Fiat Egea 29D Arızası Ne Demek?

Bu işaret aracın bakımına 29 gün kaldığını gösterir. Araç dışında bulunan lambalarda bir arıza olması halinde diş lamba arıza lambası yanar. Motor yağının basıncının düşmesi halinde düşük motor yağı basıncı lambası yanar.

Fiat EGEA sarı motor arıza ışığı neden yanar?

Motor arıza lambası sarı yanıyor: İkaz ışığı sarı renkliyse, motorun çalışmasında ciddi sıkıntılar var ve arıza moduna geçiş yapılmış demektir. Arıza modu, motorun zarar görmemesi için devreye giren bir sistemdir. Fakat bu sistem motoru çok uzun süre koruyamaz. Bir an önce bir servise başvurulmalıdır.

EGEA genel arıza lambası neden yanar?

Genel arıza durumunda Fiat Egea araçlarda sarı lamba yanar. Bu lamba çeşitli durumlarda yanabilir. Motor yağ basıncı sensöründe arıza meydana gelmesi halinde uyarı lambası yanabilir. Böyle bir durumda kişilerin vakit kaybetmeden bir Fiat Servisine gitmesi gerekir.

EGEA ısıtmalı yan ayna nasıl çalışır?

Urban donanımda yan aynalar ısıtmalı. Arka cam rezistnsını açma düğmesine bastığınız da aynaların ısımasıda devreye giriyor. Telefondaki müzikleride, araca telefonu bluetoot ile tanıttıktan sonra ekrandan multimedya seçeneğini seçip telefondaki parçaları görebilirsiniz.

You might be interested:  Bmw 116I Hız Sabitleyici Nasıl Çalışır?

Fiat EGEA sarı anahtar işareti ne anlama gelir?

YAKIT REZERVİ (sarı)

Kontak anahtarı MAR konumuna getirildiğinde, gösterge panelindeki uyarı lambası yanmalı ve motor çalıştırıldıktan birkaç saniye sonra sönmelidir.

Sarı motor lambası neden yanar?

Motor kontrol ikaz lambası sarı renkte yanıyor ise aracınızın motorunun çalışması ile ilgili önemli bir arıza olduğuna işarettir. Bu durum genel olarak sürüşe engel değildir ancak uzman bir servise danışmanızı tavsiye ederiz.

Ariza lambası neden yanip soner?

Bu durum bujiler, buji kabloları, bobinler ve enjektör memelerindeki kusurlar gibi motor güç sisteminin bileşenleri ile ilgilidir. Bunların haricinde motor aksamında ki bazı ufak sorunlar da motor lambası için yanıp sönme sebebi olabilir.

Motor arıza lambası nasıl söner?

Motor arıza lambası nasıl söner dediğinizde öncelikle aracı araç arıza tespit cihazına bağlamanız gerekir. Burada araç hafızasına resetleme işlemi yapılır. Tabii arızanın silinmesi bazı durumlara göre değişir. Arıza geçici ise rahatlıkla silinebilir fakat kalıcı bir arıza ise bu işlem pek başarılı olmaz.

Araçta üçgen içinde ünlem işareti ne anlama gelir?

Örneğin, Volkswagen grubunda ki bir araçta eğer silecek suyu bittiyse ve silecek suyu ile ilgili uyarı sistemi mevcut ise silecek suyunuzun bittiğine dair uyarıdan sonra “sarı üçgen içerisinde bir ünlem işareti” belirecektir. Bu durumda silecek suyunuzu doldurduğunuzda işaret kendiliğinden kaybolacaktır.

EGEA start stop nasıl çalışır?

Start-stop sistemi nasıl çalışır sorusuna gelince; aracınız durma noktasına geldiğinde, eğer vites değiştirme kolunuz boştaysa ve ayağınızı debriyaj pedalından çekerseniz start-stop sistemi devreye girecektir.

Isıtmalı yan aynalar nasıl çalışır?

Isıtmalı ayna fonksiyonu soğuk havalarda dış dikiz aynalarında oluşan buğuların giderilmesini sağlar. Dış dikiz aynalarının arkasında yer alan resistans sistemi yardımıyla ayna yüzeyini ısıtan sistem, ayna kumandası üzerinden devreye alındıktan sonra 10 dakika boyunca çalışır ve buğuları çözer.

You might be interested:  Fiat Doblo 1.3 Multijet Ne Kadar Yakar?

Elektrikli yan aynalar nasıl çalışır?

Elektrikli yan aynalar, sürücü kapısında yer alan kontrol ünitesi ile rahatça kapanabiliyor. Sürücü ve ön yolcu tarafındaki yan aynalar aynı kontrol ünitesi üzerinden ayarlanabiliyor ve ısıtılıyor. Isıtma özelliği, dış hava sıcaklığı 15 °C’nin altına düştüğünde otomatik olarak devreye giriyor.

EGEA ekranda Cıty ne demek?

fiat arabalarda şehir içi kullanımları rahatlatmak için tasarlanmış ve 60km civarı hızlarda otomatik olarak devre dışı kalan hidrolik direksiyonun daha da yumaşamasını sağladığı opsiyon. fiat’ın en güzel özelliklerinden birisi.

Fiat EGEA ingiliz anahtar işareti ne anlama gelir?

Bakım zamanı işaretidir o.

Arabada anahtar işareti ne anlama gelir?

Direksiyonun altında anahtar simgesi. Direksiyon kilidi uyarısı. Sarı renkli ise aracı servise götürmeli, kırmızı renk ise kesinlikle kullanmamalısınız.

Ikaz lambaları ne anlama gelir?

Bu uyarı göstergesi araç ilk çalıştığında yanar ve söner. Eğer aracınız hareket halindeyken bu ikaz ışığı yanmaya başladıysa veya araç çalıştıktan sonra sönmüyor ise aracınızın acilen servise götürülmesi gerekiyor demektir. Eğer yanıp sönüyorsa aracınızın servise ihtiyacı var anlamına gelir.