Audi Quattro Ne Demek?

quattro, sürekli dört tekerlekten çekiş sistemidir.

Audi quattro teknolojisi nedir?

Quattro Nedir ve Nasıl Çalışır? Yukarıda basitçe değindiğimiz Quattro teknolojisi sürekli olarak dört tekerlekten çekiş sistemidir. Bir aksın uçlarındaki tekerlekler kontrolden çıkar ve araç kayarsa tahrik torku, tork yönlendirmeli merkezi diferansiyel aracılığıyla otomatik olarak diğer aksa yönlendirilir.

Audi quattro ne işe yarar?

audi quattro® çekiş sistemi; motor gücünü, ön ve arka aks arasında ihtiyaca göre oranlayarak paylaştırır, diğer çekiş sistemlerindeki gibi sabit olarak aktaran 4×4 sistemlerinden farkı da budur. böylelikle tekerlek başına yola aktarılan toplam güç azalır ve otomobil her türlü yol koşulunda yolda tutunmayı sağlar.

Quattro ne anlama gelir?

Audi’nin dört tekerden çekiş sistemine (awd) verdiği Quattro ismi, İtalyanca “dört” anlamına geliyor. Quattro, Audi Volkswagen grubunun audi marka dört tekerden çekiş sistemine sahip araçlarda kullandığı ticari isimdir.

Audi quattro nasıl?

Boylamasına yerleştirilmiş bir ön motora sahip Audi modellerinde, quattro güç aktarımının kalbi kendinden kilitlemeli merkezi diferansiyeldir. Normal sürüşte çekiş torkunun %40’ı ön, %60’ı arka aksa yönlendirilir. Böylece arkaya odaklı dinamik bir yol tutuş performansı elde edilir.

40 Quattro ne demek?

Motorun gücünü kesintisiz ve eşit olarak 4 aksa iletmesi de, quattronun bir özelliğidir. Böylece quattro denilince sürekli dillerden düşmeyen ve üstüne basılarak söylenen her koşulda maksimum ve full güvenlikli çekiş sağlanmaktadır.

You might be interested:  Fiat 500L Nasil Bir Araç?

Quattro araba ne demek?

Yani otomobilin ön tekerlerinde kontrol kaybı ve kayma tehdidi algılanırsa, ön tekerlerdeki güç azaltılır ve arka tekerlere daha fazla güç aktarımı gerçekleştirilir. Temel dağıtım oranı 40:60 olup, gücün %40’ı ön aksa, %60’ı ise arka aksa gider.

Quattro mu önden çekiş mi?

Bu avantajla Audi şimdiye kadar iki milyondan fazla araç üretmiştir. ‘quattro®’ dört tekerden çekiş kavramı için en iyi bilinen terimdir ve sürüş keyfi, yol dinamikleri, sportif tarzda performans ve güvenliğin en oturmuş sembolüdür.

S line quattro ne demek?

Sline Audi otomobil markasının spor paketli versiyonlarıdır. Aşağıdaki gibi bazı özellikleri bulunur. Çarpıcı spor tasarımlı ön ve arka tamponlar, yan radyatör ızgaraları, marşpiye trimleri ve difüzör eki, dinamik dış tasarımı vurgular.

Quattro Audi ne kadar?

Audi A6 Sedan 3.0 TDI Quattro 2.El Fiyatları

Model İlan Başlığı Fiyat
Audi A6 Sedan 3.0 TDI Quattro KUZEYİN OGULLARI EMSALSİZ 599.500 TL
Audi A6 Sedan 3.0 TDI Quattro HATASIZ DOLULAR DOLUSU İÇİ TABA A6 1.100.000 TL
Audi A6 Sedan 3.0 TDI Quattro 2015 QUATTRO 3.0 DIŞ S-LİNE BAYİ ÖZEL SİPARİŞ MATRİX TAM DOLU 1.390.000 TL

Sürekli 4 Çeker ne demek?

4WD, yani Four Wheel Drive, isminden de anlaşılacağı üzere motorun ürettiği hareket enerjisinin tüm tekerlere tahrik olarak iletildiği sistemin adıdır. 4WD çekiş sistemine sahip araçlar sürekli olarak ve eşit bir biçimde 4 tekere tahrik verebilirler.

Audi Q3 4 çeker mi?

Q3’ün ikinci motor seçeneği ise Q3 40 TFSI oluyor. Bu seçenekte 2.0 litrelik TFSI motor yer alıyor ve 190 beygir güç ile 320 Nm tork üretiyor. Şanzıman olarak 7 ileri S Tronic sunulan bu versiyonda Quattro adlı 4 tekerden çekiş sistemi de standart olarak bulunuyor.

You might be interested:  Fiat Punto Nasıl Bir Arabadır?

Quatro hangi araba?

Audi Quattro, Audi tarafından 1980-1991 yılları arasında üretilen grand tourer otomobil modelidir.