Chevrolet Captiva Nasıl?

Genel bakımları yapıldıktan sonra 2010 model 7 koltuklu televizyonlu falan 40bindeki Captiva ile 15km boyunca 180km/h ile gittim direksiyonu bile bırakabiliyorsun rahatça. Koltuğu en aşağı alıp kullanıyorum baya baya normal araba hissiyatı veriyor. Bence kullanımı gayet rahat güzel bir araba özellikle direksiyonu.

Chevrolet Captiva çok yakıyor mu?

Üretici verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 10.7 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 7.3 lt/100km ve ortalama yakıt tüketimi 8.6 lt/100km olarak belirtilmiş.

Chevrolet Captiva ne motoru var?

6 kademi otomatik şanzıman ile uyum halinde çalışan Captiva’in 2.0 litrelik CDTI motoru, 3.800 d/d’de 163 hp güç üretirken, 400 Nm’lik maksimum torku 2.000 d/d’de kullanıma sunuluyor. 2 tona yaklaşan ağırlığına rağmen Captiva’yı taşımakta zorlanmayan bu motor vasat bir performans sunuyor.

Captiva 4×4 mü 4×2 mi?

Araç 4×4 sistemi yerine 4×2 sistemi ile donatılarak yakıttan tasarruf sağlanmış ve şehir dışı kullanımda yakıt tüketimi 100 km’de 6.5 litreye kadar çekilmiş. Yeni Captiva standart donanımları ile de dikkat çekici.

Captiva motoru hangi marka?

Chevrolet Captiva
Platform GM Theta platform
Benzerleri Opel Antara
Teknik Özellikler
Motor 2.0 L VCDi sıralı 4 silindir (dizel) 2.2 L VCDi sıralı 4 silindir (dizel) 2.4 L Ecotec sıralı 4 silindir (benzinli) 3.0 L SIDI V6 (benzinli) 3.2 L Alloytec V6 (benzinli)
You might be interested:  Fiat Siena Nasıl Bir Araba?

Captiva km’de kaç kuruş yakar?

ortalama 9,5lt/100km diyebiliriz.

Captiva uzun yolda ne kadar yakar?

Fabrika Yakıt Tüketimi

Şehir İçi 9,9 lt/100km 200 Kuruş
Şehir Dışı 6,5 lt/100km 131 Kuruş
Ortalama 7,7 lt/100km 156 Kuruş

Chevrolet Captiva motoru kim üretiyor?

Dünyanın bir numarası General Motors’un (GM) markalarından Chevrolet, Avrupa’daki en büyük Captiva pazarı Türkiye’ye özel motor yatırımı gerçekleştirdi. Chevrolet, yenilenen SUV modeli Captiva’nın yüzde 130’luk ÖTV dilimine girmemesi için 2.0 litre dizel motor üretimine imza attı.

Chevrolet Captiva hangi ülkenin malı?

Chevrolet, Amerika merkezli olan bir otomobil markasına verilen isimdir.

Captiva Winter tuşu ne işe yarar?

kabaca arabanin dusuk devirde yuksek viteste gitmesini sagliyor diyebiliriz. yagisli havada aracin patinaja dusmesini engelliyor. surulemeyecek kadar kotu hava sartlarinda tabi ki bir sey beklemeyin.

Captiva sürekli 4×4 mü?

Şehir içi ve şehir dışı 100 km’de ortalama 8.7 lt yakıt tüketimi de makul seviyelerde. Beş ileri otomatik şanzıman rahat kullanıma yardımcı oluyor ve vites geçişleri sorunsuz. Ayrıca vitesler manuel olarak da kontrol edilebiliyor. Chevrolet her ne kadar 4×4 bir araç olsa da sürekli dört çeker değil.

Captiva yokuş kalkış desteği var mı?

Chevrolet Captiva’larda ilk kez kullanılan Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) özelliği de fren pedalından ayak çekildikten sonra %3 eğimli bayırlarda ya da daha dik yollarda 1.5 saniye boyunca aracı sabit tutuyor. Bu şekilde de yokuşlarda kayma önleniyor ve çok daha güvenli sürüş mümkün oluyor.

Captiva Lastik hava basıncı kaç olmalı?

Chevrolet web sitesindeki kitapçıkta 345 sayfada lastik basıncı için 4 kişi ön-arka 35, 4’den fazla kişi ve bagaj yükü varsa 38 basın yazmış.

Captiva tam otomatik mi?

5 ileri tam otomatik şanzıman, otomatik far, yağmur sensorleri, cok geniş bagaj alanı, 7koltuk opsiyonu ve en onemlisi bir jip gibi değil de otomobil gibi yol tutuş sağlaması ile fiyat/performans acısından başarılıdır.

You might be interested:  Bmw X1 Ne Zaman Kasa Değiştirdi?

Sandık motor ne demek?

Sandık motor, bir aracın motorunun fabrikadan çıktığı haliyle bütün olarak satılan motordur. Aracın motorunun çeşitli nedenlerle arıza yaptığı durumlarda tamirinin maliyetli ve riskli olacağı düşünüldüğünden kullanıcılar sıfır sandık motor alma yoluna gidebiliyor.

BMW sandık motor nereden alınır?

Sandık Motoru satıcılarından, Otomobil fabrikalarından veya oto çıkmacılardan temin edebilirsiniz.