Fiat Egea Hangi Ülkede Üretiliyor?

Egea, Bursa’da yer alan TOFAŞ fabrikasında üretilerek 40 ülkeye ihraç edilmektedir.

Egea ne kadar yerli?

Merak edenler için; Fiat Egea HB’nin yerlilik oranının en fazla yüzde 59,10’a, Renault Clio’nun yerlilik oranının ise en fazla yüzde 60,20’ye ulaşabildiğini belirtelim.

Egea ilk çıktığında ne kadardı?

49.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak olan kompakt sedan Egea’nın ismi kadar iddialı olduğu bir hedefi daha var: 2016 yılının en çok satan otomobili olmak. Fiat modeline çok güveniyor ve bu yüzden ilk kez bir modeline 5 yıl/100 bin km’lik bir garanti süresi koyuyor.

Egea ismi nereden geliyor?

Fiat Egea Adı Nereden Geliyor? Ege Denizinden esinlenen tasarım adını da Ege Denizinin İngilizcesinden alıyor. İngilizce “Egea”, “Ege” demek.

Egea HB nerede üretiliyor?

TOFAŞ’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve dünyanın çeşitli noktalarına ihraç edilen Fiat Egea, Almanya’nın resmi araç muayene merkezi GTÜ tarafından sınıfının en dayanıklı ve sorunsuz aracı seçildi.

Egea motoru yerli mi?

Egea’nın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Eroldu, otomobilin yüzde 70’inin de yerli olduğunu belirtti. Eroldu, ‘Bu arabamızın motor ve şanzımanını hesaba katmazsak, yüzde 70’i yerli. Fakat asıl önemlisi, bu aracımız yüzde 70’e yakın Türk mühendislerin yaptığı çalışmalarla gerçekleştirildi.

You might be interested:  Audi A3 Benzin Kapağı Nasıl Açılır?

2016 Egea kaç para?

Fiat Egea 2.El Fiyatları

Model İlan Başlığı Fiyat
Fiat Egea 1.3 Multijet Easy PEUGEOT YETKİLİ BAYİ SOYSAL’DAN EGEA EASY 291.900 TL
Fiat Egea 1.3 Multijet Urban Öğretmenden Fiat Egea 1.3 Multijet Urban 2016 Model Gaziantep 275.000 TL
Fiat Egea 1.3 Multijet Urban Plus İLK ELDEN 2020 FIAT EGEA URBAN PLUS HATASIZ BOYASIZ 399.800 TL

Fiat EGEA kaç saniyede üretiliyor?

Tofaş-FIat’ın, 1 milyar doları bulan yatırımla hayata geçirdiği Egea ailesinin üretimi, Bursa fabrikasına soluk aldırmıyor. 3 vardiya çalışan fabrikada dakikada 1 otomobil üretiliyor. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, 3 vardiyanın da etkisiyle günde 1.200 adet üretim yaptıklarını söyledi.

Multijet 2 ne zaman çıktı?

Multijet 2 nedir? Fiat Powertrain tarafından 2009 yılında geliştirilen 2. nesil dizel motordur.

Fiat ismi nereden gelir?

İtalyan otomobil firması FIAT’ın açılımı Fabbrica Italiana Automobili Torino(Torino İtalyan Otomobil Fabrikası)’dır. ABD’li elektrikli spor otomobil üreticisi adı için ünlü mucit Nicola Tesla’dan esinlenmiştir.

Fiat ile Kim birleşti?

Fiat Chrysler ile Peugeot birleşiyor, dünyanın 4. büyük otomotiv devi doğuyor. İtalyan-Amerikan ortaklığı Fiat Chrysler ile Peugeot’nun sahibi Fransız PSA Grubu yüzde 50’şer hisse ile birleşme kararı aldıklarını duyurdu.

Fiat Italyan mı?

Fiat markası, İtalya’ya ait, Avrupa, Asya ve Amerika kıtasında üretiliyor.

Fiat EGEA Hatchback fiyatı ne kadar?

Motor Seçenekleri (4)

Yakıt Tüketimi Fiyat
Street 6.6 Lt/100 Km 321.900 TL
Urban 6.6 Lt/100 Km 353.900 TL

EGEA ısıtmalı yan ayna nasıl çalışır?

Urban donanımda yan aynalar ısıtmalı. Arka cam rezistnsını açma düğmesine bastığınız da aynaların ısımasıda devreye giriyor. Telefondaki müzikleride, araca telefonu bluetoot ile tanıttıktan sonra ekrandan multimedya seçeneğini seçip telefondaki parçaları görebilirsiniz.

Fiat EGEA sarı motor arıza ışığı neden yanar?

Motor arıza lambası sarı yanıyor: İkaz ışığı sarı renkliyse, motorun çalışmasında ciddi sıkıntılar var ve arıza moduna geçiş yapılmış demektir. Arıza modu, motorun zarar görmemesi için devreye giren bir sistemdir. Fakat bu sistem motoru çok uzun süre koruyamaz. Bir an önce bir servise başvurulmalıdır.