı aralığındaki 1.2 – 1.3 JTD – 1.4 – 1.6 motor tiplerine uyumludur. Elf Fiat Palio Sporti TXI Yarı Sentetik 10W-40 Motor Yağı tüm benzinli ve dizel binek, hafif ticari araçlar ile uyumlu bir üründür.

Palio hangi motor yağı?

Motorunuza uygun yağ 10w 40 ‘dır.

Fiat Palio 1.6 kaç beygir?

MOTOR

Motor Hacmi 1.6 LT
Maksimum Güç 76
Maksimum Tork 144
Maksimum Hız 186
0-100 KM Hızlanma 9.8 sn

Motor yağı nereye kadar doldurulur?

Yağ çubuğunun üzerinde minimum ve maksimum oranları gösteren çizgiler/tırtıklar göreceksiniz. İki çizgi arası 1 litredir. Yağ çizgisi hangi tırtıkta bitiyorsa motorda o kadar yağ var demektir. Araç kullanım kılavuzunuzda motorunuzun ne kadar yağa sahip olması gerektiği yazıyor.

Palio şanzıman yağı kaç litre?

* Aracınızın yağ kapasitesi 3.6 litredir.

10 40 motor yağı hangi araçlarda kullanılır?

10w 40 motor yağı aslına bakılırsa bütün araçlar için ortak şekilde kullanım imkanı vermektedir. Bu doğrultuda benzinli ya da LPG ve dizel araçlar için ortak için de kullanılabilir.

Fiat Palio 1.6 Nasıl bir araba?

1.6 l silindir hacmi, 975 kg agirligiyla tam bir hiz canavari. 103 hp, 9 saniyede 100 km/h hiza cikabiliyor, aslinda fiyati cok da pahali degil, su anki 2003 modellerinin satis fiyati 23 milyar civarinda ki, gayet de hakkeden bir araba oldugu kanisindayim. ama dokumanlarda bahsedilenin aksine benzin tuketimi cok yuksek

You might be interested:  Almanya Bmw Fabrikası Nerede?

Fiat Palio 1.6 100 km ne kadar yakar?

Şirket arabası olarak da sıklıkla kullanılan Fiat Palio yakıt tüketimi bakımından ortalamada seyretmektedir. Genel itibariyle 100 kilometrede 9,0 litre gibi bir orana sahiptir.

Fiat Palio 1.6 HL kaç valf?

Ama bazı 1.6 HL ilanlarının açıklama kısmında 16 valve olduğu yazıyor.

Yağ çubuğu nerede olmalı?

Yağ seviyesi ideal olarak en üst çizgide veya bu çizgiye yakın olmalıdır, fakat alt çizginin üzerindeki herhangi bir seviye de sorun yaratmayacaktır. Yağ seviyesi minimum işaretine yakın veya bu işaretin altındaysa, kesinlikle hemen yağ eklemeniz gereklidir. Yağ yarı seviyedeyse, motor yağı eklemek isteğe bağlıdır.

Motor yağı ne kadar konur?

Bir otomobil için, yaklaşık 3-7 litre arasında yeni motor yağına ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu miktar, yağın ayrı bir yağ deposunda depolandığı ve motor çalışırken motora geri pompalandığı kuru yağ karterine sahip araçlar için 10-12 litreye kadar yükselebilmektedir.

Yağ değişimi ne kadar tutar?

Bakım (İşçilik) Hizmetleri

Periyodik Bakım (Yağ+Yağ-Hava Filtreleri) 220 TL
Rotil Değişimi 270 TL
Soğutma Sıvısı Değişimi 90 TL
Şanzıman Yağı Değişimi 170 TL
Diferansiyel Yağı Değişimi 120 TL

Palio 1.3 Multijet Şanzıman yağı kaç litre?

*Aracınızın motor yağ kapasitesi 3.2 litredir. Peryodik bakım aralığı 10.000 kmdir. * Aracınızın şanzıman yağ kapasitesi 2 litredir. Peryodik bakım aralığı 2 yılda bir veya 80.000 kmdir.

Şanzıman yağı kaç litre olur?

Şanzıman Yağı Miktarı Nedir? Şanzımanda ne kadar yağ olması gerektiği, araç modelinden modeline değişkenlik gösterir. Ancak yaygın olarak kullanılan 1,4 gibi ortalama bir motor hacminde 3-4 litre şanzıman yağı bulunur. Şanzıman yağı bir litreye kadar eksildiğinde dişliler bunu tolere eder.

Palio Şanzıman yağı ne zaman değişir?

Araç rodajdan çıktıktan sonra 20.000’inci km’de değişmesi yeterlidir bence. Şanzıman yağı evsafını kaybetmez. Motor yağı gibi ısınıp soğuyabilir ama motor yağı gibi değildir.