Citroen C5 Nasıl Bir Araç?

Citroen C5 Kullanıcı Yorumları Yakıt olarak ağırlığının karşılığı kesinlikle değil. 100 km de yaklaşık 6-6.5 litre civarında yakıyor karma kullanımda. D segmenti bir araç için bence gayet makul. Tam bir aile arabası. İç genişliği olsun, konforu olsun, malzeme kalitesi olsun bence gerçekten alınabilecek bir araç.

Citroen araçlar neden tutulmuyor?

fransızlara (özellikle citroen ) ön yargı oluşamasının nedeni araçların 4-5 yıl içinde stabilitesinin bozulması arıza ses vs olaylarının yaşanması sıklığı, yedek parça pahalılığı, parça teminin uzun zaman alması ve servis ağının az olması.

C5 nasıl bir araç?

Süspansiyonunun bu kadar konforlu olmasının eksileride yok değil, yol tutuşu o kadar iyi değil. Direksiyon tepkileri falan çok hissiz. C5 alacaksanız en bakımlı en diri aracı almaya özen gösterin, çabuk dökülüyor. Bizim araba kız gibiydi ama tezgaha hangi c5 gelse hepsinin her tarafından ayrı ses geliyor.

Citroen C5 kronik sorunları var mı?

Kronik sorunları; fiziksel olarak iç mekanda soyulmalar, çizilmeler olabiliyor. Kapı tutacakları,direksiyon mat bölgeleri,vites topuzu, vites altı bölgesi gibi boyalı kısımlarında kullanıma da bağlı olmak üzere soyulmalar olabiliyor. Dizel partikül filtresi sorunu çok duydum ve benim de şu anda sıkıntım mevcut.

C5 en dolu paketi hangisi?

Aracın orta donanım seviyesi her iki motorla birlikte tercih edebileceğiniz Shine donanım paketidir. C5’in en dolu modeli ise yine her iki motorla birlikte sunulan Shine Bold Donanım paketi taşımaktadır.

You might be interested:  Bmw Gt Ne Demek?

Citroen nin hangi modeli tutuluyor?

PSA Grubun markası olan Citroen’in ülkemizde en çok tercih edilen modeli olan C-Elysee’yi kullandık. Dizel motoru, yeni teknolojik özellikleri ve makyajlı tasarımıyla otomobil bu ilgiyi hak ediyor.

Citroen nasıl bir marka?

Citroen, Avrupa Birliği ülkelerinden Fransa’nın otomotiv üretimi yapan ticari markalarından biridir. Ülkenin önde gelen otomotiv markalarından biri olan Citroen, Renault ve Peugeot sonrasında Fransa’nın en çok otomobil üretimi yapan şirketi konumundadır.

C5 ne demek?

C5 nedir? C5 (Bulut Bilişim Uyumluluğu Denetimler Kataloğu), Almanya’daki ‘bulut bilişim BT Güvenliği’ standardıdır.

C5 üretimi neden durdu?

C5 modelinin tekrar üretilmesi üzerine Citroen satışlarında kesin bir değişim söz konusu olabilir. Çünkü C5, Citroen’in her dönem ilgi gören modelleri arasında yer alıyordu. Bunun üzerine Citroen C4 modelinin önünü açmak için C5 modelinin üretimini durdurma kararı alınmıştı.

C5 kaç kilo?

Citroen C5 e-HDi FAP EGS6 İnceleme

Araç 1600 kg ağırlığında ve 462 litre bagaj hacmi var, buna ek olarak C5 e-HDi FAP EGS6 1,6 lt Dizel motoru ile güç üretiyor. Bu 1560 cc motor 115 beygir ve 270 Nm tork üretebiliyor.

Citroen c5 SUV fiyatı ne kadar?

C5 AIRCROSS SUV

Opsiyonlar Donanım Seviyesi Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (TL)
Çift Renk Tavan Feel / Feel Bold 2.600 TL
Hype Siyah Nappa Deri Döşeme Park Asistanı + 360° Görüş Navigasyon ConnectedCAM Citroen® Shine / Shine Bold 28.900 TL 5.500 TL 6.500 TL 3.800 TL
Metalik Boya Sedefli Beyaz Renk Tümü 2.750 TL 3.500 TL

C5 aircross ne kadar yakıyor?

Yakıt Kapasitesi 53 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 5.8 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 4.6 lt. Karma Tüketim (100 km) 5.1 lt.

You might be interested:  Fiat Egea Ne Kadae?

Citroen C5 aircross 2022 ne zaman gelir?

Citroen, popüler SUV modeli C5 Aircross’un tasarımını yeniledi. Adeta baştan yaratılan araç, artık parçalı far tasarımına sahip değil. Ayrıca iç tasarımda da dikkat çeken yenilikler var. 2022 model Citroen C5 Aircross, yaz mevsiminin başında piyasaya sürülecek.

C5 aircross akustik yalıtım nedir?

Akustik yalıtım camlardan gelebilecek rüzgar sesi, yol sesi ve diğer dış sesler için geliştirilmiş bir çözümdür. 1.5 BlueHdi motor sadece C5 AC’da sesli çalışmıyor.

Otoyol sürüş destek sistemi nedir?

Aracınız güvenli bir şekilde kontrol edildiği için sürüş esnasında araç hızını ve yönünü yönetmenize gerek kalmıyor. Otoyol Sürüş Destek Sistemi’nin çalışması için ellerinizin her daim direksiyon üzerinde olması gerekiyor. Doğal olarak dilediğiniz zaman kontrolü ele alabiliyorsunuz. * İsteğe bağlı olarak sunulmaktadır.