Fiat Egea Hangi Ülkenin?

Egea Sedan, Egea Hatchback, Egea Station Wagon Fiat İtalyan otomobil markasıdır. 11 Temmuz 1899’da İtalya’nın Torino şehrinde kurulmuştur. Dünyanın en büyük otomotiv kuruluşlarından birisidir. Fiat Grubuna ait markalar: Maserati, Ferrari, Dodge, Jeep, Alfa Romeo, Chrysler, Yamaha, Lancia.
FIAT Egea (Type 356), 2015 yılının Mayıs ayında İtalyan otomobil üreticisi FIAT tarafından 2015 İstanbul Motor Show’da tanıtılan ve Ekim 2015’te Türkiye’de satışa sunulan, C segmenti bir aile otomobilidir.

Fiat EGEA sahibi kim?

TOFAŞ Otomotiv tarafından, Bursa’daki fabrikada üretilen yeni ürün Fiat Egea, Kayseri’de tanıtıldı.

Egea yerli üretim mi?

Yerli Üretim Fiat Egea, Sınıfının En Dayanıklı Otomobili Oldu! Fiat’ın ülkemizin en çok satan modeli olan, TOFAŞ’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve dünyanın birçok noktasına ihraç edilen Fiat Egea, Almanya’nın en büyük bağımsız araç denetleme kuruluşu GTÜ tarafından sınıfının en dayanıklı ve sorunsuz aracı seçildi.

Egea ne kadar yerli?

Merak edenler için; Fiat Egea HB’nin yerlilik oranının en fazla yüzde 59,10’a, Renault Clio’nun yerlilik oranının ise en fazla yüzde 60,20’ye ulaşabildiğini belirtelim.

Egea ismi ne anlama gelir?

Ege Denizi’nden esinlenen tasarım, adını da Ege Denizi’nden alıyor. İngilizce “Egea”, “Ege Denizi” anlamına geliyor. Fiat Egea, yurtdışında Fiat Tipo olarak satılıyor.

Fiat markasının sahibi kimdir?

Bünyesinde Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Yamaha Motor Company, Iveco, Ferrari gibi markaları barındırmaktadır. Yani bu markaların bir anlamda sahibidir.

You might be interested:  Fiat Doblo Hangi Ülkenin?

Fiat.

Kurulduğu ülke İtalya
Önemli kişiler Giovanni Agnelli
Adının kaynağı Fabbrica İtaliana Automobili Torino (İtalyan Otomobil Fabrikası Torino)

Fiat otomobil sahibi kim?

Fiat SpA

Tip Società per azioni
Kurucu Giovanni Agnelli
Feshedilme Ekim 12, 2014)
Genel merkezi Torino, İtalya
Kilit kişiler John Elkann (Başkan) Sergio Marchionne (CEO)

Fiat Türkiye distribütörü kim?

Otomotiv sektöründe güçlü ve köklü bir geçmişe sahip olan Tofaş, Türkiye’de Ford Türkiye, Otosan, Anadol, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Jeep, Ferrari ve Maserati (Fer Mas) markalarının satış ve satış sonrası operasyonlarını üstlenmektedir.

Fiat Türk malı mı?

Dünya üzerinde en büyük otomobil ve sanayi grupları içerisinde yer almaktadır. Fiat Hangi Ülkenin Markasıdır? Fiat otomobil markası İtalya’nın Torino şehrine ait olan bir markadır.

Fiat üretim yeri neresi?

Fiat markası, İtalya’ya ait, Avrupa, Asya ve Amerika kıtasında üretiliyor.

Egea ilk çıktığında ne kadardı?

49.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak olan kompakt sedan Egea’nın ismi kadar iddialı olduğu bir hedefi daha var: 2016 yılının en çok satan otomobili olmak. Fiat modeline çok güveniyor ve bu yüzden ilk kez bir modeline 5 yıl/100 bin km’lik bir garanti süresi koyuyor.

Hangi araçlar Türkiye’de üretiliyor?

Türkiye’de Üretilen Araçlar

 1. 1- Fiat Egea, Fiat Doblo, Fiat Linea, Fiat Fiorino. Bursa Tofaş Fabrikası
 2. 2- Renault Megane ve Renault Clio.
 3. 3- Toyota Corolla ve Toyota CH-R.
 4. 4- Honda CIVIC.
 5. 5- Hyundai i10 ve Hyundai i20.
 6. 6- Ford Otosan.
 7. 7- Mercedes-Benz Türk.
 8. 8- TOGG.

Fiat fabrikaları hangi ülkelerde var?

Fiat

 • İtalya.
 • Polonya.
 • Brezilya.
 • Arjantin.
 • Sırbistan.
 • Çin.
 • Meksika.
 • Türkiye.
 • Egea Nasıl bir araba?

  1.3 motoru hacmine göre gayet iyi iş çıkarıyor,şanzımanın 5 ileri olması kötü.110km/h ile giderken devir oranı 2.600rpm lerde bu da uzun yolda baş ağrıtıyor.Yakıt olarak da uzun yol ortalamam 3.9 sakin kullanım. Şehir içi şehir dışı karışık 4.2 litre,kullandığım yer Sakarya farklı illerde trafik durumuna göre değişir.

  You might be interested:  Yeni Audi A1 Ne Zaman Gelecek?

  Egea da hangi motor var?

  Fiat Egea 1.3 Multijet II Dizel Motor seçeneğinde 110 g/km CO2 emisyon değeri mevcut. 1.6 Multijet Dizel Motor seçeneğinde ise sınıfının en güçlü motoru karşımıza çıkıyor. 320 NM Tork üretebilen bu motor, 120 beygir güce sahip. Euro 6 standartlarında üretilen motorun 6 ileri manuel şanzımanı mevcut.