Chevrolet Captiva Triger Seti Ne Zaman Değişir?

Chevrolet Captiva Triger kayışının değişimi sadece ömrünü doldurduğu zaman gerçekleştirilmez. 3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre gitmesi durumunda triger kayışı kontrol edilir ve genellikle değiştirilir. Ortalama 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde Chevrolet Captiva triger kayışı değiştirilmelidir.

Triger kayışı kaç bin km de değişmeli?

Servisle görüştüğümde triger seti değişiminin 80 bin km’de yapılması gerektiğini belirtti.

2011 Toyota Corolla triger kayışı ne zaman değişir?

Triger kayışlarının genellikle 60.000 km veya 4 yıllık kullanımdan sonra değiştirilmesi öneriliyor.

Jetta triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışının kullanım kilometresi 90.000 km ile 140.000 km arasında değişir.

Caravelle triger seti kaç km değişir?

━ 31 Triger kayışı değişimi. (Her 120.000 km’de değişir ve ek ücrete tabidir.)

Triger kayışı koparsa ne olur?

Özetle triger kayışının kopması durumunda, otomobilin krank mili, supaplar, pistonlar ve diğer bunlara bağlı parçalar hasar görür. Birbiriyle eş zamanlı çalışan bu parçalar aslında bir zincirin halkalarını oluşturur. Triger kayışı değişim süresi geçtiğinde ise kopmalar meydana gelir.

You might be interested:  Chevrolet Motorunu Kim Üretiyor?

V kayışı kaç km de bir değişir?

Günümüzdeki araçlardaki v kayışı her 60 bin kilometrede bir değişmelidir. Yaklaşık 4 yılda bir v kayışının değiştirilmesi gerekebilir. V kayışı kauçuk bir parça olması nedeni ile kilometre dolmadan da değişimi yapılabilir.

2011 Toyota Corolla triger zincir mi kayış mı?

Zincir. Corollalarda bildiğim kadarıyla zincir kullanılıyor ve 200000 km civarı ortalama ömrü var ancak 100000 km de kontrol ediliyor.

Triger setinin değişmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı aşınmaya başladığında, motorun içinde bir tıkırtı sesi çıkarabilir. Bu sesi duyduğunuzda, en kısa sürede bir oto servisine uğramanız sizin için iyi olur. Tecrübeli bir motor ustası, sesin kaynağını ve sebebini size söylecektir. Çünkü motordan gelen her tıkırtı sesi triger kayışına işaret etmez.

Toyota Corolla 1.33 triger seti kaç km değişir?

Ortalama 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde Toyota Corolla triger kayışı değiştirilmelidir. Toyota Corolla Triger seti montajı motor için oldukça önemli bir parçadır.

Jetta 1.6 TDI triger seti kaç km değişir?

Bu yüzden her 5 yılda veya ortalama 40.000 ila 60.000 km arasında değiştirilmesi gerekir, ancak yeni jenerasyon motorlarda değiştirme periyodu 120.000 kilometreye kadar artırılmıştır.

Jetta ağır bakım kaç km?

Volkswagen Jetta Periyodik bakımı, model yılına göre 10.000 – 15.000 km’ de bir kez yapılmalıdır. Eğer aracınızın bir yıl içerisinde bakım kilometresi dolmamışsa dahi motor ömrünün ve diğer yağlama sisteminin arızalanmaması için motor yağının değişmesi gerekir.

Jetta 1.2 TSI triger seti ne zaman değişir?

1.2 tsi için 180 bin km veya 5 yıl servisin önerdiği değişim süresidir.

Triger seti hangi marka iyi?

Otomobil piyasasında en çok tercih edilen ürünler Gates,Dayco,Contitech, İna, SKF gibi markalardır. Bu markalar kendilerini piyasada ispatlamış büyük markalardır. Asıl önemli konu aracınıza uygun ve mümkünse aracınızın fabrikasyon orjinal ürünü ile değişim yapmanızdır.

You might be interested:  Chevrolet Cruze Hangi Yağ Kullanılır?

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Bu sebeple triger değişimi sırasında aracınızın soğutma sistemi elemanları ve kayışlarını da eğer gerekli ise değiştirmeyi ihmal etmeyiniz ve mutlaka bu konuya dikkat ediniz. Soğutma sistemi elemanları, devirdaim su pompası, termostat, radyatör ve bunların bağlantı borularıdır diyebiliriz.

Triger kayışı ne kadar?

Triger Seti ve Gergi Seti Sıkça Sorulan Sorular

%5 indirimle Polo Golf Jetta T5 Bosch Triger Seti+Devirdaim 1,6TDI Triger Seti ve Gergi Seti 1.558 TL’ye, %5 indirimle Ford Focus 1.6Ti-VCT 2005-2018 Bosch Triger Seti Triger Seti ve Gergi Seti 719 TL’ye sahip olabilirsiniz.