Chevrolet Kimin Malı?

Chevrolet (/ˌʃɛvrəˈleɪ/), Chevy veya Chevrolet Division of General Motors Company, 1911’de kurulmuş olan ABD merkezli bir otomobil şirketidir. Adını Kurucusu Louis Chevrolet’in soyadından almaktadır. 1918’de %54.6’sını satın alan General Motors bünyesine geçmiştir.

Chevrolet üretim yapıyor mu?

2016’da son üretimi yapacak!

ABD’li otomobil üreticisi General Motors (GM), Chevrolet modelinin Türkiye de dahil Avrupa’daki satışlarını 2016’dan itibaren durduracağını duyurdu.

Chevrolet i kim satın aldı?

1918 tarihinde % 54,6’sını satın almış olan General Motor’un bünyesine geçmiş bulunmuştur. 2015 yılının sonu itibari ile Batı ile Doğu Avrupa’dan çekilmeye karar vermiştir. Chevrolet araçları için servis hizmeti sunmaya ve orijinal Chevrolet parçalarının tedarik edilmesi işlemlerine devam etmektedir.

Chevrolet yedek parça sıkıntısı var mı?

Türkiye genelinde 66 yetkili servisle hizmet veren markanın ayrıca araç garantisi ve yedek parça konusunda da herhangi bir sorunu bulunmuyor.

Chevrolet fabrikasi kapandı mı?

ABD’nin en büyük otomobil üreticisi General Motors, Ohio montaj fabrikasında Chevrolet Cruze’nin üretimine yarın son vereceğini açıkladı. GM, geçen yıl Kasım ayında biri Kanada’da olmak üzere beş fabrikasında üretimi durduracağını ve 15 bin kişinin işine son vereceğini bildirmişti.

Chevrolet Türkiye piyasasina girecek mi?

Bu durum Chevrolet için de geçerli. En azından 2024 yılına kadar Chevrolet modellerinin yedek parçaları ülkemize gelecek ve servis ihtiyacı da karşılanacak. İsterseniz hemen Chevrolet Türkiye’nin açıklamasına bir göz atalım: “Chevrolet, Türkiye’de yeni araç satışını durdurdu…

You might be interested:  Bmw 116D Triger Zinciri Ne Zaman Değişir?

Chevrolet in tutulan modeli hangisi?

Chevrolet’in En Çok Tutulan Modeli: Captiva.

Chevrolet Cruze Türkiye’den neden çekildi?

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi firma Batı Avrupa ve Doğu Avrupa pazarından çıkma kararı aldı. Bu bölgedeki pazarlar arasında Türkiye de bulunuyor. Chevrolet’nin bu kararında Avrupa’daki zorlayıcı iş modelleri ve ekonomik krizin etkili olduğu belirtiliyor.

Chevrolet Captiva motoru kim üretiyor?

Dünyanın bir numarası General Motors’un (GM) markalarından Chevrolet, Avrupa’daki en büyük Captiva pazarı Türkiye’ye özel motor yatırımı gerçekleştirdi. Chevrolet, yenilenen SUV modeli Captiva’nın yüzde 130’luk ÖTV dilimine girmemesi için 2.0 litre dizel motor üretimine imza attı.

Captiva motoru hangi marka?

Yenilenen ve önümüzdeki ay Türkiye pazarına sunulacak Chevrolet Captiva da, dünya pazarlarında 2.2 lt hacimli dizel motorla satılacak. Ancak, Captiva’da 2.0 lt’lik motoru kullanmak için GM yetkililerini ikna eden Chevrolet Türkiye, modelin pazardaki konumunu korumakta kararlı.

Chevrolet geri dönecek mi?

Chevrolet yaptığı açıklamada Türkiye pazarına geri döneceğini açıkladı. Fiyatların uygun olacağına dair iddialar söz konusu. TeknolojiOku’dan alınan bilgilere göre; 1911 yılında Chevrolet 110 yıl önce ABD’de Michigan’da kurulmuş sonrasında General Motors satın almıştır.

Chevrolet Cruze parçası bulunur mu?

Ayrıca General Motors’un ürettiği yedek parçaların yanında, muadili kaliteli birçok yedek parça markası da şu an bolca bulunmakta. Chevrolet Cruze’lar ömürlerini doldurup hepsinin hurdaya çıkacağı son birkaç yıla kadar da orijinal veya muadili kaliteli parça bulmak bu nedenle zor olmayacak.

Opel Chevrolet aynı mı?

General Motor’un biri hızla yükselen, diğeri uzun süredir özellikle Avrupa’da sıkıntılı günler yaşayan iki markası Chevrolet ve Opel, Türkiye’de iki yıl önce ayırdıkları yollarını yeniden birleştirme kararı aldı.