Citroen Ami Türkiyeye Ne Zaman Gelecek?

Citroen, şehir içi mobilite için tasarlanan ve 5.5 kWh’lık lityum iyon bataryalara sahip Ami’nin gerekli altyapı sağlandığı takdirde Türkiye’de 2021 yılı içerisinde satışa sunulacağını açıkladı. Ami, saatte 45 kilometre hıza çıkabiliyor
2021 Aralık ayında Türkiye yollarına kurumsal müşterilerle çıkan Citroen Ami, şimdi ise son tüketiciye ulaşıyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte mobilite ihtiyacına elektrikli ve kolay bir çözüm sunan Ami, online satış yoluyla 219.000 TL fiyat etiketiyle Citroen müşterileriyle buluştu.

Citroen Ami ne zaman Türkiye’de olacak?

İSTANBUL (AA)- Citroen’in yüzde 100 elektrikli mobilite çözümü Citroen Ami, yaz döneminden itibaren Türkiye’de perakende tüketicisinin de alımına sunulacak. Citroen açıklamasına göre, geçen yıldan bu yana kurumsal şirketlere satışı gerçekleşen Ami, perakende müşterisi ile de buluşmaya hazırlanıyor.

Citroen Ami ne zaman satışa sunuluyor?

Son hızı 45 km/s olarak açıklanan bu enteresan aracın menzilinin 75 km olduğu belirtiliyor. Citroen Türkiye tarafından düzenlenen basın toplantısıyla gazetecilerle buluşan Citroen Ami Türkiye’de Mart ayından itibaren satışa sunulacak.

Citroen Ami turkiyeye geldi mi?

Fransız otomotiv üreticisi Citroen, 2 yıl önce elektrikli mobilite çözümü olarak tanıttığı Ami’yi Türkiye’ye getirdi.

Ami fiyatı ne kadar olacak?

Türkiye’nin en ucuz arabası olarak piyasaya giren Citroen AMİ 215 bin TL’den satışa çıktı. Uzun süredir bireysel satışa sunulması beklenen araca artık Citroen bayilerinden ulaşmak mümkün.

Citroen Ami ne kadara dolar?

2020 yılında Fransa’da üretilen ve 6 bin 900 euro fiyatıyla Avrupa’nın en çok satan araçlarından biri olan Citroen Ami, iki kişilik olması ve tamamen elektrikli olmasıyla dikkat çekiyor. İşte, Citroen Ami özellikleri

You might be interested:  Fiat Punto Evo Usb Girişi Nerede?

Citroen Ami elektrikli araç ne kadar?

Otomotiv devi Citroen’in Türkiye pazarında da satışa sunacağı elektrikli aracı Citroen Ami’nin fiyatı belli oldu. Saatte 50 km hız yapabilen mini araç, Türkiye’de 210 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, aynı araç Avrupa’da ise 6 bin euroya satılıyor.