Audi Pre Sense Ne Demek?

Audi pre sense, öngörücü güvenlik için geliştirilmiş bir teknoloji paketidir. Başlangıç versiyonu olan Audi pre sense basic’te sistem, ESP sensörlerinden gelen bilgiyi analiz etmektedir. ESP sistemi güçlü frenleme veya savrulma algıladığında kontrol ünitesi müdahalede bulunur.

Audi pre sense nedir?

Opsiyonel donanım olarak Audi pre sense city güvenlik sistemi şehir içindeki tehlikeleri algılar ve yaya korunmasında önemli bir rol oynar. 85 km/sa’e kadar hızlarda sistem, menzili 100 metreyi bulan, ön cama monte edilen kamerayı kullanarak yolu tarar ve diğer araçlar ile yayaları tespit eder.

Audi pre sense City nedir?

pre sense city, sistem sınırları dahilinde başka araçlar ve yayalarla çarpışma tehlikelerine karşı sizi uyarabilir ve gerektiğinde ilgili frenlemeyi başlatabilir. pre sense city fonksiyonu yaklaşık 10 km/h hızdan itibaren aktiftir.

Audi şehir asistan paketi nedir?

12 radar sensörü, orta hızlarda ilerlerken algıladığı park boşluklarına, yola paralel veya dik şekilde girebilecek şekilde manevra yapmaya yardımcı olur. Sistem ayrıca, yola paralel parklarda, aracı park boşluğundan ileri doğru çıkartabilir.

Audi Adaptif Sürüş Asistanı nedir?

Audi active lane assist, 60 km/sa üzerindeki hızlarda, iç dikiz aynasının arkasındaki bir kamerayla yoldaki şeritleri algılar. Kamera, 50 metre ilerisini yaklaşık 40 derecelik bir görme açısıyla saniyede 25 yüksek çözünürlüklü görüntü ile işler.

You might be interested:  Daihatsu Hangi Ülke?

Audi pre sense kısıtlı ne demek?

Araçta Audi pre sense plus özelliği bulunuyorsa önce küçük frenleme ile uyarı yapılır, sürücü tehlikenin farkına varmazsa yarım güçle kısmi frenleme gerçekleşir ve tehlike artmaya devam ederse tam güç frenlemeyle birlikte emniyet kemerleri gerilir.

Audi A3 Safe ne demek?

Audi A3 Hırsızlık uyarı sistemi. Hırsızlık uyarı sistemi araca zorla girildiğini algılarsa, akustik ve optik uyarı sinyalleri verilir. Aracı alışıldık şekilde kilitlediğinizde hırsızlık uyarı sistemi aktive edilir. Kilidi açtığınızda devreden çıkartılır.

Audi akıllı telefon arayüzü nedir?

Audi akıllı telefon arayüzü (Audi e-tron)

Audi akıllı telefon arayüzü, Android Auto ve Apple CarPlay’i tanıdığınız akıllı telefon ortamı ile birlikte aracınıza getirir. Navigasyon, telefon veya müzik gibi işlevlerin yanında seçilen üçüncü taraflara ait uygulamalar da ayrı bir MMI menüsünde görüntülenir.

Audi Phone Box Light nedir?

Audi phone box 5 watt çıkışla akıllı telefonunuzu endüktif olarak şarj eder. Ayrıca telefonu aracın antenine bağlar ve HD ses ve LTE ile en üst kalitede bir ahizesiz kullanım işlevi sağlar. Burada gösterilen fonksiyonlar ve donanım özellikleri, modele bağlı olarak ücrete tabi opsiyonel donanım olarak sunulabilir.

Audi Virtual Cockpit Plus nedir?

Sanal Kokpit, yalnızca bir VR kulaklığında bulunan bir tür hayalet araba iç mekanı değildir, bunun yerine, artık geleneksel analog kadranlar yerine bazı modellere uyan dijital gösterge paneli ekranı için Audi’nin adıdır.

Audi a3 otomatik park etme nasıl yapılır?

Sürücü pedala bastığı sırada (gaz, fren, debriyaj *) Park asistanı direksiyonu otomatik olarak park alanına yönlendirir. Maksimum park etme hızı 7 km/sa’dir. Direksiyon müdahalesinde ve daha yüksek hızlarda, park asistanı kendiliğinden kapanır. Park işlemini sürdürmek için tuşuna tekrar basın.

You might be interested:  Oyunda Dodge Ne Demek?

Adaptif Sürüş nedir?

ACC sistemi araç giderken önünde bir araç olması durumunda otomatik olarak fren düzeneğini harekete geçirip aracın hızını düşürmektedir. Böylece öndeki araç ile takip mesafesini sağlamak için çalışmaktadır.

Adaptif Hız Sabitleyici hangi araçlarda var?

Adaptif hız sabitleyici ‘ACC’, 30 ila 160 km/s arasındaki bir hızda (Golf), 30 ile 210 km/s arasındaki bir hızda (Passat ve Passat Variant), 30 ile 200 km/s arasındaki bir hızda (Volkswagen CC) veya 0 ile 250 km/s arasındaki bir hızda (Touareg) etkinleştirebilmektedir.

Adaptif şerit kılavuzu nedir?

Adaptif cruise control aynı şeritte yer alan öndeki aracı sürücü tarafından belirlenmiş bir zaman aralığı dahilinde takip etmeyi amaçlar. Radar ünitesi önünde herhangi bir araç göremezse araç ayarlanan ve sürücü tarafından kaydedilen hızı korur.