Fiat Doblo Ne Diye Geçiyor?

Merhaba aracınızın arka koltuğunda yolcular için oturma alanı varsa ve ruhsatta da yolcu sayısı bu şekilde ise Panelvan, Eğer sadece sürücü ve sürücü yanındaki koltuk varsa ve arka kısım tamamen yük taşımak için yapılmışsa Kamyonet olarak seçim yapacaksınız.

Fiat Doblo hangi sınıfa giriyor?

Fiat Doblo

FIAT Doblò
Sınıf Light Weight Van / Hafif Ticari
Kapılar 2
Benzerleri Opel Combo

Doblo ne diye gecer?

Eger otomobil olarak kayitli ise 2 yilda bir muayeneye girer, hiz siniri otomobildir, mtv otomobil olarak gider

Doblo tipi araçlara ne denir?

Fiat ticari araçlar: İtalyan üretici Fiat’ın hafif ticari araçları Fiat Fiorino ve Fiat Doblo da ülkemizde sıklıkla tercih ediliyor. Fiat Doblo kendi için Cargo ve Combi olarak ikiye ayrılıyor.

Fiat Doblo Safeline ne demek?

Fiat Doblo, Safeline adı verilen yeni bir versiyon ile tüketicilerin beğenisine sunuldu. 22 bin 690 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkan Doblo Safeline, standart olarak sunulan 2 havayastığı ve EBD destekli ABS gibi aktif ve pasif güvenlik donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Doblo binek mi ticari mi?

Buna göre, yukarıda belirtilen Doblo, Connect, Kango, Expres, Combi, Partner, Caddy, Transpoter, Starex gibi (4+1) araçlar 21.07.2005 tarihinden itibaren binek otomobil sınıfına dahil edildiğinden, bu araçların alımında ödenen KDV, Kanun’un 30/b maddesine göre indirim konusu yapılamayacaktır.

You might be interested:  Audi Q5 Fiyatı Ne Kadar?

Fiat doblo kamyonet mi?

MALİYE Bakanlığı, Doblo başta olmak üzere Partner, Connect, Cangoo ve Caddy gibi hafif ticari araçları kamyonet sınıfından çıkartıp, minibüs yaptı. Bunun sonucunda, daha önce 300 YTL olan bu araçların Motorlu Taşıt Vergisi, bir anda 667 YTL’ye kadar çıktı.

Otomobil ruhsatlı hafif ticari araçlar hangileri?

Mercedes Vito, Sprinter, Renault Kango, Renault Trafic, Renault Master, Citroen Nemo, ford Courier, Ford Transit, Fiat Doblo, Fiat Fiorino, Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter, Fiat Ducado, Dacia Sokker gibi marka-modeller ülkemizde çok tercih edilen hafif ticari araçlar arasında yer alıyor.

Fiorinolar ruhsatta ne olarak geçiyor?

Bunlar hafif ticari diye geçer.Arka kısmın kapalı ise ticaridir. Camlar açılmış ve koltuklu ise binek olarak geçer. Ruhsata da öyle işlenir. Bunlar hafif ticari diye geçer.Arka kısmın kapalı ise ticaridir.

Hangi araçlar ticari araç sayılır?

Ticari araç yük ve insan taşımak için kullanılmaktadır. Otobüs, minibüs, midibüs, pick up, panel van gibi araçlar buna örnektir. Ticari araçlar ticarette kullanıldığı için vergisi çok daha yüksektir. Ticari araçlarda her yıl muayenesinin yapılması gerekir.

Hususi kamyonet ne anlama geliyor?

bir kazanç kaydı olmaksızın kullanılanlara ‘hususi taşıt’ deniyor. Hususi-Yük Nakli, Ticari-YÜK Nakli ibarelerini taşıyan araçlar şahsi kullanım dışında kullanıyor ise K2 belgesi zorunludur.

Ticari araç otomobile nasıl çevrilir?

TÜVTÜRK’te aracın minibüsten otomobile çevirme proje ile araç tadilat muayenesi yaptırdıktan sonra araç muayene raporu, tespit raporu ve araç minibüsten otomobile çevrilmesi ile ilgili araç tadilat projesi ile notere araç ruhsat değişikliği için başvurularak, araç minibüsten otomobile dönmüş olur.

Safeline araba ne demek?

TOFAŞ tarafından Bursa’da üretilerek birçok ülkeye ihraç edilen Fiat Doblo’nun yeni donanım versiyonu olarak ön plana çıkan Fiat Doblo Safeline, standart olarak sunulan 2 havayastığı ve EBD destekli ABS gibi aktif ve pasif güvenlik donanımlarına sahip.

You might be interested:  Fiat Justitia Ruat Caelum Ne Demek?

Fiat Doblo fiyatları ne kadar?

Fiat Doblo Fiyatları

Model İlan Başlığı Fiyat
Fiat Doblo Combi 1.6 Multijet Premio Plus !SIFIR TADINDA NOKTA HATASIZ 2022 FİAT DOBLO 1.6 PREMİO PLUS+ 432.500 TL
Fiat Doblo Combi 1.3 Multijet Premio Plus Fiat Doblo Combi 1.3 Multijet Premio Plus 2017 Model İstanbul 282.000 TL