Fiat Egea Cross Otomatik Vites Ne Zaman Gelecek?

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç tarafından yapılan açıklamaya göre otomatik şanzıman seçeneğine sahip Egea modelleri 2022 yılının başında geleceğini açıkladı. Otomatik vites seçeneği başlangıçta benzinli modellere gelecek. Akabinde ise dizel motor seçenekleri de listeye eklenecek.

Egea Cross otomatik şanzıman ne zaman gelecek?

Merakla beklenen sorunun cevabı geldi. Fiat Türkiye yönetimi tarafından Fiat Egea ailesinde otomatik şanzıman kullanımının 2022 yılının ilk çeyreğinde başlayacağı açıklandı.

Fiat Egea Cross otomatik vites var mı?

Egea Hybrid Türkiye’de Sedan, Hatchback, Cross ve Cross Wagon gövde tiplerinde, 3 donanım seviyesi-Easy (Sedan) / Street (Hatchback ve Cross’ta), Urban ve Lounge- ve otomatik şanzıman ile Nisan ayında satışa sunulacak.

Fiat Egea Cross otomatik vites ne zaman gelecek 2022?

FİAT EGEA CROSS FİYATLARI 2022

2022 yılında Egea Cross modeli otomatik olarak da satışa sunulacaktır. İlk etapta sadece dizel motorlarda yer alacak olan bu şanzıman özelliği Haziran ayından itibaren 1.0L turbo benzinli motorlarda da satışa sunulması beklenmektedir.

2021 Egea otomatik vites ne zaman gelecek?

YIL BAŞINDA TÜRKİYE’DE. Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç tarafından yapılan açıklamaya göre, otomatik şanzıman seçeneğine sahip Egea modelleri, 2022 yılının başında Türkiye’ye gelecek. Otomatik vites seçeneği başlangıçta benzinli modellere gelecek. Akabinde ise dizel motor seçenekleri de listeye eklenecek.

You might be interested:  Citroen Saxo 1.5 Dizel Nasıl?

Egea hangi otomatik şanzımanı kullanıyor?

Ülkemizde ise son zamanlarda çevremizde çokça gördüğümüz Egea modelinin otomatik modellerinde dikkatimizi çekti. Yakıt tasarrufu başarısı ile ünlenen Multijet motorda DCT şanzıman da kullanılınca ortaya memnun edici bir sonuç çıkıyor. 6 ileri vitesli bir şanzımandır.

Egea Cross otomatik ne kadar?

Motor Seçenekleri (5)

Yakıt Tüketimi Fiyat
Street 6.8 Lt/100 Km 393.900 TL
Urban 6.8 Lt/100 Km 428.900 TL
Lounge 6.8 Lt/100 Km 468.900 TL

Fiat otomatik şanzıman ne zaman gelecek?

Otomobil devi Fiat’ın Marka Direktörü Altan Aytaç, Türkiye’de üretilen Fiat Egea’nın otomatik şanzımanlı versiyonu hakkında yeni açıklamalar yaptı. Aytaç, herkesin merakle beklediği otomatik şanzıman seçeneğinin 2022 yılında sürücülerle buluşacağını dile getirdi.

Otomatik vites nasıl olur?

Otomatik vitese sahip arabalarda manuel arabalardan farklı olarak vites sürücü tarafından değiştirilmiyor. Adından da anlaşılacağı üzere vites sürüş esnasında otomatik olarak değişiyor. Bu nedenle otomatik vitesli araçlarda debriyaj bulunmuyor. Sol tarafta fren, sağ tarafta ise gaz pedalı bulunuyor.

Yeni EGEA Cross nerede üretiliyor?

Egea, Bursa’da yer alan TOFAŞ fabrikasında üretilerek 40 ülkeye ihraç edilmektedir.

Fiat Egea 2022 otomatik vites gelecek mi?

Egea’nın tüm gövde tipi ve neredeyse tüm donanım seviyelerinde 1.6 M.jet ve DCT otomatik kombinasyonu mevcut. 2022 model Fiat Egea ailesinin merakla beklenen otomatik versiyonları nihayet geliyor. 1.6 M.jet motorla sunulacak DCT şanzımanlı Egea’ların fiyatları belli oldu.

Fiat Egea benzinli otomatik ne zaman gelecek?

Fiat Egea’nın yeni otomatiği 2022’de gelecek. Markanın Connect uygulaması 2022-2025 yılları arasında sadece araçla sürücüyü değil, kullanıcısıyla akıllı ev sistemlerini ve diğer Connect’li araçları da birbiriyle bağlayacak.

2022 model Fiat Egea ne zaman gelecek?

2022 Fiat Egea yeni yılla birlikte hayranlarının beğenisine sunulmaya başladı. 2021 yılına nazaran büyük değişiklikleri bünyesinde barındırmayan model bazı opsiyon ve farklılıklarla yeni yılda ülkemizde satışa sunulmaya başladı.

You might be interested:  Fiat Bravo Hangi Motor Yağı?

EGEA 1.6 e torq tam otomatik mi?

Egea’nın fi yat listesindeki tek otomatik şanzıman 1,6 litrelik benzinli motorla geliyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzıman sarsıntısız ve akıcı vites geçişleriyle konforu arttırıyor.

Sıfır EGEA ne zaman gelecek?

Yeni Fiat Egea ailesi Kasım ayının sonu itibariyle Avrupa ülkelerinde 13 bin 900 Euro’dan başlayan fiyatlarla pazara çıktı. Türkiye satış tarihi ise 2021 yılının başı olarak belirtildi.

Fiat Egea Hatchback fiyatı ne kadar?

Motor Seçenekleri (4)

Yakıt Tüketimi Fiyat
Street 6.6 Lt/100 Km 321.900 TL
Urban 6.6 Lt/100 Km 353.900 TL