Audi Latince Ne Demek?

Latince’de “Audi” kelimesi “Dinlemek” anlamındadır. August Horch’un adında yer alan Horch kelimesi Almanca’da “Duymak” anlamına gelmektedir.

Audi sembolü ne anlama gelir?

Audi Logosu: “Dinle”

Audi’nin dört halkası 4 Alman otomotiv üreticisinin -Audi, DKW, Horch ve Wanderer-1932 yılındaki birleşmesini ifade ediyor. Daha da ilginç olanı, Audi adının August Horch’un oğlu Latince çalışırken bulunmuş olması. Horch Almanca’da “dinlemek” anlamına geliyor, Audi ise Latince aynı anlamda.

Audi nin açılımı ne demek?

Latince ‘de “Audi” kelimesinin “Dinlemek” anlamında olduğunu öğrenen August Horch, Horch kelimesinin Almanca ‘da “Duymak” anlamına gelmesi nedeniyle Horch ve Audi kelimelerinin anlam yakınlığından dolayı “Audi” kelimesini marka ismi olarak seçti.

Audi A serisi ne demek?

Konfor, dayanıklılık, güç, çeviklik ve standartların üzerinde otomobiller denildiğinde akla gelen Audi A Serisi, tanınan tasarımıyla ve motor yapısıyla otomobil sektörünün önemli Alman temsilcilerinden biri. İkinci el Audi A Serisi de Türkiye pazarında oldukça revaçta.

Audi amblemi ne kadar?

Araç Markası Audi

İlan Başlığı Araç Markası Fiyat
AUDİ ARMA ORJİNAL Audi 111 TL
AUDI S LINE LOGO Audi 350 TL
Audi motor amblem logo arma Audi 210 TL
AUDİ RS6 A6 ARKA BAGAJ YAZISI ARMA RS6 2012 2019!! Audi 350 TL

TOGG logosu nedir?

Logo tasarımında iki ok, ortasında değerli taş şeklini oluşturacak şekilde bir araya gelerek; Doğu ve Batı’nın bir araya gelmesini simgeliyor. Logo aynı zamanda Togg’un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı; bugünün ve yarının kesişim noktasını temsil ediyor.

You might be interested:  Bmw 5.20 D Ne Kadar Yakıyor?

Citroen markasının logosu neyi temsil eder?

Citroen ambleminde kullanılan Fransızların çift açılı çavuş simgesi yerine daha önce başka bir Citroën ürünü olan dişli çarklarda kullanılıyordu. 1919 yılında araba yapımına başlayan Fransızlar, ürettikleri ilk arabalarında da çift açılı amblemi kullanmayı uygun buldular.

Audide neden 4 halka var?

Ambleminde 4 adet halka birbirine geçmiş halde bulunan Audi’nin bu amblemle anlatmak istediği şey kurulduğu yıl “Auto Union” (Otomobil Birliği anlamını taşımaktadır) isimli faal kuruluşun dört farklı üyesini temsil etmektir. Bu birliğin içerisindeki dört üye Wanderer, DKW, Audi ve Horch üreticileridir.

Audi kime ait?

Audi, Alman üretimi olan bir araç markasıdır. Anavatanı Almanya’dır. Kurucu olan August Horch ilk otomobilini 1901 yılında tasarlayarak üretmiştir. Kurulduğu yıllarda ortaklıkla yürütülen firma 1910 yılında anlaşmazlıklar nedeni ile ayrılıklara sebep olmuştur.

Mercedes anlamı nedir?

Emil Jelinek’in elde ettiği satış başarısı üzerine Daimler, 1901 yılından itibaren ürettiği araçları ‘Mercedes’ olarak adlandırmaya karar verdi. Mercedes İspanyolca konuşulan ülkelerde çok kullanılan bir isimdir. Kelime olarak da Mars gezegeninin İspanyolca adıdır. Lütuf ve zarafet anlamına da gelmektedir.

Audi Serileri nelerdir?

Doğuş Oto’da Audi A1 Sportback, Audi A3 Sportback, Audi A3 Sedan, Audi A3 Cabrio, Audi A4 Sedan, Audi A4 Avant, Audi A4 Allroad, Aud A5 Coupe, Audi A5 Sportback, Audi A6 Sedan, Audi A6 Avant, Audi A6 Allroad, Audi A7 Sportback, Audi A8 Long, Audi Q2, Audi Q3, Audi Q5, Audi Q7, Audi Q8, Audi TTC ve Audi R8 yeni

Audi A3 S line farkı nedir?

Bunun yanı sıra arka camların üzerinde daha büyük bir spoiler kullanılmış ve tekerleklerin boyutları arttırılmış son olaraksa süspansiyonda bir farklılık yaratılmış. Yani toparlamak gerekirse, A1 için S line farkı; daha belirgin ön ve arka tampon, arka spoiler, tekerlek boyutları ve süspansiyon farkı.

You might be interested:  Bmw E36 Hangi Seri?

Audi RS serisi nedir?

Audi RS Serisi

RS kısaltması Almanca’daki “RennSport” kelimesinin kısaltmasıdır. RS modelleri, yarışçı olarak tercüme edilen bu kelimenin hakkını vermek için S versiyonlarına göre daha güçlü olarak üretilir. Yakın zamanda üretilen yeni nesil RS6’da bunun en net göstergesidir.