Audi A4 Ağır Bakımı Ne Zaman?

Audi A4 Periyodik bakımı, model yılına göre 10.000 – 15.000 km’ de bir kez yapılmalıdır. Eğer aracınızın bir yıl içerisinde bakım kilometresi dolmamışsa dahi motor ömrünün ve diğer yağlama sisteminin arızalanmaması için motor yağının değişmesi gerekir.

Audi ağır bakım kaç km?

Ağır bakım servisi, kaç km sonra değişimi gerçekleşecek olan parça ve sıvıları kapsayan bir bakım servisidir. Bunlar; ✔️Şanzıman yağı ve filtre değişimi (üst segment araçlarda 7 ileri şanzıman için 120.000 km/5 yıl, diğer araç tipleri için model ve üretim yıllarına göre değişim göstermektedir.)

Audi bakımları kaç km’de yapılır?

Yaşı kaç olursa olsun Audi’nizin bakımını düzenli olarak yaptırdıkça, bu hizmetlerden 1 yıl boyunca sürekli yararlanabiliyorsunuz. (1) Bakım periyotları; 15.000-30.000-45.000-60.000-75.000-90.000-105.000-120.000 km’dir.

120 bin km bakımında neler yapılır?

90.000 km ya da 120.000 periyodik bakımı

 • Hava filtresi değişimi.
 • Yağ filtresi değişimi.
 • Polen (klima ya da kabin ) filtresi değişimi.
 • Motor yağı değişimi.
 • Karter tapa contası değişimi.
 • Yakıt filtresi.
 • Buji (benzinli araçlarda)
 • Alternatör kayış ( v kayışı) değişimi.
 • Audi 60000 km bakımında neler yapılır?

  60.000 km. bakımında sadece eksantrik triger kayışı değiştirilir. Yakıt pompası triger kayışı ve gergi rulmanları değiştirilmez. 120.000 km. bakımlarında pompa ve eksantrik triger kayışları ile birlikte tüm rulmanlar değiştirilir.

  You might be interested:  Fiat Fiorino Triger Zinciri Ne Zaman Değişir?

  Audi A5 ağır bakım kaç km?

  Audi A5 Periyodik bakımı, model yılına göre 10.000 – 15.000 km’ de bir kez yapılmalıdır. Eğer aracınızın bir yıl içerisinde bakım kilometresi dolmamışsa dahi motor ömrünün ve diğer yağlama sisteminin arızalanmaması için motor yağının değişmesi gerekir.

  Audi a3 1.6 TDI triger kayışı kaç km de değişir?

  4-6 yıl 60.000-90.000 km omru vardır ve değişmesi gerekir

  Audi A3 ağır bakım kaç km?

  Audi A3 Periyodik bakımı, model yılına göre 10.000 – 15.000 km’ de bir kez yapılmalıdır. Eğer aracınızın bir yıl içerisinde bakım kilometresi dolmamışsa dahi motor ömrünün ve diğer yağlama sisteminin arızalanmaması için motor yağının değişmesi gerekir.

  Dizel araba kaç km bakıma girer?

  Benzinle çalışan otomobiller, her 15.000 kilometrelik kullanımda bir, araç bakımına ihtiyaç duyarlar. Hibrit otomobillerde de 15.000 kilometre ya da yılda bir kez olmak üzere düzenli bakım yaptırılması gerekir. Dizel araçlarda ise bu ölçü 10.000 kilometredir.

  Audi iyi niyet garantisi kaç yıl?

  Yetkili servisler tarafından satılan Orijinal Audi Parçalar® (01.05.2002 itibariyle) satış tarihinden itibaren 2 yıl süreyle garanti kapsamı altındadır.

  Ağır bakım kaç binde yapılır?

  Genellikle 70 bin km ile 90 bin km arasında ağır bakım yapılması önerilir. Periyodik bakımlarda olduğu gibi dizel araçlarda ağır bakım aralığı da daha sıktır.

  Ağır bakımda neler yapılır?

  Ağır bakımda araçlarımıza neler uygulanır?

 • Triger kayışının ve bilyalarının yani triger setinin değişimi yapılır.
 • Fren balatalarının kontrolü sağlanır,bitmiş ise değişimi yapılır.
 • Debriyaj kontrol edilir,bitmiş ise debriyaj setinin değişimi yapılır.
 • Araç ağır bakım neler değişir?

  Şanzıman yağı kontrol edilmeli, özelliğini kaybetmiş ise mutlaka değiştirilmelidir. Aracın detaylı kontrolü yapılarak yağ sızıntısı olan, keçe ve conta gibi parçaların değiştirilmesi. Aracın detaylı kontrol edilmesi far, silecek ve buna benzeyen parçalarda sorun varsa değiştirilmelidir.

  You might be interested:  Bmw 3.16 I Hangi Yağ?

  Audi iyi niyet garantisi nedir?

  normal garanti şartları dışında kalmış ürünlerde ortaya çıkan bir sorun için duruma bağlı olarak verilebilen garanti hizmetidir. iyi niyet garantisi en çok otomotiv sektöründe karşımıza çıkar.

  Araba kaç km de bakıma girer?

  Periyodik bakımların yapılma süresi araç marka ve modeline göre değişir. Sıfır araçların periyodik bakımı 10 bin km ile 20 bin km arasında yapılır. Hibrit araçlarda da 15 bin km veya yılda bir kez yapılması gerekir. Dizel araçlarda da bu ölçü 10 ve 20 bin km arasındadır.

  Araç yağ bakımı geçerse ne olur?

  Motor Yağı Değiştirilmezse Ne Olur? Motor yağı eskidikçe içeriği bozulur, yoğunluğu azalır ve kirlenir. Özelliğini kaybeden motor yağı, yüzeyde yeteri kadar tutunamayacağı için motoru iyi bir şekilde yağlayamaz ve motor bloğunu aşırı derecede ısıtır.