Audi A6 Depo Kapağı Nasıl Açılır?

Merkezi kilit arızalıysa depo kapağı manuel olarak açılabilir. Sağdaki yan kaplamayı sökmek için ilk önce askıyı yuvasından çekin -A- Şekil 1. Örneğin bir bozuk para ile her iki kilidi 90° sola çevirin ve bunları dışarı çekip alın. Askıyı yukarı doğru çekin ve kaplamayı dışarı çıkartın.

Audi depo kapağı nasıl açılır?

Manuel kilit açma düzeneği bagajda sağ yan döşemede bulunmaktadır. Yan parçadaki kapağı çıkartın. İlmeği tutucusundan ayırın -Pfeil- ve bunu dikkatlice çekin Dikkat!. Depo kapağı kilidi acil açılmıştır.

Kilitli kalan benzin depo kapağı nasıl açılır?

Elle açılan depo kapağının açılmaması durumunda, öncelikle aracın bagaj kısmından girerek depo kapağını sökmeniz gerekiyor. Pas sökücü ve yağlarla mekanizmayı iyice temizledikten sonra mekanizmayı toplayıp yerine oturtun. Yakıt depo kapağı, benzin kapağı tekrar açılıp kapanacaktır.

Audi A4 benzin kapağı açma tuşu nerede?

Audi A4 2014 yılı Depo kapağı manuel kilit açma. Merkezi kilit arızalıysa depo kapağı manuel olarak açılabilir. Manuel kilit açma düzeneği bagajın sağındaki yan döşemenin arkasında bulunmaktadır.

Audi TT benzin kapağı nasıl açılır?

Kapağın çıkıntısı çekerken öne doğru çekme yönüne bakmalıdır. Depo kapağını açmak için, depo kapağının sol tarafına basın Şekil 2. Dikkat! Kilit açılması duyulmaz, bu nedenle kapağı sadece bir direnç hissedene kadar çekin.

You might be interested:  Citroen C3 Ayna Ayarı Nasıl Yapılır?

Audi A4 yakıt deposu nasıl açılır?

Yakıt alma işlemi Audi A4. Merkezi kilidin çalıştırılmasıyla depo kapağının kilidi otomatik olarak açılır veya kapanır. Açmak için depo kapağının sol tarafına basın Şekil 1 -Ok-. Depo kapağını sol yönde çevirerek çıkarın.

Benzin kapağı açık kalırsa ne olur?

Depo kapağı açıksa bir şey olmaz ancak içindeki yakıt kapağı açıksa benzin uçucu bir madde olduğundan mütevellit biterrr.

Araba benzin kapağı nasıl açılır?

Yakıt doldurma kapağı, gösterge panelindeki bir düğmeye basarak açılır. Sürücü gösterge ekranında, depo sembolünün yanındaki ok, yakıt doldurma kapağının aracın hangi tarafında olduğunu gösterir. Gösterge panelindeki düğmeye basın. Yakıt deposundaki basınç eşitlemede kapağın açılmasında belirli bir gecikme olur.

Araba benzin deposu nasıl açılır?

Yakıt deposu dış kapağını açma/kapama

Mandalın arka kısmına hafifçe basarak yakıt doldurma kapağını açınız. Kapağı çıkartınız. Yakıtı doldurduktan sonra kapağı kapatınız.

Audi a7 benzin kapağı nasıl açılır?

Depo kapağını açmak için, depo kapağının sol tarafına basın Şekil 3. Dikkat! Kilit açılması duyulmaz, bu nedenle ilmeği sadece bir direnç hissedene kadar çekin. Yoksa, manuel kilit açma düzeneğine hasar verebilirsiniz.

Passat benzin deposu kapağı nasıl açılır?

Depo kapaginin arkasina gelen yerde bagaj icersinde sagda (B6 larda da depo sagda sanirim) kirmiz renkli bir plastik bir parca var. Uzerinde yakit gostergesi mevcut. Bu parcayi elinizle cekince depo manuel olarak acilir.

Renault Megane benzin kapağı nasıl açılır?

Araç kilidi açıkken 1 kapağını açmak için, A alanına basınız ve sonra serbest bırakınız. Kapak 1 yavaşça açılır. Dolum sırasında, tapayı 3 asmak için dış kapak 1 üzerindeki tapa askısını 2 kullanınız.

Yakıt deposu neden hava yapar?

Motor yakıt tüketimi yaparken ve yakıt pompası depodan yakıtı boşalttıkça depoda yakıt miktarı azalır ve azalan yakıt yakıtın hacmi kadar içeriye hava alması gerekir. Depo içerisine bu havayı almadığı takdirde ise vakum oluşur.

You might be interested:  Fiat Doblo 1.6 Triger Kayışı Ne Zaman Değişir?

Audi Q7 depo kapağı nasıl açılır?

Audi Q7 2015 yılının versiyonu Depo kapağı manuel kilit açma. Merkezi kilit arızalıysa depo kapağı manuel olarak açılabilir. Manüel kilit açma düzeneği bagajın sağındaki lamba kapağını arkasında bulunmaktadır. Bir tornavida yardımıyla lamba kapağını çıkarın Şek.305►.

Motosiklet depo kapağı nasıl açılır?

Anahtar olduğu halde çıkmıyor ise anahtar yuvasına biraz ince yağ damlatıp biraz oynayın. Büyük ihtimalle açılacaktır. Yine de açılmaz ise depo kapağının kenarından avuç taşlama ile kesip, alt kısımdan da biraz kurcalayarak açmayı deneyebilirsiniz.