Chevrolet Captiva 4X4 Nasıl Geçiyor?

Captiva’nın 2 veya 4 çeker olmasını kontrol edecek manuel bir düğme yok. Ancak dik yokuşları saatte 7 km sabit süratle otomatik olarak inmesini sağlayan bir düğmeye sahip.

Captiva LTZ 4×4 mü?

Araç 4×4 sistemi yerine 4×2 sistemi ile donatılarak yakıttan tasarruf sağlanmış ve şehir dışı kullanımda yakıt tüketimi 100 km’de 6.5 litreye kadar çekilmiş. Yeni Captiva standart donanımları ile de dikkat çekici.

Captivada Winter tuşu ne işe yarar?

kabaca arabanin dusuk devirde yuksek viteste gitmesini sagliyor diyebiliriz. yagisli havada aracin patinaja dusmesini engelliyor. surulemeyecek kadar kotu hava sartlarinda tabi ki bir sey beklemeyin.

Captiva motoru kaç km gider?

Chevrolet Captiva – tüm başlıklar – (64. sayfa) Toplam menzil:111.2 km.

Captivada ne motoru var?

6 kademi otomatik şanzıman ile uyum halinde çalışan Captiva’in 2.0 litrelik CDTI motoru, 3.800 d/d’de 163 hp güç üretirken, 400 Nm’lik maksimum torku 2.000 d/d’de kullanıma sunuluyor. 2 tona yaklaşan ağırlığına rağmen Captiva’yı taşımakta zorlanmayan bu motor vasat bir performans sunuyor.

Captiva nasıl bir araçtır?

Genel bakımları yapıldıktan sonra 2010 model 7 koltuklu televizyonlu falan 40bindeki Captiva ile 15km boyunca 180km/h ile gittim direksiyonu bile bırakabiliyorsun rahatça. Koltuğu en aşağı alıp kullanıyorum baya baya normal araba hissiyatı veriyor. Bence kullanımı gayet rahat güzel bir araba özellikle direksiyonu.

You might be interested:  Bmw 520 Yeni Kasa Ne Zaman Çıkacak?

Ssangyong Winter modu nedir?

Winter sürüş modu, aracın ikinci viteste kalkmasına olanak sağlıyor ve lastiklerin kaygan zeminde kaymasını engelliyor.

Arabada Snow ne demek?

5Snow (Kar Modu)

Gaz girişini azaltır ve karlı koşullarda ihtiyacınız olan dengeyi sağlamak için fren gücü daha yumuşak hale gelir. Çekiş kontrolü kavramayı artırmak için daha aktif hale gelir. Bu mod, otomatik vitesli arabalarda, arabayı dengede tutmak için mümkün olan en yüksek vitesi seçecektir.

Chevrolet Captiva 2011 Winter tuşu ne işe yarar?

Winter modunda araç 2. viteste kalkıyor ve vitesleri de erken atıyor. Bu yüzden araba bayılıyormuş gibi gelebilir. Eskiden karlı havalarda manuel araçlarda böyle yapardık zaten.

Captiva bir depo ile kaç km gider?

Yakıt deposu hacmi 65 litre. Üretici verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 10.7 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 7.3 lt/100km ve ortalama yakıt tüketimi 8.6 lt/100km olarak belirtilmiş.

Captiva triger kayışı kaç kilometrede değişir?

3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre gitmesi durumunda triger kayışı kontrol edilir ve genellikle değiştirilir. Ortalama 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde Chevrolet Captiva triger kayışı değiştirilmelidir.

Captiva kaç lira yakar?

ortalama 9,5lt/100km diyebiliriz.

Captiva motoru hangi marka?

Chevrolet Captiva
Platform GM Theta platform
Benzerleri Opel Antara
Teknik Özellikler
Motor 2.0 L VCDi sıralı 4 silindir (dizel) 2.2 L VCDi sıralı 4 silindir (dizel) 2.4 L Ecotec sıralı 4 silindir (benzinli) 3.0 L SIDI V6 (benzinli) 3.2 L Alloytec V6 (benzinli)

Chevrolet Captiva motoru kim üretiyor?

Dünyanın bir numarası General Motors’un (GM) markalarından Chevrolet, Avrupa’daki en büyük Captiva pazarı Türkiye’ye özel motor yatırımı gerçekleştirdi. Chevrolet, yenilenen SUV modeli Captiva’nın yüzde 130’luk ÖTV dilimine girmemesi için 2.0 litre dizel motor üretimine imza attı.

You might be interested:  Fiat Fabrika Nerede?

Captiva ne malı?

Kore’de üretilen ve daha önce Daewoo logosuyla tanıdığımız Chevrolet marka araçlar, Türkiye’de ilk kez 2004 yılında satışa sunuldu. Geniş sedan geleneğinin devamı olan Chevrolet Epica ve Chevrolet Cruze’un yanında Captiva, Kalos, Aveo ve Spark gibi modeller önemli satış adetlerine ulaştı.