Chevrolet Türkiye’Den Ne Zaman Çekildi?

Yaklaşık 10 yıl Chevy modelleriyle birlikteydik. Fakat GM, 2013’te Avrupa pazarında Chevrolet modelleriyle yer almama kararı aldı. 2014’te de Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’dan çekildiler.

Chevrolet neden Türkiyede yok?

Gm chevrolet’de Avrupa pazarında zarar ediyormuş, Avrupadan çekildi,Türkiye’de Avrupa ülkesi olduğu için çekildi. Satış müdürü demişti. Sadece Türkiye pazarından çekilmedi,Avrupa pazarından da çekildi.

Chevrolet Cruze Türkiyeden neden çekildi?

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi firma Batı Avrupa ve Doğu Avrupa pazarından çıkma kararı aldı. Bu bölgedeki pazarlar arasında Türkiye de bulunuyor. Chevrolet’nin bu kararında Avrupa’daki zorlayıcı iş modelleri ve ekonomik krizin etkili olduğu belirtiliyor.

Chevrolet üretimi devam ediyor mu?

2016’da son üretimi yapacak!

AB’deki yerini bir diğer markası Opel’e bırakmayı planlayan şirketin Avrupa’dan çıkışının maliyeti 1 milyar doları bulacak. ABD’li otomobil üreticisi General Motors (GM), Chevrolet modelinin Türkiye de dahil Avrupa’daki satışlarını 2016’dan itibaren durduracağını duyurdu.

Chevrolet tekrar Türkiye’ye gelir mi?

Chevrolet yaptığı açıklamada Türkiye pazarına geri döneceğini açıkladı.

Chevrolet Türkiye’ye döner mi?

Amerika pazarında ülkemizde de çok tercih edilen bir model olan Chevrolet Cruze sedan 16 bin dolar etiketle satılıyor. Türkiye’de bu model yeniden satılmaya başladığında bizdeki vergilendirme sistemine göre fiyat etiketinin 80 bin TL’den başlayacağını düşünüyoruz.

You might be interested:  Audi Cup Maçları Hangi Kanalda?

Chevrolet işareti ne anlama geliyor?

Chevrolet (/ˌʃɛvrəˈleɪ/), Chevy veya Chevrolet Division of General Motors Company, 1911’de kurulmuş olan ABD merkezli bir otomobil şirketidir. Adını Kurucusu Louis Chevrolet’in soyadından almaktadır. 1918’de %54.6’sını satın alan General Motors bünyesine geçmiştir.

Chevrolet yedek parça sıkıntısı var mı?

Türkiye genelinde 66 yetkili servisle hizmet veren markanın ayrıca araç garantisi ve yedek parça konusunda da herhangi bir sorunu bulunmuyor.

Chevrolet in tutulan modeli hangisi?

Chevrolet’in En Çok Tutulan Modeli: Captiva.

Chevrolet Cruze parça üretimi durdu mu?

Öncelikle belirtelim, Chevrolet’in 2024 yılına kadar Türkiye’de servis ve yedek parça garantisi devam etmekte. Ayrıca General Motors’un ürettiği yedek parçaların yanında, muadili kaliteli birçok yedek parça markası da şu an bolca bulunmakta.

Chevrolet kapanacak mı?

Türkiye genelinde son yeni Chevrolet aracının satılmasından itibaren en az 10 yıl boyunca (2024 yılına kadar) Chevrolet araçları için Chevrolet orijinal parçalarını tedarik etmeye devam edeceğiz.

Chevrolet fabrikasi kapandı mı?

ABD’nin en büyük otomobil üreticisi General Motors, Ohio montaj fabrikasında Chevrolet Cruze’nin üretimine yarın son vereceğini açıkladı. GM, geçen yıl Kasım ayında biri Kanada’da olmak üzere beş fabrikasında üretimi durduracağını ve 15 bin kişinin işine son vereceğini bildirmişti.

Chevrolet piyasadan çekildi mi?

Chevrolet markası bilindiği üzere Türkiye ve avrupadan çekilme kararı aldı. 2015 yılı itibari ile yeni model çıkarmayacağı, Türkiye’de ve avrupada satılmayacağı bilinmektedir.

Chevrolet Cruze ikinci el piyasası nasıl?

Sahibinden Chevrolet Cruze 2. el fiyatları ise o dönem için 40000 – 45.000 TL aralığında bulunuyordu. 2010-2012 yıllarında üretilen bu aracın fiyat oranı iyi bir Cruze sahibi olmak isteyenler ve iyi bir Cruze sahibi tarafından 40.000 TL’den başlıyor ve 100.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

You might be interested:  Chevrolet Hangi Ülkenin Markası?

Opel Chevrolet ortak mı?

General Motor’un biri hızla yükselen, diğeri uzun süredir özellikle Avrupa’da sıkıntılı günler yaşayan iki markası Chevrolet ve Opel, Türkiye’de iki yıl önce ayırdıkları yollarını yeniden birleştirme kararı aldı.