Chevrolet Captiva Winter Tuşu Ne Işe Yarar?

kabaca arabanin dusuk devirde yuksek viteste gitmesini sagliyor diyebiliriz. yagisli havada aracin patinaja dusmesini engelliyor. surulemeyecek kadar kotu hava sartlarinda tabi ki bir sey beklemeyin.

Chevrolet Captiva 2011 Winter tuşu ne işe yarar?

Winter modunda araç 2. viteste kalkıyor ve vitesleri de erken atıyor. Bu yüzden araba bayılıyormuş gibi gelebilir. Eskiden karlı havalarda manuel araçlarda böyle yapardık zaten.

Winter ne işe yarar?

Winter sürüş modu, aracın ikinci viteste kalkmasına olanak sağlıyor ve lastiklerin kaygan zeminde kaymasını engelliyor.

Captiva 4×4 nasıl geçer?

Captiva’nın 2 veya 4 çeker olmasını kontrol edecek manuel bir düğme yok. Ancak dik yokuşları saatte 7 km sabit süratle otomatik olarak inmesini sağlayan bir düğmeye sahip.

Arabada Snow ne demek?

5Snow (Kar Modu)

Gaz girişini azaltır ve karlı koşullarda ihtiyacınız olan dengeyi sağlamak için fren gücü daha yumuşak hale gelir. Çekiş kontrolü kavramayı artırmak için daha aktif hale gelir. Bu mod, otomatik vitesli arabalarda, arabayı dengede tutmak için mümkün olan en yüksek vitesi seçecektir.

Chevrolet Captiva yağ değişimi kaç km?

Chevrolet Captiva Periyodik bakımı, model yılına göre 10.000 – 15.000 km’ de bir kez yapılmalıdır. Eğer aracınızın bir yıl içerisinde bakım kilometresi dolmamışsa dahi motor ömrünün ve diğer yağlama sisteminin arızalanmaması için motor yağının değişmesi gerekir.

You might be interested:  Fiat Egea Lastik Basıncı Nerede Yazar?

Kış modu ne demek?

Pek çok kombinin yaz/kış modu olmak üzere 2 ayrı fonksiyonu vardır: Kombi yaz konumundayken sadece sıcak kullanım suyu elde etmenize olanak sağlar. Kış konumuna alındığında ise eş zamanlı olarak hem sıcak kullanım suyu elde eder hem de evin ısınmasını sağlarsınız.

Otomatik vites kar modu nedir?

Hareket sırasında gaz pedalına çok basmak patinaja sebep olur. Ancak kar modunuz varsa gaza bassanız dahi patinaj olmaz. Otomatik vitesli arabalarda hareket halindeyken çok hafif gaz vermek ve kademeli hızlanmak, viteslerin daha düşük devirlerde yükselmesini sağlar.

Captiva 4×4 mü 4×2 mi?

Araç 4×4 sistemi yerine 4×2 sistemi ile donatılarak yakıttan tasarruf sağlanmış ve şehir dışı kullanımda yakıt tüketimi 100 km’de 6.5 litreye kadar çekilmiş. Yeni Captiva standart donanımları ile de dikkat çekici.

Captiva yokuş kalkış desteği var mı?

Chevrolet Captiva’larda ilk kez kullanılan Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) özelliği de fren pedalından ayak çekildikten sonra %3 eğimli bayırlarda ya da daha dik yollarda 1.5 saniye boyunca aracı sabit tutuyor. Bu şekilde de yokuşlarda kayma önleniyor ve çok daha güvenli sürüş mümkün oluyor.

Captivada ne motoru var?

6 kademi otomatik şanzıman ile uyum halinde çalışan Captiva’in 2.0 litrelik CDTI motoru, 3.800 d/d’de 163 hp güç üretirken, 400 Nm’lik maksimum torku 2.000 d/d’de kullanıma sunuluyor. 2 tona yaklaşan ağırlığına rağmen Captiva’yı taşımakta zorlanmayan bu motor vasat bir performans sunuyor.

Karlı yolda ESP kapatılır mı?

Derin karla kaplı yollarda bazen aracın patinaj yapması istenir ki lastikler kış lastiği bile olsa karı kazarak zemine tutunsun. Böyle durumlarda aracınızın özelliğine göre ASR ya da ESP (bazı araçlarda bu iki sistem tek bir düğme ve ayarla kontrol edilir) sistemini devre dışı bırakmanız gerekebilir.

You might be interested:  Chevrolet Nerede Üretilmektedir?

Karlı yolda araba nasıl kullanılır?

Karlı havalarda nasıl araba kullanılır sorusuna verilebilecek yanıtları listeleyelim…

Yokuş Çıkarken ve İnerken Bunlara Dikkat Edin!

  1. Vitesi küçültün.
  2. Belli aralıklarla hafifçe fren pedalına basın.
  3. Arabanın arkası kaymaya başlarsa freni bırakın.
  4. Direksiyonu aracın arkasının gittiği yöne doğru kırın.