Fiat Egea 1.3 Dizel Triger Seti Ne Zaman Değişimi?

Fiat marka araçların 1.3 multijet motorlarında ise ortalama 160.000 km. de triger zinciri değişimi tavsiye edilir. “Aracınızdaki triger zincirinizin durumunu Pratik Araba servisine uğrayarak öğrenebilirsiniz.”

Fiat EGEA 1.3 multijet triger ne zaman değişir?

Değişim aralığı ise 160 bin km YADA 5 yıl.

EGEA 1.3 multijet triger zincir mi kayış mı?

1.3 Dizel, 0.9 Twinair ve 1.6 E torq araçlarda triger zincir olarak kullanılırken diğer tüm araçlarda kayış kullanır.

1.3 Multijet motor triger zinciri ne zaman değişir?

Fiat Palio 1.3 Multijet’te görev yapan triger zincirinin yenilenme periyodu 200.000 km’dir. Bu periyotta triger zinciri değişirken gergi paleti, gergi mekanizması gibi parçaların yenilenmesi gerekiyor.

EGEA triger zinciri kaç binde değişir?

Ortalama 40 ile 60 bin kilometrede bir triger kayışı set halinde değiştirilmelidir.

Dizel araçlarda triger kayışı kaç km değişir?

Triger Kayışı Değişimi Ne Zaman Yapılır? Triger kayışının değişimi sadece ömrünü doldurduğu zaman gerçekleştirilmez. 3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre katedildiyse triger kayışı kontrol edilir ve çoğunlukla değiştirilir. Kısacası 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde kayış değiştirilmelidir.

You might be interested:  Chevrolet Cruze Hangi Ülkede Üretiliyor?

Triger kayışının değişmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı aşınmaya başladığında, motorun içinde bir tıkırtı sesi çıkarabilir. Bu sesi duyduğunuzda, en kısa sürede bir oto servisine uğramanız sizin için iyi olur. Tecrübeli bir motor ustası, sesin kaynağını ve sebebini size söylecektir. Çünkü motordan gelen her tıkırtı sesi triger kayışına işaret etmez.

Fiat Linea 1.3 Multijet triger zincir seti ne zaman değişir?

Fiat Linea 1.3 Multijet triger setlerinin kullanım ömürleri, modele göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 3 sene ve 60.000 – 100.000 kilometre arası mesafe olarak ölçülüyor.

Zincirli ve Kayışlı motor mu?

Günümüz şartlarında üretilen araçlarda kayış ve zincir arasındaki tek fark, bakım zamanıdır. Zincirin ömrü kayışın yaklaşık 2 katı kadardır. Zincir sistemi kayışa göre biraz daha sesli çalışır. Ancak zincirin değişim maliyeti kayışa göre biraz daha maliyetlidir.

Hangi marka araçlarda triger zinciri var?

Volkswagen Passat, Jetta – Audi A3, A4 – Skoda Octavia dizel motorlu araçlarda triger kayışı kullanmaktadır. Renault motoru kullanan Mercedes marka araçlarında dizel motorlarında triger seti bulunur. Araçların tümünde triger kayışı yoktur.

1.3 Multijet motor ömrü kaç km?

Bir çok otomobil modelinde görebildiğimiz 1.3 Multijet motorların ömrü düzenli kullanımda 600.000 ila 900.000 gibi çok yüksek kilometrelere ulaşmayı başarmışlardır.

2011 Opel Astra 1.3 dizel triger seti ne zaman değişir?

Bu olumsuzları yaşamamak için Opel Astra triger seti çeşitlerinin bakımı ve değişimi zamanında yapılmalıdır. Opel, genellikle dört yılda veya 100.000 kilometrede bir set değişimi önerir.

EGEA 1.6 e torq triger zinciri ne zaman değişir?

Fiat Egea Triger kayışının değişimi sadece ömrünü doldurduğu zaman gerçekleştirilmez. 3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre gitmesi durumunda triger kayışı kontrol edilir ve genellikle değiştirilir. Ortalama 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde Fiat Egea triger kayışı değiştirilmelidir.

You might be interested:  Chery Hangi Ülkeye Ait?

EGEA triger kayış mı zincir mi?

1.3 Dizel, 0.9 Twinair ve 1.6 E torq araçlarda triger zincir olarak kullanılırken diğer tüm araçlarda kayış kullanır.

Triger zinciri kopar mı?

Yani bu milin kopması ile birlikte krank mili ile triger milinin dönme zamanı bozulur motorun yanma sistemi bozulur. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında ise piston ile valfler birbirine çarpabilir. Bu nedenle zamanında değiştirilmeyen triger zinciri kopabilir ve çok ciddi hasarlar çıkmasına sebep olur.