Fiat Tempra Hangi Modeli Tutuluyor?

(ALINTIDIR)En tutulan modelleri sx-a ve sx-ak.Bu modelleri 1.6 karbürotörlüdür.sx-a da 4 cam elEktrikli, hidrolik direksiyon merkezi kilit bagaj dahil ve dijital ekrandır. sx-ak ise bunlara ek olarak klimalıdır.Parçası bol ve yan sanayisi çok olduğu için ucuzdur.

Tempranın hangi modeli italyan?

Fiat Tempra, İtalyan üretici Fiat’ın 1990 ile 1998 yılları arasında ürettiği otomobildir. TOFAŞ ise 1992 yılının sonundan başlayarak 1999 yılının sonuna dek üretti ve çoğunu ihraç etti. Brezilya’da ise 1991’den 1998’e kadar üretildi. Değişik motor seçenekleri zaman içinde otomobilde kullanıldı.

Fiat Tempra neden alınmaz?

Tempra alma bir kazada çok tehlikeli olur. Üretildiği yıllar itibariyle günümz araçlarının güvenlik standartlarından çok uzaktadır. Ayrıca aradan geçen yılların verdiği yorgunlukla iyice sıkıntılı bir hal alıyor. Karbüratörlü olması nedeniyle LPG kullanımında tam yakmama vs gibi sıkıntılar yaratır.

92 model Tempra hidrolik direksiyon var mı?

tempra s: sadece ön camlar otomatiktir. onun dışında hiçbir aksesuarı yoktur. göstergeler dijital değildir.direksiyon hidrolik değildir.

SXAK ne anlama gelir?

sonundaki ak aksesuar/klima anlamına gelir. tempraların 2.0 i.e. çıkmadan önce en üst versiyonuydu bunlar. 1.6 karbüratörlü motor sahibiydiler. sx-a’dan farki olarak ilk akila gelenler klimasi ve on iki koltuk arasindaki kol dayama yeri olan tempra modeli.

You might be interested:  Audi A3 Far Ayarı Nasıl Yapılır?

Tempra Tofaş mı?

Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi Ülkemizde Fiat Tempra, 1990-1999 yılları arasında Tofaş (Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş) tarafından üretilmiştir. Tempra ‘da kullanılan altyapı aynı zamanda Alfa Romeo 155 ve Lancia Dedra ‘da da kullanılmıştı.

Fiat Tempra hangi segment?

D Segmenti: Motor hacmi 1.601-1.800 cc arasında, daha büyük iç hacimli otomobiller. Tofaş/Tempra, Renault/R 19, Toyotasa/Corolla 1.6, Mazda/323, Kia/Sephia, Opel/Vectra. E ve F Segmenti: Motor hacmi 2.000 cc ve daha yüksek olan ithal lüks otolar bu segmentte yer alıyor.

Tempra nasıl az yakar?

Yakıt deposunun hacmi söz konusu olduğunda 63 Litre gibi bir değer karşımıza çıkmaktadır. Fiat Tempra şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometre için 8.9 litredir. Yine Fiat Tempra şehir dışı yakıt tüketimi söz konusu olduğunda karşımıza 100 kilometrede 5.5 litrelik bir yakıt tüketimi çıkmaktadır.

Cat motor nedir?

Cat Motor. Fiat grubunun Dünya ralli şampiyonasında kullanmış olduğu Lancia Delta İntegrale’nin motor bloğu üzerine kurulmuş bir motordur. 2.0 litrelik üstten çift eksantriğe (DOHC) sahip bir motordur. Full enjeksiyon sistemine sahiptir. 8 valf bulunur.

Tempra hidrolik direksiyon hangi model?

SX sert direksiyonken, SXA hidrolik direksiyona sahipti. SX AK nin farkı ise klima olmasıydı. Sonrasında çıkan Tempra ‘lar S SLX olarak adlandırıldı.

Tempra 92 model kaç para?

Fiat Tempra 1.6 SX 2.El Fiyatları

Model İlan Başlığı Fiyat
Fiat Tempra 1.6 SX Sahibinden Fiat Tempra 1.6 SX 1993 Model 66.000 TL
Fiat Tempra 1.6 SX Sahibinden Fiat Tempra 1.6 SX 1992 Model 60.000 TL
Fiat Tempra 1.6 SX Sahibinden Fiat Tempra 1.6 SX 1992 Model 56.000 TL

Hidrolik direksiyon takılır mı?

Evet uygulanabiliyor Ama çok nadir uygulandığından tamirciler bile nasıl yapılacağını tam olarak bilmiyor Ayrıca çok pahalıya maloluyor ve orjinali gibi randıman vermiyor Evet uygulanabiliyor

You might be interested:  Fiat Palio Hangi Modelleri Tutuluyor?

Tipo km kaç binde sıfırlar?

Günlük km sıfırlama tuşu ve gösterge panelinin aydınlığını ayarlama tuşuna aynı anda bas. Paneldeki tüm ışıklar yanacak. Bu sırada km sayacı 88888 olarak görünüyorsa 100.000 de bir 188888 olarak görünüyorsa 200000 de bir sıfırlanıyor demektir.

Tofaş Tempra motor nedir?

bazı tofaş araçlarda düz tofaş motoru yerine fiat tempra motoru kullanılıyor. tempra motorlu tofaş araçlar biraz daha az yakıyor, biraz daha hızlı gidiyor ve modifiyeye daha açık. tofaşlardaki tempra motoruna halk arasında piç motor deniliyor. bir parça daha atak ve biraz daha tutumlu oldu.

16 Tempra kaç beygir?

1990 Fiat Tempra (159) 1.6 (86 bg)