Fiat Egea Trip Ne Demek?

benzin aldıktan sonra sıfırlayıp bir depo ile nekadar yol katettiğinizi veya biryere giderken kaç km gittiğinizi kafa karıstırmadan net bir sekilde anlamak için konulan güzel bir uygulama. Km sıfırlandıktan sonra gidilen yol diyebiliriz kabaca. Km sıfırlandıktan sonra gidilen yol diyebiliriz kabaca.

Trip ve odo ne demek?

ODO yazan kısım toplam yaptığınız km.yi gösterir. Odo ve trip degerlerini toplamayacaksin. Trip olan kısım bağimsiz mesafeyi gosterir

Arabada Trip B ne demek?

trıp B NEDİR???

Trip Aya girdikten sonra trip tusuna basmaya devam ederseniz tripBye geciyorsunuz.

Yol bilgisayarı trip ne demek?

trip yol, gezinti anlamına geliyordu ingilizcede. Bazı markalarda Trip A-Trip B şeklinde 2 sayaç vardır. Dilediğiniz yerde sıfrlayabildiğiniz KM sayacı diyebiliriz.

Linea trip tuşu ne işe yarar?

yol bilgisayarı ekranındaki bilgileri değiştirir ve km’yi sıfırlar.

Bisiklette Odo ne demek?

odometre saatin çalıştığı andan itibaren yapmış olduğun toplam km yi gösterir.onu sıfırlayamazsın

Odo nedir araba?

Odometre, bir bisiklet veya araba gibi bir aracın kat ettiği mesafeyi ölçmek için kullanılan bir araçtır. Cihaz elektronik, mekanik veya ikisinin bir kombinasyonu olarak tanımlanır.

Oto kapatma ne demek?

Basketbolda, elinde top olmayan bir oyuncunun pas almasına veya ilerlemesine engel olma.

You might be interested:  Audi A3 Ikinci El Ne Kadar?

Toyota Corolla disp tuşu ne işe yarar?

Çekim modunda (Ekran Ayarı) kullanılarak vizör için seçilebilen ekran gösterim modlarını ayarlamanızı sağlar.

Araç yol bilgisayarı ne işe yarar?

Aracın yol bilgisayarı sürüş sırasında örneğin mesafe, yakıt tüketimi ve ortalama hız gibi değerleri kaydeder ve hesaplar. Yakıt tasarruflu sürüşü kolaylaştırmak için hem anlık hem de ortalama yakıt tüketimi hakkında bilgiler kaydedilir. Yol bilgisayarından gelen bilgiler, sürücü gösterge ekranında gösterilebilir.

Yol bilgisayarı yakıt tüketimi doğru mu?

Sonuç; Yol bilgisayarında ortalama tüketim min 0.3 – max 0.5 lt fazla gösteriyor. (Yani yol bilgisayarı 6.5lt/100km ise gerçek veri 6-6.2lt/100km oluyor.)

Yol bilgisayarı yakıt tüketimini nasıl hesaplar?

Kısaca özetlemek gerekirse, yol bilgisayarları benzin enjektörlerine gönderilen sinyallerin, yani enjeksiyon sürelerinin kümülatifi ile hız bilgisinin oranını kullanarak tüketilen yakıt ile gidilen yolu oranlayarak ortalama ve anlık tüketimi hesaplar.

Fiat Linea SRC tuşu ne işe yarar?

Direksiyondan kumanda da bulunan SRC tuşu (FM1,2,3 – AM- CD/kaset) seçimi, ok tuşları ise; kayıtlı kanallar arası geçiş(1,26) ve CD track seçimi için kullanılıyor.

Linea motor arıza lambası neden yanar?

Araçta motor yağın basıncı düşerse bu arıza lambası yanar. Eğer aracınızın gösterge panelinde bu motor arıza lambası yanıyorsa motor yağ basıncının düştüğünü anlayabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız aracınızı acilen durdurup, yetkili servise haber vermeniz gerekmektedir.

Fiat Linea yağ ölçüm çubuğu nerede olması lazım?

Yağ seviyesi o turtıklı bölümün tam ortasında olmalıdır.Yağ seviyesinden ikaz vereceğini sanmıyorum. 2. Eğer arabanın altını vurduysan veya sürttüysen ondan ikaz verir.(çünkü yağ pompası ile karter arası çok kısa.)