Bmw Bobin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Ateşleme bobini arıza yaptığında belirli yöntemler ışığında sorunu anlamak mümkündür. Eğer ki bobin bozulursa aracın motoru titreşimli bir şekilde çalışır, rölantide kendiliğinden stop eder, marşa basıldığı anda motor geç ve zor çalışır, aracın kesinlikle çekişi düşer ve dolayısıyla da çok fazla yakıt tüketmeye başlar.

Bobin arızalanırsa ne olur?

Araç hiç çalışmaz: Bobin komple arızalandığı için ateşleme oluşturamaz. Ateşleme olmayacağı için de araç çalışmayacaktır. Araç Tekler: Ateşleme bobininde oluşan çatlak genelde bu duruma sebep olur. Bazı durumlarda ise çok bobinli araçlarda bobinlerden biri arızalanırsa araç tekleme yapacaktır.

Bobin arızası motora zarar verir mi?

Eğer bobin bozulursa aracın motoru titreşimli bir şekilde çalışır. Rölantide kendiliğinden stop eder. Marşa basıldığı anda motor geç ve zor çalışır. Dolayısıyla da çok fazla yakıt tüketmeye başlar.

Bobin tekleme yapar mı?

Ateşleme bobini arıza belirtileri nelerdir? Ateşleme bobini bozulursa motor titreşimli çalışır, tekleme yapar rölantide kendiliğinden stop eder, marş yapıldığında motor geç-zor çalışır, arabanın çekişi düşer, yakıt sarfiyatı artar.

Bobin ömrü kaç km?

Ateşleme bobinleri ortalama 30 bin km de bir değiştirilmelidir.

Ateşleme bobini ne zaman değişmeli?

Ateşleme noktaları arızalanır ve kıvılcım zamanlamasını değiştirir, motor verimliliğini azaltırdı ve her 20.000 km’de bir sık sık değiştirilmesini gerekirdi.

Bobin değişimi ne kadar sürer?

Her bobinde 1 civata bulunur, bazı araçlarda ise 4 bobini birden tutan bir kapak olabilir bu türlerde kapağı sökmeniz yeterlidir. Neyse konumuza dönelim, bobinleri çıkartıp yenilerini takın ve somunlarını sıkın. Takribi olarak bu işlem 5 dakika sürer veya eliniz alışkınsa sürmez bile.

You might be interested:  Bmw 4 Serisi Cabrio Ne Zaman Gelecek?

Bujinin biri çalışmazsa ne olur?

Bujiler eskirse, biri veya bir kaçı bozulursa araç tam performans çalışmayacaktır. İlk gözlemlenen kusurlardan biri motorun sarsıntılı çalışmasıdır. Bu sarsıntı hissedilir derecededir. Motorun tüm silindirleri tam çalışmadığı için yokuş çıkarken dahi zorlanılır.

Tekleme nasıl anlaşılır?

Yolda seyir halinde iken ara veya sıklıkla aracınız stop eder gibi bir anda gaz kesip sonra yoluna devam etmesi sorunu, aracın teklemesi şeklinde tanımlanır.

Bobin tamir olur mu?

Bobini tamir etme şansı pek mümkün değildir. Aracınızın ateşleme bobini bozulduysa yenisi ile değiştirmeniz gerekecek.

Bobin fiyatları ne kadar?

Ateşleme Bobini Sıkça Sorulan Sorular

  • %21 indirimle HONDA CİVİC FD6 ATEŞLEME BOBİNİ 2006–2012 ( 30520-RNA-A01 ) Ateşleme Bobini 299 TL’ye,
  • %5 indirimle Honda Jazz Arka Arka 1.4 2002-2008 (4 ADET) Ateşleme Bobini 854 TL’ye,
  • %5 indirimle Toyota Corolla 1.6 2002-2007 Bosch Ateşleme Bobini 892 TL’ye,
  • Buji bobin kaç km değişir?

    Arabalarda bulunan bujilerin ömrü ortalama 40 – 50 bin km’dir. Bu kilometreye yaklaştığında buji kontrolleri yapılmalı ve değişime ihtiyaç olduğu durumda buji değişimi yapılmalıdır.